Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

moze nie ogranicza ogrzewania, ale napewno jest wiekszy opor niz kafelki i wymaga troche wiecej (nazwijmy to poprostu - energi) by otrzymac ten sam efekt.

 

 

 

Nie więcej energii, a więcej czasu.

Jeśli ciepło z uwagi na 20cm styro nie może uciec w dół, to w końcu nagrzeje panele, tak, jak i gres.

Tlle,że przy panelach na efekt trzeba będzie nieco dłużej poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BItter:

MOj dom:

fundament 15cm styro(10+5) , podloga 15 cm styro (10+5 + pianka), sciany bk -24cm na zaprawe okna zwykle w lico muru wstawione, wszedzie (poza pokojami dzieci) zero zyskow ze slonca, ocieplenie 20cm styro frezowanego . Welna 5+20+ pustka od 10 do 40 cm + 15 cm (czyli 40cm)

zero kominow, brak rekuperacji, brak innego zrodla ogrzewania.

 

Zapotrzebowanie budynku okolo 6000

[...] wg takich szacunkowych wyliczen i obserwacji zuzycia w bardzo zimne i takie normalne zimowe dni to wychodzi mi ze maks 3000zl.

Choc pewnie przyszlej zimy obnize temp (nie bedzie takiej wilogtosci) no i sterowniki juz jakos opanowalam.

 

Z lekka jednak dużo jeżeli patrzeć na spore jakby nie było ocieplenie oraz małą powierzchnię domu. Ale może to jeszcze kwestia nie wygrzanego domu, niedociągnięć (choćby ten nieuszczelniony frez, zwykłych okien i braku rekuperacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekka jednak dużo jeżeli patrzeć na spore jakby nie było ocieplenie oraz małą powierzchnię domu. Ale może to jeszcze kwestia nie wygrzanego domu, niedociągnięć (choćby ten nieuszczelniony frez, zwykłych okien i braku rekuperacji?

 

moja chałupa od 26,09,2011 do dzisiaj tj. 25,03,2012

zużyła 7577kwh na ogrzewanie plus ok. 1,5 mp drewna do kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt Whirl NIE ma identycznych parametrów jakościowych (nie mówię o tzw. "bajerach") jak BSH choć nie jest o tyle gorszy o ile jest tańszy:)

Na studiach kupiliśmy z wtedy jeszcze kandydatka na żonę pralkę, Indesit najtańsza jaka była 799zł no i mija 8 rok a ona niestety dalej działa, a achęcią bym ja wymienił bo z dzieckiem to potrzebuje jakiejś megawsadowej, innych wad i ułomności nie stwerdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jeden:-) skoro wy wytrzymaliście <19* to cos czuje ze 20* to u was standard.

 

Teraz w salonie jest 21,2. W łazienkach lekko podgrzewane drabinki i jest 23. Rano pewnie w salonie będzie te 20, ale szykuje się kolejny słoneczny dzień, więc CO nie włączam. W kominku też nie palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

przecież sam pisał że cały tydzień mu stopniowo temp. spada...

w sobotę i niedzielę trochę podbije a potem jazda... (z dnia na dzień coraz mniej... )

 

Loża szyderców? Oj mapety, mapety...

Tak się rzeczywiście działo bez tych dodatkowych dwóch godzin taniej taryfy w dzień. Jednak dołożyłem od środy po jednej godzinie podbicia. Rozwiązania są dwa. Albo przejdę na G12 i będę miał te godziny, albo będę grzał przynajmniej jedną godzinę dziennie w drogiej taryfie. Podczas dużych mrozów tak czy siak mi PC wyjeżdża poza tanią więc dojdzie tylko trochę godzin w drogiej w okolicach 0 st.

Jest jeszcze jedna przyczyna dla której muszę tak zrobić. PC po południu często zaczyna mi taktować. Gdy podniosę przez godzinę parametry problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w salonie jest 21,2. W łazienkach lekko podgrzewane drabinki i jest 23. Rano pewnie w salonie będzie te 20, ale szykuje się kolejny słoneczny dzień, więc CO nie włączam. W kominku też nie palę.

Ach ta automatyka w PCi, u mnie rano ma być 21 i ani grama mniej, jak bedzie słońce to będzie cieplej, jak nie to nie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...