Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ten u gory mnie wysluchal i jak mam wychodzic to padac przestalo i slonce nawet sie pojawilo ;) A jednak mam uklady :p

 

btw. hm... nie przypominam sobie bym pisala gdzie mieszkam wiec po czym wnosisz ze tam gdzie piszesz ?? :Pto Ty piszesz ze u mnie smierdzi, ze nieekologicznie - uwazaja bo ktos jeszcze pomysli ze byles, btw sama tak pomysle - tylko chyba mnie w domu nie bylo (niedziela to byla?) bo nie kojarze takiego faktu a ja trwawy nie wertykuluje :p

 

Liwko: po takich opadach to u mnie przez miesiac nie trzeba bedzie podlewac.

 

bnylem, ale Ciebie nie bylo a małż nie mógł znaleźć barku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli masz pewność że jest porównywalnie do tradycyjnych sterowników tej firmy to chyba nie ma się nad czym zastanawiać ... choć coś nie bardzo mi się chce w to wierzyć ... może zawyżyli cenę sterowników - sprawdź po ile chodzą w sieci ... i kup na miejscu w dobrej cenie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chocbym miala wiecej zaplacic to bez dwoch zdan tylko devilinka - pisalam zreszta kilka stron wczesniej - jeden z wiekszych bledow jakie popelnilam.

 

ja mam swoje po lekkim tuningu i są OK.

ale jak dzisiaj miałbym znowu montować w całej chacie to zrobiłbym dedykowany sterujący całym domem z jednego miejsca (łącznie z WM )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dostałem ofertę i powiem wychodzi podobnie do sterowników devireg 550 silver. Więc trzeba się zastanowić.

 

Ja mam devireg550, i 1,5 roku temu różnica była chyba 2000zł więcej za devilink, mimo tego teraz dałbym devilink. Dzisiaj byłem u znajomego co własnie ma devilink tyle że w wersji dla grzejników, dla mnie bajka, poza tym ja lubie takie gadżety:-) Więc jak cię stać to bierz devilink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 12kW w kablach 2kW bojler reszta też na prad +tv reku indukcja itd 25A, bez żadnego problemu wystarcza, bo daje Ci to 5,7KW na fazę. od 1,5 roku chwilowy pobór maksymalny to 14kW, mimo iz teoretycznie o 13 i 22 może załączyc się ogrzewanie i bojler nie liczę reszty która przecież też chodzi. Wsp. niejednoczesności to nie jest tylko teoria jak widać. Dlatego brać 25A przed licznikiem, 20A główne zabezpieczenie w skrzynce i 16A na obwody i będzie ok, bez obaw 20A nie wywali razem z eskami 16A. nie ma co przepłacać do 32A przed licznikowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 12kW w kablach 2kW bojler reszta też na prad +tv reku indukcja itd 25A, bez żadnego problemu wystarcza, bo daje Ci to 5,7KW na fazę. od 1,5 roku chwilowy pobór maksymalny to 14kW, mimo iz teoretycznie o 13 i 22 może załączyc się ogrzewanie i bojler nie liczę reszty która przecież też chodzi. Wsp. niejednoczesności to nie jest tylko teoria jak widać. Dlatego brać 25A przed licznikiem, 20A główne zabezpieczenie w skrzynce i 16A na obwody i będzie ok, bez obaw 20A nie wywali razem z eskami 16A. nie ma co przepłacać do 32A przed licznikowo.

 

a ja mam 32A 20kW i spie spokojnie wszystko legalnie ..... jak rozlozysz 20 kW na powiedzmy 10 lat (czyli 32 - 25 = 7 X 120 PLN 840 PLN / 10 lat = 84 PLN rocznie czyli 84 / 12 = 7 PLN / MSC ..... ) włączam wszystko i mam zapas

12,5 kW ogrzewanie

6kW duzy bojler

1,5 mały bojler

1,9 czajnik

płyta

plasma

i inne duperele

...

...

...

 

pozdrawiam

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie zrozumieliśmy się:) Przed licznikiem to nie ma co brać bo to nie nasza decyzja niestety a i głównych nie mamy prawa zmieniać:/

Przepłacać nie ma co, sam chyba kupiłem na złość 11,5kW a to tak naprawdę wychodzi 13,8kW bo zabezpieczenie główne to 20A/faza czyli 4,6kW. Poniżej 11kW wychodzi zabezpieczenie główne 16A/faza a to już mało. Przy tych po mojej stronie 20A/faza dali przed licznikiem 50A/faza więc selektywnie po swojej stronie mogę kombinować i podnieść do 35A/faza jak będzie potrzeba.

przy 11,5kW mocy przyłacza dali 50A zabezpieczenia przedlicznikowe? jacyś idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 32A 20kW i spie spokojnie wszystko legalnie ..... jak rozlozysz 20 kW na powiedzmy 10 lat (czyli 32 - 25 = 7 X 120 PLN 840 PLN / 10 lat = 84 PLN rocznie czyli 84 / 12 = 7 PLN / MSC ..... ) włączam wszystko i mam zapas

12,5 kW ogrzewanie

6kW duzy bojler

1,5 mały bojler

1,9 czajnik

płyta

plasma

i inne duperele

...

...

...

 

pozdrawiam

No ale jak sam widzisz ty masz 7,5kW w bojlerach wiec się nie dziwię że masz 32A przed licznikiem, ma się to tak samo jak 25A u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze do sasiada trafiles - bo moj malz nigdy nie pije w niedziele, ale sasiad - owszem :p

 

 

bo w niedzielę tesciowa na obiad przyjeżdża i jej nadskakujecie -> "a mamunia jeszcze zupki zje... i ciasteczko... "

 

 

sasiad wytresował teściową i ma wolnoć Tomku...

 

To haha wytrzeszczu oczu nie dostales czasem??;)

 

dostałem, bo ten mityczny barek po prostu nie istnieje... jestem niewierny Tomasz - nie zobaczę, nie uwierzę...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak sam widzisz ty masz 7,5kW w bojlerach wiec się nie dziwię że masz 32A przed licznikiem, ma się to tak samo jak 25A u mnie.

 

ja mam 20kW 32A;

kable w sumie 15kW;

po 13 lub 22 załacza się zmywarka, pralka, bojler i czasem odkurzacz... wystarcza...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam zabezpieczenie 25A a do tego jeszcze swego czasu zakład blacharsko lakierniczy i jakoś nie wywaliło ani razu chociaż często się zdarzało w zimie że coś się malowało na lakierni (6kw... sprężarka, wentylatory, oświetlenie... ) w trakcie tanich godzin gdzie w domu załączało się całe ogrzewanie i bojler...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za błąd i to straszny !!!

32A = 32*230*3 cos fi przyjmuje 1 = 22kW niebawimy sie w pierwiazdki

25A = 25*230*3 = 17kW

 

różnica 22-17=5kW

1kW koszt około 120 PLN = 600 PLN

600PLN / 120 miesięcy = 5 PLN

 

tyle trzeba przez dziesieć lat miesięcznie (5PLN) doplacać aby zabezpieczenie przedlicznikowe zamiast 25A mieć 32A czyli w sumie 22kW

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...