Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jasne... wrzucić i zakurzyć pół chałupy - trzeba układać a wcześniej wysprzątać! Zapalić... ale nie koniecznie bo za duże kawałki, za mokre, powietrza za mało, biomet niekorzystny, wiatr wciska się w komin... więc po kombinacjach już się pali:/ Klimat jest jak się nie spali za szybko albo jak nie przygaśnie i nie okopci szyby. Zagasić? Niby jak? Samo zgaśnie a jak się komin zapali to straż pożarna zagasi... razem z połową dobytku. Ale to wyjątki. Później raz na jakiś czas trzeba sprzątnąć ten syf przy okazji syfiąc połowę mieszkania. Zakurzone ściany, meble, firany to tylko drobny margines tej wątpliwej przyjemności.

 

zapomniałeś jeszcze dodać wszystkie "Plagi Egipskie"...;)

 

nie wiem jaką to kotłownię salonową obsługiwałeś ale u mnie jedynym mankamentem jest kopcąca się szyba i przegrzewanie pomieszczeń jak za bardzo się rozpali ...

ale to jest wina wkładu kominkowego kiepskiej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jednak trzeba czasem wymienic filtry itp itd... nic skomplikowanego ale trzeba miec czas...

 

jeden wpis na FM mniej i filtry wymienione ...

 

wy wszystkie do tej WM podchodzicie tak samo...

jak zmywarka szama myje to jest OK.

ale jak samo się wietrzy to już BEEE... (bo po co?, przecież można se okno otworzyć ...)

moja żona dopiero "wymiękła" w lecie jak w upały wszystko wyłączyłem i okna sobie pootwierała, w ciągu jednego dnia zrobiło się prawie 30* to stwierdziła że wentylacja jest super i odczepiła się od okien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... wrzucić i zakurzyć pół chałupy - trzeba układać a wcześniej wysprzątać! Zapalić... ale nie koniecznie bo za duże kawałki, za mokre, powietrza za mało, biomet niekorzystny, wiatr wciska się w komin... więc po kombinacjach już się pali:/ Klimat jest jak się nie spali za szybko albo jak nie przygaśnie i nie okopci szyby. Zagasić? Niby jak? Samo zgaśnie a jak się komin zapali to straż pożarna zagasi... razem z połową dobytku. Ale to wyjątki. Później raz na jakiś czas trzeba sprzątnąć ten syf przy okazji syfiąc połowę mieszkania. Zakurzone ściany, meble, firany to tylko drobny margines tej wątpliwej przyjemności.

Przerobiłem tę lekcję X razy i nigdy w życiu kominka tam gdzie chce się mieć czysto, schludnie i przyjemnie! A jako główne źródło ciepła to już totalna porażka - taka kotłownia w domu:)

 

Nie kupuj wkładów w Netto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj wkładów w Netto!

Może jeszcze o tym nie wie, ale wybrał sobie niezbyt komfortowe położenie działki, czasem przy grilu odechce się piwa i pieczonej kiełbaski. Z tego powodu sprzedałem dom położony kilka km od tego miejsca (Różanka) - ma po sąsiedzku pola irygacyjne. Najgorszy kominek przy tym to pikuś.

Pola irygacyjne.jpg

Pola irygacyjne.jpg

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze o tym nie wie, ale wybrał sobie niezbyt komfortowe położenie działki, czasem przy grilu odechce się piwa i pieczonej kiełbaski. Z tego powodu sprzedałem dom położony kilka km od tego miejsca (Różanka) - ma po sąsiedzku pola irygacyjne. Najgorszy kominek przy tym to pikuś.

 

CCC czyli cena czyni cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie pytaj - jako zona mam niewiele zalet, jestem daremna wrecz bym powiedziala- nie gotuje (w tygodniu maz w lokalach sie stoluje, w sobote zamiawiamy pizze a niedziele wspolnie wychodzimy na obiady) , nie sprzatam - maz juz mysli coby pokoju nie dobudowac i jakiejs ukrainki na stale nie zaadaptowac, hm....

Do tego pyskata jestem, wygadana, nie slodze przesadnie, nie udaje uwielbienia, nie mam wielkiej torebki w ktorej wszystko gubie, jezdze szybko co nas czasem kosztuje, nie kupuje wypasnych ciuchow i nie wydaje na nie majatku, nie maluje sie, nei chodze do fryzjera Ta... jako zona mam same zalety :) Za co ten maz mnie tak kocha.. :p :)

 

swiki powiem tak ... też nie wiem ale może masz po prostu fajny tyłek? Czasem to wystarcza ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie pytaj - jako zona mam niewiele zalet, jestem daremna wrecz bym powiedziala- nie gotuje (w tygodniu maz w lokalach sie stoluje, w sobote zamiawiamy pizze a niedziele wspolnie wychodzimy na obiady) , nie sprzatam - maz juz mysli coby pokoju nie dobudowac i jakiejs ukrainki na stale nie zaadaptowac, hm....

Do tego pyskata jestem, wygadana, nie slodze przesadnie, nie udaje uwielbienia, nie mam wielkiej torebki w ktorej wszystko gubie, jezdze szybko co nas czasem kosztuje, nie kupuje wypasnych ciuchow i nie wydaje na nie majatku, nie maluje sie, nei chodze do fryzjera Ta... jako zona mam same zalety :) Za co ten maz mnie tak kocha.. :p :)

 

Jak jeszcze powiesz że się nie golisz, to zadzwonię po animalsów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

o jesteś... tak patrzylem w Twój dziennik i jedno pytanie na serio mi przyszło do głowy - (teoretycznie się przygotowałeś, bo widzę, ze różę wiatrów zassałeś z miejscowości odległych nawet o 100km...)

 

pytanie jest takie: jak to

 

 

 

ma się do tego?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róża - albo czegoś nie rozumiesz albo udajesz albo jak to w pięknym kraju nad Wisłą - upierdliwiec pospolity - zakryj wszystko poza Wro i będziesz content:)

 

A "to" do "tego" ma się jak "tego" do "to" - inaczej nie potrafię na tak wyjątkowo rozbudowane zapytanie...

 

sens róży rozumiem - miałem na myśli to, ze się przygotowałeś nawet... tyle, że nie do końca moim zdaniem...

 

a propos Twojej odpowiedzi: nie widzimy obrazków czy nie chcemy widzieć?

 

to może jeszcze jeden i kończmy waść...

doklej go sobie do dziennika, bo kolorowy i ładniusi :)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...