Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale tego nikt na forum muratora nie potrafi zrozumieć

No bo ja mam w nocy ogrzewanie i pralkę prawie za darmo:)

A że obiadek i kawę dużo drożej np. odemnie to nikt tej różnicy nie potrafi uwzględnić.

Padają teksty typu załuż PC do CWU, grzej w II taryfie i woda będzie tanio. OK. Tylko co z resztą w I taryfie?

Uważam, że różnicę pomiędzy zużyciem w dzień na I taryfie należy uwzględnić do taryfy całodobowej i doliczyć tą kwotę do II taryfy.

Tylko po co ja to piszę. Połowa i tak nie zrozumie:P

 

bo oni prądnica ... rower ... i pedałują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam zupelnie namieszane bo mam 3 jednofazowe roznicowki na dom, do tego jedna 3fazowa na ogrzewanie (co jest bledem bo jakby sie cosik podzialo to pojdzie mi niezle napiecie i popali wszystko..) i bede miala 3 fazowke na garaz.

 

daj linka

 

ja też niestety tak na części mam, bo rozdzielnia była na szybko składana i róznicówki poszły z tego co miałem pod ręką, no ale szewc w dziurawych butach chodzi choć nie do końca ja szewc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
aaa...to u Ciebie bedzie wszystko szlo na pompe???? :p

 

Czy bedzie mial tylko jedna taryfe, bo nie bardzo rozumie, przy cyzm moj tv (teraz idzie w II taryfie) kuchenka glownie tez, lodowka pol na pol wiec defakto oszczedzam chyba, skoro Ty pozostajac przy normalnym pradzie bedziesz placil 0,58 a ja srednio 0,4 ... :p ??

 

Badzmy powazni ok?? - rozliczamy wode i nie chcesz przyjac do wiadomosci ze jezeli przynajmniej o nia chodzi to inwestowanie w pompe jest bezsensowne, przyznaj ze chcesz wszystko na pompe to ok, ale nie sciemniaj ze to dla wody.... i nie wymyslaj jakis kosmicznych kwot... ja za ogrzanie wody place 0,28 zl nie wiecej, nie mniej i nie wciskaj mi tu jakis tv i lodowek...

swiki,jako korepetytor z matematyki powinnaś to zrozumieć ;)

c.o i cwu idzie na 0,33zł/kWh (Vattenfall z opłatami przesyłowymi) ale pozostałe dzienne rzeczy idą na 0,65zł/kWh.Dostajesz rachunek miesięczny,dwumiesięczny,półroczny na ileś tam zł i na iles tam zużytych kWh.Dzielisz kwotę do zapłaty na ilość zużytych kWh i wychodzi Ci,że c.o,cwu,pralka,TV,lodówka,oświetlenie,kompy itp pracują w cenie 0,4-0,45zł/kWh :)

Proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czytaj, Arturo, czytaj... nie wiem, czy u Ciebie Oświecona Góra Rankingu maczała paluszki ale ku przestrodze...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200323-P%C4%99kni%C4%99cia-na-%C5%9Bcianach-dzia%C5%82owych-p%C5%82yta-fundamentowa/page8

Czytam,czytam,no ja raczej wiotkiej płyty nie mam.Ja mam szczególne warunki i wiem,że konstruktor szczególnie podszedł do zagadnienia :)

Nie był to H...

R&K ma płytę spod tej samej ręki co ja,także nas dwóch,a w zasadzie jest nas trzech także będziemy mieli "mocne" argumenty co do odszkodowania,jakby co ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa II czy z weekendową?:)

Ale lepiej nie zaczynać tematu bo mój kret się wyniósł dobre 200m dalej i aby nie wracał:)

 

Wróci. Zapewniam Cię. Zwierzak bardzo terytorialny:)

Może 200 metrów dalej to inny. Te Twoje metry jak są "martwe" to bardzo szybko zasiedli inny:) Wykorzysta jego korytarze. W przyrodzie nic nie ginie

Nawet może potomstwo tego 200 metrów dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek - masz pełna skrzynke wiadomosci na FM

chcialem Cie prosic oto byś wrzucił jakiegoś linka / nazwe / prducenta tego silownika co niby taki drogi

poszukam u siebie co i za ile mozna kupic

 

ma być coś takiego typu...

http://allegro.pl/silownik-elektryczny-do-sterowania-przepustnica-i2227691421.html

ten jest akurat dość tani bo przeważnie 300-400 zł

ma być na 230v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam,czytam,no ja raczej wiotkiej płyty nie mam.Ja mam szczególne warunki i wiem,że konstruktor szczególnie podszedł do zagadnienia :)

Nie był to H...

R&K ma płytę spod tej samej ręki co ja,także nas dwóch,a w zasadzie jest nas trzech także będziemy mieli "mocne" argumenty co do odszkodowania,jakby co ;)

 

a 3 to kto ? rylon ?

ja teoretycznie tez nie mam się czego bać - analiza byla skrupulatna , oprocz płyty mam chudziaka , płyta ma 24 cm B25 jedyne ale to odizolowany garaż w płycie ... ale konstruktor twierdzi że bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale to WY nie rozumiecie ze dostaje co miesiac rachunki na ktorych mam jasno czarno na bialym napisane ze zuzylam tyle i tyle kw i wg tego wychodzi mi jakby nie liczyc ze i tak majac dwie taryfy jest taniej i tylko oszczedzam.

To ile u Ciebie wychodzi 1kWh ?

 

Mniejsza z tym - ok to dojdzmy do tego od drugiej strony - Arturo - policz mi prosze ile zaoszczedzisz na ogrzewaniu wody montujac pompe.

Zużycie łączne c.o+cwu to ok.8-9tys.kWh*0,4zł/kWh przy II taryfach daje nam kwotę 3200-3600zł.

Przy pompie ciepła ze średniorocznym COP 2,5 zużycie będzie odpowiednio 3200-3600kWh*0,4zł/kWh przy II taryfach daje nam kwotę 1280-1400zł

Roczna oszczędność na pompie ciepła to 1920-2200zł :)

Piecyk elektryczny+bojler to 4tys.zł,pompa ciepła+zasobnik to 16tys.zł czyli 12tys.zł więcej a to przy oszczedności ok.2tys.zł rocznie daje nam zwrot inwestycji po 6 latach :)

Zakładając ceny energii na tym samym poziomie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a 3 to kto ? rylon ?

Dokładnie,jemu też ppkonstruktor projektowało płytę :)

jaki EPSik zapodałeś? i czy nie masz gliny pod spodem?

Ja mam EPS200 :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile u Ciebie wychodzi 1kWh ?

 

 

Zużycie łączne c.o+cwu to ok.8-9tys.kWh*0,4zł/kWh przy II taryfach daje nam kwotę 3200-3600zł.

Przy pompie ciepła ze średniorocznym COP 2,5 zużycie będzie odpowiednio 3200-3600kWh*0,4zł/kWh przy II taryfach daje nam kwotę 1280-1400zł

Roczna oszczędność na pompie ciepła to 1920-2200zł :)

 

Piecyk elektryczny+bojler to 4tys.zł,pompa ciepła+zasobnik to 16tys.zł czyli 12tys.zł więcej a to przy oszczedności ok.2tys.zł rocznie daje nam zwrot inwestycji po 6 latach :)

Zakładając ceny energii na tym samym poziomie.

i że budujesz za gotówkę i że pCi jest bezserwisowa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

brr ale nie rozumie tego co napisales - jeszcze raz prosze... tzn ogrzewanie elektryczne kumam, ale te obliczenia dla pompy jakies niejasne dla mnie...

Powietrzna pompa ciepła pobiera 2,5 raza mniej energii niż wytwarza mocy cieplnej,gruntowa ok.3-3,5 raza mniej,to tak w prostych słowach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, bo mam... jedyna zaleta, ze latem ni trzeba lac duzo wody na trawę, bo nie wsiąka jak w piasek... ale więcej zalet brak...

 

Na 1/4 działki (tył działki) mam glinę. Ze 20 kilka lat temu budowałem w tamtej części zakład. W trakcie kopania fundamentów na końcówce zakładu trafiliśmy na glinę. Już wtedy murarz, stary dziadek powiedział, że w tym miejscu.......pierdolnie ława. Na przejściu piasek-glina i nie pomogą żadne wzmocnienia w zbrojeniu itp.

Po kilku latach proroctwo się spełniło:) Kleiliśmy nawet szklane płytki na gips czy szpara się powiększa. Siadało kolejny rok czy dwa. Potem przestało i do dzisiaj spokój, ale rysy na ścianach nośnych (zewnętrznych) dalej wyraźnie widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...