Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok policzylam

za 20.01 sdo 20.02 wyszlo mi 0,38

 

To taniej jak mój prąd całodobowy

Ale z drugiej strony ja nie grzeję prądem, więc w nocy mało zużywam i przy liczniku II taryfowym i tak wyszło by więcej:P

Ale taryfa wekendowa może to zmienić i muszę się zastanowić. Już nawet o tym myślałem, tylko jakoś wyleciało mi z głowy. Ona jeszcze może być dla mnie opłacalna. Zwykła dwutaryfowa wyjdzie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glina to standardowy problem, na którym co drugi kierbud mający papiery "przez zasiedzenie" wywija orła...

 

I tu masz rację. Projektant i kierbud w zasadzie w jednej osobie twierdzili, że będzie ok. a murarz ma murować i się nie wymądrzać

Potem kleili szkiełka na gips i kleili głupa, że pierwszy raz w ich życiu tak się przytrafiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja arturo jest świetna jak się nic nie dzieje

U Henoka też pewnie mają gwarancję, przecież gwarancja jest zwsze:P

Gwarancja nie jest żadnym atutem

W przypadku problemów można założyć nową Sp. z o.o.

Dzisiaj to minimalny kapitał 5 tyś. zł

Lejesz ciepłym moczem na zobowiązania gwarancyjne:) Wystarczy założyć nową a starą położyć

Tracisz 5 kilo kapitału i kilka kilo zł extra na założenie nowej. Takie czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glina to standardowy problem, na którym co drugi kierbud mający papiery "przez zasiedzenie" wywija orła... ok nie straszę już...

 

Ufff to dobrze u mnie gliny były ostatni raz jak sa siadowi garaż obrobili od tej por spokój. Jak bili mi studnie to na 25m sam pioch i pospółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to teraz zamieniamy się w słuch (a raczej w oczy) i napisz nam ile tak naprawdę będzie cię kosztować cały system grzewczy z cwu po spłacie kredytu i serwisie ...

A to jest bardzo długa historia :)

Co do przeglądów rocznych w czasie gwarancji to jest 500zł,do przełknięcia ale te 12tys.zł więcej...

W budżecie z piecyiem elektrycznym i bojlerem do WM przewidziany był Brink medium lub jangaz za ok.7tys.zł a będzie Brookvent za 3,8tys.zł czyli już 9tys.zł.

Dalej,wkład kominkowy miał być Unico Dragon 4 za 4,7tys.zł a będzie Pama Diablo II za 2,9tys.zł czyli kolejne 1,6tys.zł do przodu :)

Obudowę miał robić specjalista za 5tys.zł a wychodzi na to,że sam zrobię za 2tys.zł czyli 3tys.zł do przodu.

Zostaje ok.4tys.zł nadwyżki ponad budżet także albo odsetki będą minimalne albo coś wymyślę :)

Ja podchodzę praktycznie do każdej sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tego co wiem to pobiera 2,5 raza mniej ale powyzej jakis temp zewnetrznych, potem to zaczyna byc 1:1....

Mylisz się,najgorszy COP w powietrznej przy -20st.C to 1,8 a przy +15st.C jest 4,5 ,dlatego piszę średnioroczny 2,5 :)

Podobnie jak z Twoją kWh w II taryfie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest bardzo długa historia :)

Co do przeglądów rocznych w czasie gwarancji to jest 500zł,do przełknięcia ale te 12tys.zł więcej...

W budżecie z piecyiem elektrycznym i bojlerem do WM przewidziany był Brink medium lub jangaz za ok.7tys.zł a będzie Brookvent za 3,8tys.zł czyli już 9tys.zł.

Dalej,wkład kominkowy miał być Unico Dragon 4 za 4,7tys.zł a będzie Pama Diablo II za 2,9tys.zł czyli kolejne 1,6tys.zł do przodu :)

Obudowę miał robić specjalista za 5tys.zł a wychodzi na to,że sam zrobię za 2tys.zł czyli 3tys.zł do przodu.

Zostaje ok.4tys.zł nadwyżki ponad budżet także albo odsetki będą minimalne albo coś wymyślę :)

Ja podchodzę praktycznie do każdej sprawy ;)

 

no ale dalej masz te kilkaset tys. na garbie ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ZDalej biorac pod uwage ze gwarancji masz tylko 5 lat a koszty naprawy i serwisu dosc wysokie....

Jaki będzie koszt naprawy w przypadku kabli ???

Liczyłaś to sobie jak przepalą Ci się kable ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie do 42m sama glina; jak wiercili studnie, to ledwo się na wode załapałem, która jest w delikatnej warstwie iłów... poniżej dalej glina do 45m... dalej nie szukaliśmy...

 

Ale masz co pić?

Jak nie to pisz na priv

Jak kolega będzie spragniony to przywiozę jakąś butelkę, butelkę wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gwarancja arturo jest świetna jak się nic nie dzieje

Nie podchodzę do tego,że coś mi naprawią w ciągu tych pięciu lat,podchodze do tego tak,ze skoro znana i szanowana firma daje 5 lat gwarancji tzn.jest pewna swojego produktu.

Podobnie jest z autami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie z piecyiem elektrycznym i bojlerem do WM przewidziany był Brink medium lub jangaz za ok.7tys.zł a będzie Brookvent za 3,8tys.zł czyli już 9tys.zł.

Dalej,wkład kominkowy miał być Unico Dragon 4 za 4,7tys.zł a będzie Pama Diablo II za 2,9tys.zł czyli kolejne 1,6tys.zł do przodu :)

Obudowę miał robić specjalista za 5tys.zł a wychodzi na to,że sam zrobię za 2tys.zł czyli 3tys.zł do przodu.

Zostaje ok.4tys.zł nadwyżki ponad budżet także albo odsetki będą minimalne albo coś wymyślę :)

Ja podchodzę praktycznie do każdej sprawy ;)

jakie ma znaczenie czym grzejesz do wkładu kominka i obudowy? żaden i tu i tu bys miał te same koszty. Tak na marginesie dobrze zagłęb sie w temat obudowy, bo to nie jest tylko obudowa, ona ma dobrze działać i nie przegrzewać wkładu ani pomieszczenia.

Ty masz GWC? czy zimą będą grzałki chodzić w reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...