Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drogi forumowy kolego...zle sluchy d oPana doszly gdyz moja sciana ekranowa jest biala jak snieg (wg producenta farby) a na czarno pomalowana jest sciana sasiadujaca ze sciana ekranowa natabane powiazana niejako z calym tym procederem, gdyz pod nia stoi bialo czarna ogromna kanapa z ktorej coponiektorzy ogladaja tv, ale z ktorej napewno nie bedzie sie ogladalo obrazow z rzutnika chyba ze zostanie przemeblowany odpowiednio salon (czego nie wyluczam)

 

Swiki nie gadaj tylko w końcu jakieś fotki swojej chaty zapodaj. Piszesz, że oszczędzałaś na wyglądzie zewnętrznym a masz luksus w środku ... pochwalisz się?

 

a mój teściu sprzedał mi 1 złotą rade

 

"popijaj takim kolorem jaki pijesz" czyli zawsze np wodą - czystą wódkę

jak na razie sprawdza się

 

siwki - a może ty tam coś pędzisz ... i linia produkcyjna tyle żre prądu

 

Zrzygał bym się po pierwszym sznapsie

 

halogeny piękna rzecz ...

mojej żonie dawno temu zleciłem przygotowanie zestawienia lamp jakie chce do domu - jeszcze gdy kosztorys budowy robiliśmy do naszego projektu ... a ta z aledrogo.pl wzięła fotki i ceny i ponad połowa to halogeny ... pytam się dlaczego ... "no ładne - podobają mi się" , jak zapytałem się czy rachunki też tak bardzo lubi zmieniła zdanie ....

 

obecnie jesteśmy na etapie już finalizowania zakupów poszczególnych lamp i świateł

i dziś pisze mi na Skypie - "wiesz te kinkiety nie bada bo tam idą zwykłe żarówki"

 

właśnie miałem pisać... ja wybieram zarówki POD OCZY a nie pod lampę czy zużycie prądu... ciepło i tak zostaje w domu...

 

Z ust (znaczy klawiatury) mi to wyjąłeś. Ja maiłem w kuchni nad blatem w poprzedniej chacie halogeny a potem zmieniłem na ledówki z ciepłym światłem 7 ledów świeciło 14 watami a 7 halogenów brało 200. Niestety przyjemność siedzenia w jadalni z zapalonym światłem w kuchni była bardzdo na niekorzyść ledów. Światło halogenów dawało niesamowity nastrój - ledy mimo wszystko były "trupie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla tej hieny cmentarnej co nic nie robi tylko śledzi po tematach pokutujących userów i privami atakuje

"miły" tekst - kolejny raz usiłujesz kogoś obrazić????????????

najważniejsze żeby zabezpieczeni przedlicznikowe były conajmniej 25A,

We wniosku w Enei dla prądu trójfazowego aby mieć legalnie 25A trzeba zamówić 13kW mocy (nie trzeba brać 16kW - zabezpieczenie jest jednakowe), dla 12kW dają 20A

przyłącze mocy.jpg

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ledy firmy PAMLighting. Od dwóch lat żadna nie padła. Dwie żarówki po 4W palą się od zmierzchu do świtu na zewnątrz i nawet mrozy im nie zaszkodziły. W kuchni mam barwę zimną 8x3W i jest bardzo jasno. Podobnie w łazienkach (do płytek lepsza jest barwa zimna). W salonie i pokojach barwa cieplejsza.

 

Żytko, jak poranek po De Luxe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ledy firmy PAMLighting. Od dwóch lat żadna nie padła. Dwie żarówki po 4W palą się od zmierzchu do świtu na zewnątrz i nawet mrozy im nie zaszkodziły. W kuchni mam barwę zimną 8x3W i jest bardzo jasno. Podobnie w łazienkach (do płytek lepsza jest barwa zimna). W salonie i pokojach barwa cieplejsza.

 

Żytko, jak poranek po De Luxe?

 

wczoraj nie piłem, choć miałem smaka po szybkim popołudniowym grillu; czekam na weekend; po wczesniejszych testach głowa nie bolała, więc jest ok

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiło, myślałem że będzie ciut mniej. 943,24zł. 648-I, 1521-II

 

to względem mojego domu wiadernego masz COP = 2

 

uprzedzam pytanie: tak, z CWU

 

podejrzewam, ze sucha jesien i sucha zima oraz mrozny luty wyssaly z dolnego zrodla wszystkie soki...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podejrzewam, ze sucha jesien i sucha zima oraz mrozny luty wyssaly z dolnego zrodla wszystkie soki...

 

Nie było tak źle, +2,3 na zasilaniu w największe mrozy. Będę w domu to sprawdzę ile PC zużyła w tym czasie w I taryfie i porównam z pozostałym zużyciem i poprzednim rachunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osiem żarówek diodowych w kuchni założonych 2-3 miesiące temu niestety już dwie padły. Diody SMD chińskie

A są jakieś żarówki diodowe nie chińskie na naszym rynku?

Technologia diodowa rozwinęła się jak już całą produkcję dawno temu przeniesiono do Chin.

Mam jeszcze osram i philipsa. Też chińskie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...