Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O rzesz w mordę, to nie wiedziałem. Kiedy mu się to stało, oby jak najwcześniej to wtedy najmniejsze straty. To nawet mogło zabić, albo ostro poranić. No to nieźle, u mnie leży na belkach i OSB całe szczęście.

 

Na szczęście zaraz po zasypaniu ;-) i nikogo tam nie było. Dlatego ja na stelażu powieszę jakieś 15cm wełny a reszta na więźbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wcięło go.

Atakował węglowców na innym forum:P

;)

Bo On prowadzi swoity pompowy Dżichad

I tu się mylisz.Ja nie Liwko ;)

"Wyrosłem" z elektryką i stawiam ją zawsze jako podstawę.

Pompa ciepła to tylko dodatek ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek: nie kumam jednak - jak jeden sterownik moze zalaczec inne styczniki i skad ma wiedziec ktory ma zalaczyc??

A no chyba ze mowisz o jakims wogoel inny msterowniku nie o takich jak my mamy, pewnie tak skoo chcialbys w to wpinac wentylacje itd.

przecież ja cały czas o dedykowanym... ( czytaj "tymi ręcami"... )

Zytko: jak Jasiek napisal, zalezy od poprawnych ustawien i jeszcze tego co chce sie miec w danym momencie w domu a u mnie jest to, ze ja ciagle ucze sie ich obslugi tak by uzyskac to co chce miec w domu przez co czasem biegam i wkurza mnie to ze wieczor a mnie natchenienie lapie i do pokoju dzieci musze wchodzic - ryzyko obudzenia wielkie... wiec chcialabym miec jednak sterowanie calego domu z jednego miejsca - najlepiej z laptopa by wogole nie wstawac :p

Sadze ze nastepnej zimy juz stwierdze ze bylby to zbedny wydatek bo pewnie jak nastawie na zime to bedzie tak caly czas.

 

Btw. ustawieeni sterownika zajmuje mi sekund 5...

jakiś czas temu napisałem jak ustawić ...

i zapomnieć ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zaraz po zasypaniu ;-) i nikogo tam nie było. Dlatego ja na stelażu powieszę jakieś 15cm wełny a reszta na więźbie

Ja nie rozumiem po co w ogóle cokolwiek sypać na stelaż? Przecież lepiej dac strop drewniny to od dołu czymś podbić i na to ocieplenie. Ocieplenie bezpośrednio na k-g to jakieś samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zaraz po zasypaniu ;-) i nikogo tam nie było. Dlatego ja na stelażu powieszę jakieś 15cm wełny a reszta na więźbie

Ja nie rozumiem po co w ogóle cokolwiek sypać na stelaż? Przecież lepiej dac strop drewniny to od dołu czymś podbić i na to ocieplenie. Ocieplenie bezpośrednio na k-g to jakieś samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zytko: jak Jasiek napisal, zalezy od poprawnych ustawien i jeszcze tego co chce sie miec w danym momencie w domu a u mnie jest to, ze ja ciagle ucze sie ich obslugi tak by uzyskac to co chce miec w domu przez co czasem biegam i wkurza mnie to ze wieczor a mnie natchenienie lapie i do pokoju dzieci musze wchodzic - ryzyko obudzenia wielkie... wiec chcialabym miec jednak sterowanie calego domu z jednego miejsca - najlepiej z laptopa by wogole nie wstawac :p

Sadze ze nastepnej zimy juz stwierdze ze bylby to zbedny wydatek bo pewnie jak nastawie na zime to bedzie tak caly czas.

 

Btw. ustawieeni sterownika zajmuje mi sekund 5...

 

każdy pierwszej zimy pstryka, poprawia w drugiej a trzeciej nie dotyka a jak go ręce swędzą, to jak et cetera gra w pingponga z rekami w kieszeniach;

 

co Ty będziesz robić - nie wiem; nie masz pingponga - chyba, ze o czymś nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? To chyba standard:

 

"q) Dla odbiorców zaliczonych do V grupy przyłączeniowej, jako zabezpieczenie

przedlicznikowe zaleca się stosować wkładki topikowe 50A gG dla mocy

przyłączeniowej do 16,1 kW i 80A gG dla mocy przyłączeniowej powyżej 16,1 kW,

gdy parametry techniczne linii kablowej nN pozwalają na takie rozwiązanie."

 

stąd: http://www.tauron-dystrybucja.pl/r/res/standardy_techniczne/2012/zalacznik16a.pdf

Sami sobie robia pod górkę, bo to im utrudnia zachowanie dalszej selektywnosci w sieciach wielokrotnie rozbudowanych. Dla odbiorcy to tylko zaleta, choć nie do końca, pamietaj że zabezpieczenie jest po to żeby zabezpieczać, tzn zadziałać odpowiednio szybko i to nie tylko na prąd zwarciowy, a w przypadku zabezpieczeń 50A a o zgrozo 80A tak nie będzie, więc jak u ciebie zaszwankuje zabezpieczenie, np. się zapiecze, to nim 80A termik się przepali to u ciebie nie będzie co zbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To drogo jak na dodatek.

Jakos nie widze żebys elektrykę miał jako podstawę chyba że TV masz na myśli.

Drogo ? 14tys.zł za pompę ? Przy zużyciu na cwu 8-9tys.kWh na c.o i cwu(4+5) ?

Elektryka była podstawą ale skoro PCi poszły na dół to czemu nie wykorzystać okazji ;)

Tym bardziej,że nie zamierzam szczypać się i oszczędzać na cwu wlewając 20cm do wanny,gdzie będę miał wyższe zużycie niż na c.o :)

 

Swoją drogą ciekawy jestem Waszego miesięcznego zużycia w litrach na cwu ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co w ogóle cokolwiek sypać na stelaż? Przecież lepiej dac strop drewniny to od dołu czymś podbić i na to ocieplenie. Ocieplenie bezpośrednio na k-g to jakieś samobójstwo.

 

U mnie stelaż mocowany jest co 40 cm razem na cały dom ponad 200 haków więc to może naprawdę sporo utrzymać, problem jest wtedy kiedy wełna namoknie i robi się naprawdę ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo ? 14tys.zł za pompę ? Przy zużyciu na cwu 8-9tys.kWh na c.o i cwu(4+5) ?

Elektryka była podstawą ale skoro PCi poszły na dół to czemu nie wykorzystać okazji ;)

Tym bardziej,że nie zamierzam szczypać się i oszczędzać na cwu wlewając 20cm do wanny,gdzie będę miał wyższe zużycie niż na c.o :)

 

no i sie zaczęło, hehehe.

9kWh/rok na cwu, jasne, pożyjemy zobaczymy, za rok wkleisz skany rachunków i podliczników to pogadamy.

teraz to tylko szukasz usprawiedliwienia dla kupna pci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
9kWh/rok na cwu, jasne, pożyjemy zobaczymy, za rok wkleisz skany rachunków i podliczników to pogadamy.

teraz to tylko szukasz usprawiedliwienia dla kupna pci.

9tys.kWh łącznie c.o i cwu ;)

Nie będę szukał usprawiedliwienia,wiem,że to dobra decyzja za taką kasę :)

W porównaniu do piecyka elektrycznego i bojlera zwrot kosztów po 5-6 latach a to jest do zaakceptowania.

 

A co najlepsze,rozważam jedynie I taryfę ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...