Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sluchaj, ale Ty mozesz zakupic oprogramowanie i bedziesz mial praktycznie to samo - ba - lepiej - sterownaie z kompa wszystkimi deviregami za cene troche nizsza niz devilink. Nie myslales o tym?

Tyle że musiałbym je mieć fizycznie "spięte" ze soba a ja oczywiście nie mam. druga sprawa że i tak wolałbym devilink, mi sie podoba wyświetlacz, a teraz robia pod niego aplikacje do sterowania nie tylko ogrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Opłacalność jest wypadkową kosztu inwestycji i późniejszej eksploatacji domu. Jest grubość izolacji której pogrubianie jest bez sensu - w/w wykres i wyliczenie procentowe to pokazuje.

 

Co do stropu to są dwa przypadki, poddasze użytkowe i parterówka. W tym drugim jest sporo opcji zjechania z kosztów, wszelakie granulaty/regranulaty, scinki itd. a efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropu to są dwa przypadki, poddasze użytkowe i parterówka. W tym drugim jest sporo opcji zjechania z kosztów, wszelakie granulaty/regranulaty, scinki itd. a efekt ten sam.

 

Wełna w końcu taka droga nie jest. A granulaty trzeba zamawiać z sypaniem a to już podraża i co mnie osobiście niepokoi - obciąża znacznie konstrukcję GK co jak widać w domu piczmana skończyło się katastrofą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak u Was ale u mie takiej opłaty niema (TAURON) za moc przyłączeniową płace tyko raz cos kolo 120PLN za 1 kW

 

za przyłącze płaci się wszędzie 1x

ale opłata stała na comiesięcznym rachunku uzależniona jest od ilości zamówionych kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna w końcu taka droga nie jest. A granulaty trzeba zamawiać z sypaniem a to już podraża i co mnie osobiście niepokoi - obciąża znacznie konstrukcję GK co jak widać w domu piczmana skończyło się katastrofą ;-)

Nie wiem jak sie skończyło, ale wiem że nawet puchu bym na kg nie położył bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiem Ci że myślałem, o Tobie, juz się bałem że cię wcięło.

Spoko,nie zginę ale pierdół o części ciała niejakiej Maryni nie będę wypisywał ;)

Ale czasami czyta się fajnie :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropu to są dwa przypadki, poddasze użytkowe i parterówka. W tym drugim jest sporo opcji zjechania z kosztów, wszelakie granulaty/regranulaty, scinki itd. a efekt ten sam.

Jest to przegroda, która izoluje nas od powietrza tak samo jak ściana, materiał do izolacji jest sprawą indywidualną każdego inwestora, ważne aby jej współczynnik przenikania ciepła nie był wyższy od ścian, tak samo jak jak jego poprawa po osiągnięciu pewnej wartości nie ma znaczenia dla późniejszych kosztów eksploatacji domu, ponieważ większe straty ciepła generują pozostałe przegrody, oraz mostki, kominy czy system wentylacyjny.

pada grad - poziomo (tak tak nie pomylilam sie) rownolegle do ziemi - takiego zjawiska jeszcze nie widzialam...

Wogole pogoda niesamowita 15 minut temu slonce dosc mocno swiecilo i nagle urwanie chmury - deszcz, grad a teraz..snieg... i godzine temu bylo to samo tylk obez sniegu.

podobnie było we wrocku, teraz się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten,który ma wpisane skąd jest ;)

Bierzcie przykład ze mnie :)

 

No co się czepiasz, mam przecież z dokładnością do 150km ;-)

 

Nie wiem jak sie skończyło, ale wiem że nawet puchu bym na kg nie położył bezpośrednio.

Skończyło się tak:

 

http://img79.imageshack.us/img79/5558/zdjcia0043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...etam... docieplił posadzkę po prostu... ale jak na Piczmana przystało, wentyl do WM wisi w rogu...

 

poprzez tę rurę świat usłyszał z czerpni wołanie o pomoc :)

 

także montujcie WM, bo to może uratować życie no i są zniżki przy ubezpieczaniu domu za posiadanie kolejnego systemu alarmowego :)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak myslalam zeby zrobic ale wtedy masz tylko opcje, ze mozesz zalaczac badz wylaczac wszytskie z jednego miejsca ew on jako glowny nastawia godziny pracy wszedzie itd, to nei to samo co devilink - brak mozliwosci sterowaniami temp podlogi czy powietrza w poszczegolnych pomieszczeniach, wylaczania poszczegolnych pomieszczen - to taka uboga wersja (bardzo uboga) devilinka.

 

 

ja myślę o takim FULL wypas z dowolną możliwością "mieszania"...

 

uboga wersja to dla mnie zwykłe styczniki z zegarem ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sie chyba tak nie da?? tzn jak sobie to wyobrazasz? bo u mnei mial byc jeden glowny ktory mial sterowac calym domem i mial byc umieszczony w najzimniejszym miejscu tak by zdazyl odpowiednio wczesniej zareagowac - on mial mierzyc temp powietrza i jezeli ta spadlaby ponizej to podawalby napiecie na reszte, i dopiero one dalej by sobie decydowaly czy jest potrzeba uruchomienia ogrzewania. Wtedy z tego jednego miejsca moglabym sterowac ze np moze sie nie zalaczyc wogole badz zalaczyc ew moglabym zmienic temp ale wszedzie,

 

Ew opcja taka, ze montuje odpowiednio dlugie ster tem podlogi (ale wtedy nie dziala mi sterowanie temp powietrza) i doprowadam w jedno miejsce i tam spinam, ale to wtedy nie w moim domu.

 

Innej ew nie widze??

 

wszystko jest do zrobienia:yes:

każde pomieszczenie ma własne czujniki powietrza i podłogi

sterownik odpowiednio załącza styczniki w tablicy ...

ten sam sterownik ogarnia także WM i chłodzenie przez GWC, zmianę wydajności went. itp.

 

oczywiście w zamieszkałym domu to raczej demolka ...

no chyba że coś radiowo się wykombinuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest do zrobienia:yes:

każde pomieszczenie ma własne czujniki powietrza i podłogi

sterownik odpowiednio załącza styczniki w tablicy ...

ten sam sterownik ogarnia także WM i chłodzenie przez GWC, zmianę wydajności went. itp.

 

.

 

żeby to miało sens "czasowo-reakcyjnie", to trzeba by to upchnąć w szkieletora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to przegroda, która izoluje nas od powietrza tak samo jak ściana, materiał do izolacji jest sprawą indywidualną każdego inwestora, ważne aby jej współczynnik przenikania ciepła nie był wyższy od ścian, tak samo jak jak jego poprawa po osiągnięciu pewnej wartości nie ma znaczenia dla późniejszych kosztów eksploatacji domu, ponieważ większe straty ciepła generują pozostałe przegrody, oraz mostki, kominy czy system wentylacyjny.

podobnie było we wrocku, teraz się uspokoiło.

jasne tylko tam punk opłacalności jest sporo dalej niż 20cm dla ściany, szczególnie w parterówce, choć nie tylko. Parterówka za to daje łatwe i tanie możliwości zapewnienia odpowiedniej izolacji.

Skończyło się tak:

http://img79.imageshack.us/img79/5558/zdjcia0043.jpg

O rzesz w mordę, to nie wiedziałem. Kiedy mu się to stało, oby jak najwcześniej to wtedy najmniejsze straty. To nawet mogło zabić, albo ostro poranić. No to nieźle, u mnie leży na belkach i OSB całe szczęście.

Nie wcięło go.

Atakował węglowców na innym forum:P

Bo On prowadzi swoity pompowy Dżichad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...