Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie ma osoby co by miała kable i w domu temp <21*C, swiki sie nie liczy;-) a tu popacz no popacz panie, tak pompiarze robia żeby rachunki były małe a sumienie czyste że tyl kasy wydali na PCi.

 

Tak, przyznaję się bez bicia. W ostatnim tygodniu rano miałem temperatury w okolicach 20*, za to po południu w okolicach 22-23*. Po jakiego grzyba mam grzać?

Aha, i wali mnie Marcin co o mnie i o mojej PC myślisz. Bujaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyznaję się bez bicia. W ostatnim tygodniu rano miałem temperatury w okolicach 20*, za to po południu w okolicach 22-23*. Po jakiego grzyba mam grzać?

Aha, i wali mnie Marcin co o mnie i o mojej PC myślisz. Bujaj się.

 

tak czy tak potwierdza sie to, co pisalem jesienią - COP w porównaniu do kabli kreci się wokół 2-2,5...

 

p.s. zresztą podobne dane publikował chyba coulignon swego czasu...

p.s.2. szacun dla Liwko, że uczciwie podaje dane

p.s.3. pozdrowienia od Batona

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ze sprzętem jest jak z żonami - szara myszka może być do grobowej deski a inna miss "padnie" bardzo szybko;)

BTW, Indesit to Indesit a nie marka Whirl.

 

z powyższego wnioskuję, że krecisz swoje nachy we Frani... bo z "miss" ma złe doświadczenia...

 

http://tamteczasy.pl/photo_db/3/4/1/img_1e085cbf-4c8e-46c5-8d37-65d81529a7d1_orig.jpg

 

...albo niebawem bedzie potrzebna pomoc przy doborze kabli?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak potwierdza sie to, co pisalem jesienią - COP w porównaniu do kabli kreci się wokół 2-2,5...

 

p.s. zresztą podobne dane publikował chyba coulignon swego czasu...

p.s.2. szacun dla Liwko, że uczciwie podaje dane

p.s.3. pozdrowienia od Batona

 

 

Pisałem ale mnie pompiarze ukrzyżowali... Że brednie... że im zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wniosek nie trafiony:)

 

Całe AGD mam od jedynego słusznego producenta bo ceny były "pracownicze":)

 

my w akademiku mieliśmy nieautoryzowanego dystrybutora wzmacniaczy DIORY (jego ojciec pracował w Dzieżoniowie);

ponoć na 1 kompletny wyjeżdzający z zakładu kolejne 3 pracownicy składali po godzinach w domu... dlatego ceny w akademiku były "pracownicze"

 

p.s. uprzedzając Twoje pytanie: zarówno wtedy, jak i teraz mam japoński

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3180kWh (CO i CWU) i niecałe 0,5m3 drewna. (od 14.10)

133m2, 3 osoby, PC gruntowa, 15cm ściana, 25 dach, 3 szyby, rekuperator.

Zapomniałeś przemnożyć zużycie przez COP - masz przecież pompę ciepła. Czyli wynik razy 3,5, a gdybyś utrzymywał NORMALNĄ TEMPERATURĘ wewnątrz, to pewnie przez 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś przemnożyć zużycie przez COP - masz przecież pompę ciepła. Czyli wynik razy 3,5, a gdybyś utrzymywał NORMALNĄ TEMPERATURĘ wewnątrz, to pewnie przez 4,5.

 

A przemnoż nawet przez 16 jeżeli to ci sprawi radochę.

Zapłaciłem do tej pory 1134zł, niecałe 0,5m drewna, i do tego dojdzie jeszcze jakieś 150zł na CWU do następnego sezonu grzewczego. Wynik dla mnie rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przemnoż nawet przez 16 jeżeli to ci sprawi radochę.

Zapłaciłem do tej pory 1134zł, niecałe 0,5m drewna, i do tego dojdzie jeszcze jakieś 150zł na CWU do następnego sezonu grzewczego. Wynik dla mnie rewelacyjny.

 

Pod koniec tygodnia ma by załamanie pogody, temp w nocy koło 0*C a w dzień 5*C, wtedy też nie włączysz ogrzewania i będziesz grzał sie kominkiem albo udawał że jest ciepło, skoro twierdzisz że jest koniec sezonu grzewczego? jak to jest że w domach duzo lepiej ocieplonych ludzie grzeja a Ty w swoim juz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia ma by załamanie pogody, temp w nocy koło 0*C a w dzień 5*C, wtedy też nie włączysz ogrzewania i będziesz grzał sie kominkiem albo udawał że jest ciepło, skoro twierdzisz że jest koniec sezonu grzewczego? jak to jest że w domach duzo lepiej ocieplonych ludzie grzeja a Ty w swoim juz nie?

 

oj nie mów, że buldowany_laik jeszcze grzeje...

 

p.s. u mnie dziś rano było -3 i skrobanie szybek w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie mów, że buldowany_laik jeszcze grzeje...

Tego gościa nie znam, ale może jeszcze grzeje - u mnie w każdym razie kocioł na parę godzin dziennie się załącza.

 

Rano też miałem -3*C. I magią dla mnie jest, że Liwko wyłączone ma CO przy takich wahaniach temperatury dobowej (ok. 15K) przy domu 7-9-litrowym! Ciekawe ile *C rano ma wewnątrz...

 

Słońce jest coraz wyżej i zyski są teraz coraz mniejsze - ograniczane przez okapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...