Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy mój problem nie umknie w tym natłoku żartów ale mam problem z kanalizą ;-( Chciałem zaoszczędzić i zrobiłem fundamenty 90cm poniżej gruntu. Moja strefa przemarzania na to pozwala. Mam 10cm chudego betonu na to 40cm ławy. No i tu zaczyna się problem. Chciałem zrobić dom maksymalnie nisko aby wychodzić z tarasu praktycznie na ziemię. Założyłem, że będzie to maks 15cm. A ponieważ chcę mieć 20cm styro w podłodze i 10cm wylewki to wyszło mi że chudziak powinien wypaść na poziomie dwóch bloczków fundamentowych położonych na ławie. Czyli od góry chudziaka do ławy mam dwa bloczki czyli z zaprawą jakieś 26 - 28cm co daje przy chudziaku 10cm odległość od jego spodu do górnej powierzchni ławy 16 - 18cm! ;-(((

Przy zachowaniu spadku 2-3% nie mam szans zmieścić kanalizacji. Rozwiązaniem jest wyjście pod ławą. I tak w projekcie jest wyjście kanalizacji pod ławą więc może tak rozwiązać temat? Kurde żeby tylko nie skończyło się jak i laika, pękaniem ścian.

Masakra myślałem, że wszystko przewidziałem a tu taki zonk!

 

http://img542.imageshack.us/img542/5310/mwsnap036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitter, ze mnie zaden ekspert, ale patrzac na rysunek wejscie do szamba masz na dole, tak planujesz w praktyce? jesli nie to sporo to szambo muisz zakomać.

 

 

Nie nie to nie szambo tylko studzienka kanalizacyjna. Na szczęście mam kanalizację ale nie wiem na jakim poziomie cholera. Ale zakładając że jest nisko to czy te przejścia pod ławami nie stanowią problemu?

 

Znalazłem projekt kanalizacji i mam rzędną właczenia na poziomie 8,40 m n.p.m. a rzędną terenu 9,67. Spód ławy leży na 8,94. Wynika stąd że mam 50cm na spadek od miejsca najniższego punktu kanalizy do wcięcia się do studni. Odległość jakieś 15 - 20 metrów więc w czarnej wizji mam 2,5% spadku .... chyba będzie ok.

 

Przy okazji właśnie poznałem o co chodzi z projektem kanalizy, rzędnymi itp ... łał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosę poziom rozmowy tego wątku z dna szamba na wyzyny :)

orientujecie sie jaka jest nosnosć wieszaka [zdaję się obrotowego] na którym jest podwieszany stelaż sufitu podwieszanego?

szukam ze 2 godziny po internecie takiego info

u mnie 40 kg na m2 wyjdzie ciężaru sufitu

 

pomocy

 

Kolejny amator oszczędności, co wy sie uparliście rzucac ocieplenie na wieszaki. nie wystarczy wam że trzymaja płyty, chyba do tego sa robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)rr no jakies to wyjście jest

 

lobo odpowiedzieć w twoim stylu- na kablach się znasz na reszcie niekoniecznie już tak dobrze

::)

raczej osób robiących 2 warstwy farmacela trudno nazwać amatorami oszczędności

są osoby które na strop nie nasypia granulatu styropianu a pomimo to nie krytykują tego rozwiązania

a dlaczego granulat bo jast większa szansa na szczelność tego wszystkiego

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rr no jakies to wyjście jest

 

lobo odpowiedzieć w twoim stylu- na kablach się znasz na reszcie niekoniecznie już tak dobrze

::)

raczej osób robiących 2 warstwy farmacela trudno nazwać amatorami oszczędności

są osoby które na strop nie nasypia granulatu styropianu a pomimo to nie krytykują tego rozwiązania

a dlaczego granulat bo jast większa szansa na szczelność tego wszystkiego

 

Granulat czy ekofiber jest napewno lepszy sam chciałem to zastosować ale cena ekofiber wyniósłby by mnie 8000pln wata 3000pln no i ta masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotę piczmana, nie mógłbym spać spokojnie, a jak wy np. montujecie w tym halogeny, jaki jest przekrój takiego stropu?

 

Ja właśnie nie rozumiem jak to się stało, sam montowałem sufit i powiem że cięzko go zwalić, przy rozstawie profili co 40 cm nośność sufitu jest duża jak już pisałem na 100m2 zużyłem ponad 200 wieszaków, jak już to tylko woda dodała wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozstaw co 40 cm a jaka jest nośność wieszaków u ciebie ?

przypomnialem sobie - mam propozycję wysypania granulatu wełny szklanej ursy za 100zł m3 z robocizną

może ten granulat tez jest lżejszy od kamiennej

 

Coś kiedyś znalazłem na rigips.pl że to około 15 kg, ale moim zdaniem on spokojnie więcej wytrzyma. Wydaje mi się ze bedzie napewno lżejszy, a pozatym zaoszczędzisz układanie bo to cholernie ciężko zrobić chociaż cena nie powiem nie mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeden wieszak ma nośność 90 kg?

 

chyba za dobrze było

 

tak dobrze to nie ma ...

tyle to ma mocowanie druta w sprężynie ...

najsłabszym punktem są mocowania do profilu

 

zastanawiam się w czym jest problem aby cały sufit najpierw zrobić z OSB a dopiero potem na to okładzina z k-g

koszt raptem ze 2k i śpimy spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się w czym jest problem aby cały sufit najpierw zrobić z OSB a dopiero potem na to okładzina z k-g

koszt raptem ze 2k i śpimy spokojnie

O tym właśnie pisałem, kolejna zaleta że potem w luce osb-k-g mozna robic halogeny przeciagac przewody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...