Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pod koniec tygodnia ma by załamanie pogody, temp w nocy koło 0*C a w dzień 5*C, wtedy też nie włączysz ogrzewania i będziesz grzał sie kominkiem albo udawał że jest ciepło, skoro twierdzisz że jest koniec sezonu grzewczego? jak to jest że w domach duzo lepiej ocieplonych ludzie grzeja a Ty w swoim juz nie?

 

Cud.

Ty masz parterówkę, ja z poddaszem. Słońce na dole o tej porze roku dociera mi na 1/2 powierzchni na dole i u góry ogrzewa przez okna dachowe i okno w sypialni. Jeżeli zdarzy się kilka dni pod rząd pochmurnych odpalę CO, jeżeli jeden to rozpalę w kominku. Na okresy przejściowe kominek jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko, to fakt, okapy nie zasłaniają Ci słońca na parterze, do tego masz okna dachowe. Mocno zatem korzystasz teraz z zysków słonecznych.

 

Ale jest też druga strona medalu. Spotkajmy się tu np. w czerwcowe upały i porównajmy temperatury wewnątrz.

wtedy powie ze jakims cudem mimo super zysków od słońca w marcu i braku osłonięcia okien i nawet mimo tego że ma okna połaciowe jest u niego rzesko, a to dlatego że jego dom ma cos w rodzaju pamięci wewnętrznej i pamieta że trzeba mieć rzesko jak w marcu z rana:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b_l - ja też tego nie mogę zrozumieć :D

tak samo nie potrafię zrozumieć, że można mieć w domu 19-20C.....no ale to kwestia gustu...

 

A na okresy przejściowe jest najlepsze starowanie pokojowe, a nie kominek, coś ci się potentegowało....

 

To sie nazywa uczciwy użytkownik PCi!:-)

Fakt w takim okresie jak teraz, sterowanie niecentralne sprawuje się wyśmienicie.

U mnie kominek w takie dni nie ma opcji odpalania bo bym chate uwędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, to fakt, okapy nie zasłaniają Ci słońca na parterze, do tego masz okna dachowe. Mocno zatem korzystasz teraz z zysków słonecznych.

 

Ale jest też druga strona medalu. Spotkajmy się tu np. w czerwcowe upały i porównajmy temperatury wewnątrz.

 

Był problem. Okna dachowe mam od południa tylko u syna. Pierwszego lata był dramat. Dokupiłem markizy i jest duuużo lepiej. Dają na prawdę dużo (poczytajcie na forum). Miałem też problem w sypialni. Jest od strony wschodniej i rano raz że było za jasno, a dwa, że szybko rano się robiło gorąco. Zamontowałem roletę zewnętrzną. Na dole mam dwa okna od strony wschodniej ale nie ma tego efektu co w sypialni (może ziemia odbiera część ciepła). Natomiast okapy od strony południowej mam tak zrobione, że w lipcu słońce wchodzi mi do domu na 0,5m. Za miesiąc, dwa podłączam reku do odwiertów. Powinno wszystko razem zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w każdym razie kocioł na parę godzin dziennie się załącza.

na parę godzin?

nawet, jeśli "grzeje" wodę do 22stC, to aż tak długo?

 

 

 

Ale jest też druga strona medalu. Spotkajmy się tu np. w czerwcowe upały i porównajmy temperatury wewnątrz.

 

biały człowiek montuje rolety zewnętrzne i jest cacy; ja nie zamieniłbym na nic swoich okien dachowych...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz, jak w takich okresach przejściowych sprawdzaja się kable w kleju? u mnie w kuchni dziś od 22 do 6 rano ogrzewania działało raptem 12min...

Nie wiedziałem ale teraz juz wiem:-)

To fakt to jest najlepsza opcja na okresy przejściowe - grzanie bezpośrednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ale teraz juz wiem:-)

 

e tam - gadasz... wszyscy wiedzieli przecież :)

 

Nie wiedziałem ale teraz juz wiem:-)

To fakt to jest najlepsza opcja na okresy przejściowe - grzanie bezpośrednie.

 

bezpośrednie to złe słowo - własciwsze będzie "umiarkowanie akumulacyjne"

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sposób palenia nie przegrzewa mi domu. To mi wystarczy.

W moim wkładzie z pw ten sposób również się sprawdzał, ale ostatnio palę inaczej, rozpalam mniejszą ilość drewna przy ścianie tylnej wkładu (tam jest płaszcz wodny), dokładam drewno porąbane płasko jak deska w ten sposób, że zakrywam żar od strony szyby, wtedy strumień powietrza z rusztu wymusza ogrzewanie wody w systemie, natomiast mniej ciepła emituje szyba. Tak paląc nie przegrzewam salonu a więcej ciepła mogę wykorzystać do cwu i podgrzania podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak reku napewno podnosi zuzycie, mysle ze spokojnie moglabym zaoszczedzic ponad 2 tys W, czyli z 600-700 zl - ale naklady na reku ktore bym poniosla zwrocily by mi sie za ...20 lat??

A zmywarka kiedy Ci sie zwróci? Przecież ona jest tylko dla poprawy komfortu zmywania, więc gorzej niz reku bo reku nie dość że daje komfort to jeszcze osczędności! czem tak ludzie tego nie oceniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wkładzie z pw ten sposób również się sprawdzał, ale ostatnio palę inaczej, rozpalam mniejszą ilość drewna przy ścianie tylnej wkładu (tam jest płaszcz wodny), dokładam drewno porąbane płasko jak deska w ten sposób, że zakrywam żar od strony szyby, wtedy strumień powietrza z rusztu wymusza ogrzewanie wody w systemie, natomiast mniej ciepła emituje szyba. Tak paląc nie przegrzewam salonu a więcej ciepła mogę wykorzystać do cwu i podgrzania podłogówki.

 

Ale Wy sie "pieścicie z tymi kominkami". wrzucic-zapalic- jest klimat jest okej zgasic isc spac, tyle w temacie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...