Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie nie widziałem na żywo ;-) Podrzuć zdjęcia bo dziennik za długi na przeszukiwanie. A pytanko mam jak wklejasz te zdjęcia aby były widoczne od razu całe a nie małe linki?

 

no wiesz co - fotka na ostatniej stronie dziennika :p

 

fotki wrzucal do albumu (galerii) w moim profilu a nastepmnie w tekscie wpisujesz adres fotki

fotki możesz w zasadzie wrzucać gdziekolwiek na serwer np na fotosik.pl czy inne serwisy tego typu

 

i pojawia sie taka oto fotka

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=107531&d=1332505294

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=106776&d=1332079964

 

okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])

czy to aż tak źle wygląda ?

za to w środku będą super fajne parapety 25 +11 = 36 cm

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=107539&d=1332505310

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zdecydowanie więcej styropianu - skrzynki są 14 cm wiec pozostało w tym miejscu 16 cm - ale styropian tylko w małym stopniu został podcięty ponieważ roleta została maksymalnie obniżona o 7 cm czyli grubość profilu , węglarek robię na 2 cm prowadnice maja 5 , profil tak jak pisałem 7 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz co - fotka na ostatniej stronie dziennika :p

 

okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])

czy to aż tak źle wygląda ?

 

A widzisz. Dlatego dopytałem bo trochę wprowadzasz w błąd. Ty wysunąłeś okno maksymalnie na zewnątrz. Ja nie chciałem inwestować w tak długie kotwy i będę miał okna wysunięte tylko na szerokość ramy czyli 8cm. Co oznacza, że przy grubości 25cm styropianu, miałbym wnękę od zewnątrz aż 17cm! a jakbym dodał ozdobne opaski to 20cm. Dlatego styropianu na elwewacji będzie raczej 20cm a nie 25. Wtedy wnęka będzie miała 12 a z opaską 15cm - jeszcze do przyjęcia

 

Co do wklejania zdjęć to wiem jak to się robi ale Ty widzę chyba wrzucałeś za pomocą "Zaawansowanej edycji" i potem otwierałeś zdjecie, kopiowałeś link, edytowałeś posta i robiłeś skopiowany link???

Próbowałem tak zrobić i tylko ja sam je widziałem, inni już nie. Nie wiem gdzie jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co oznacza, że przy grubości 25cm styropianu, miałbym wnękę od zewnątrz aż 17cm! a jakbym dodał ozdobne opaski to 20cm. Dlatego styropianu na elwewacji będzie raczej 20cm a nie 25. Wtedy wnęka będzie miała 12 a z opaską 15cm - jeszcze do przyjęcia

bitter,wież mi,że wnęki 18-20cm nie widać z odległosci 5-10m a nawet przy samym oknie nie wygląda to źle.

W M4 mam wnęki okienne 18cm i sam byłem w szoku,że aż tyle jak niedawno zmierzyłem.Wygląda to bardzo fajnie i nie ma absolutnie "efektu" bunkra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalam 50% wiecej -biorac pod uwage ze w pok dzieci panele itd (aa nie musze np w lazience grzejnika na scianie bo same kable w zupelnosci wyrabiaja)

 

napiszę po raz kolejny ...

jak masz kable to panel czy wykładzina nie ogranicza ogrzewania ...

 

co do samej podłogówki w łazience ...

ciekawe jak sobie wysuszysz ręczniki po kąpieli jak popadnie się ze dwa tygodnie deszczowe i wszystko tylko "kiśnie" bo wilgotność bardzo duża ...

ja nawet przy układach wodnych instaluję grzałki do drabinek w łazienkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi malejącymi korzyściami to nie tak prosto, opłacalność kazdego dodatkowego cm styropianu liczymy dla cen aktualnych nosnikow energii. Nikt nie jest w stanie przewidzec tych cen w przyszłosci , ja sądze ze ten przyrost będzie duzo wiekszy niz aktualne prognozy. Przy takim załozeniu korzysci mogą nie maleć tak wykładniczo, tym bardziej ze ewentualne pożniejsze termomodernizacje sa dosc kłopotliwe i kosztowne

Dlatego w swoich obliczeniach preferuję nie koszt ale ewentualne oszczędności w kWh - te raczej bez modernizacji systemu niewiele się zmienią. Wcześniej pokazałem procentowe oszczędności w kWh przy dokładaniu kolejnych warstw izolacji - z nich wynika ewidentnie że najważniejszą warstwą są pierwsze 5cm, ponad 15cm - do wyboru inwestora bo oszczędności raczej względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Dlatego dopytałem bo trochę wprowadzasz w błąd.

 

ja wprowadzam w błąd? napisałem czarno na białym jak jest , możesz kupić tańsze kotwy lub zrobić samoróbki ...

możesz też wysunąć bloczki pod oknami tak jak chyba Artur kiedyś proponował - możesz taki sam efekt uzyskać znacznie tańszym kosztem

a grubość styropianu nie jest tu żadną przeszkodą

 

nie wrzucam fotek w zaawansowanej edycji - normanie w "szybkich odpowiedziach" lub odpowiedziach na posta to robie i czasami kopiuje cały link z pod fotki (w galerii FM daje gotowca) a czasmai kopiuje link fotki i z palca dopisuje tagi i

 

to czy fotki sie sa widoczne i dla kogo - to wina FM - cos maja skopane w kodzie serwisu ... np ja i rewo robimy tak samo a DEZET czasami nasze fotki widzi a czasami nie - i nikt nie wie dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w swoich obliczeniach preferuję nie koszt ale ewentualne oszczędności w kWh - te raczej bez modernizacji systemu niewiele się zmienią. Wcześniej pokazałem procentowe oszczędności w kWh przy dokładaniu kolejnych warstw izolacji - z nich wynika ewidentnie że najważniejszą warstwą są pierwsze 5cm, ponad 15cm - do wyboru inwestora bo oszczędności raczej względne.

 

te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz ...

kupując wyposażenie do domu (np RTV czy AGD) inwestorzy niejednokrotnie mając do wyboru 2-3 produkty o podobnych parametrach wybierają te droższe ... kierując się marka, wyglądem , innymi mniej lub bardziej ważnymi kwestiami ... finalnie wydając 5-10-15 tyś więcej niż można byłoby wydać ... a na styropian żałują... bo to się niby nie zwróci albo zwróci zbyt wolno - tylko w takim kontekście to rozpatruje ... i dla mnie wynik był jeden - IZOLOWAĆ - minimalizować straty - koniec kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])

czy to aż tak źle wygląda ?

za to w środku będą super fajne parapety 25 +11 = 36 cm

moje okna montowanie 11 lat temu w izolacji, bez mostków termicznych z żaluzjami (może trochę pojemniki na żaluzje, ale wewnątrz nie odczuwalne). Fotka mojego domu z Google.

Dom1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w galerii FM daje gotowca
galerii FM? a co to?

edit: Już znalazłem - skorzystam

 

te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz ...

kupując wyposażenie do domu (np RTV czy AGD) inwestorzy niejednokrotnie mając do wyboru 2-3 produkty o podobnych parametrach wybierają te droższe ... kierując się marka, wyglądem , innymi mniej lub bardziej ważnymi kwestiami ... finalnie wydając 5-10-15 tyś więcej niż można byłoby wydać ... a na styropian żałują... bo to się niby nie zwróci albo zwróci zbyt wolno - tylko w takim kontekście to rozpatruje ... i dla mnie wynik był jeden - IZOLOWAĆ - minimalizować straty - koniec kropka

 

Niby tak ale idąc tą drogą dlaczego nie dałeś 50cm?

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz

Odnośnie izolacji styro to uważam jak wyżej - ponad 15 cm to na dzisiejszy czas zbytek, w moim garażu bez ogrzewania, zbudowanym z klocków TH250 (to tylko 10cm) jest instalacja wodna - nigdy nie zamarzła.

no..., my to mamy w standardzie montaż w warstwie docieplenia...:D

taka technologia, chociaż jak budowałem swój dom (2000r) to miała sporo oponentów, ale nie żałuję wyboru

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Odnośnie izolacji styro to uważam jak wyżej - ponad 15 cm to na dzisiejszy czas zbytek,

Ale na jutrzejszy czas to nie będzie zbytek a dom buduje się na lata a nie na dzisiaj :)

Przykład Liwko,gdyby nie miał pompy ciepła a grzał prądem cianko by piskał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu kiedy dom był czy jest budowany ja patrzę na koszt budowy domu jako na całość - jeśli cały dom z wyposażeniem będzie kosztował np 300 czy 400 tys

to czym jest 1-2 tys (0,3-0,6% całej inwestycji) wydane więcej na izolację ?? nie rozumiem takiego podejścia - nie daje więcej niż 15 bo to się nie opłaca - w takim razie po co murować ? lepiej z gliny i słomy wybudować , nie robić podłogi tylko klepisko i przykryć słomą lub strzechą - będzie ciepło w zimie , chłodno w lecie , tanio i będzie się opłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...