Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uwielbiam to Wasze raptem... :p

MOj sufit to 100m - czyli raptem z tego co kojarze ponad 2,2 tys za sama plyte, ale wtedy musze zrobic jeszcze odpowiednia konstrukcje a to kolejny koszt, bo przeciez cala reszta pod k-g zostaje, nie bede mocowala k-g do kantowek i ryzykowac ze mi poskreca i popeka. Czyli robi sie bagatela jakies 3 tys moze przy dobrych wiatrach, przy moim budynku musialabym dzwignac sciane o jakies 2 pustaki... z 1000 napewno (sadze ze wiecej bo material robocizna, potem ocieplenie fiu fiu - 0,5m x 46m = 23mkw to samo ocieplenie 2300zl... e no to bagatela Jasko 6-7 tys sie robi?? Ale co tam.... Przeciez to raptem tyle, a wlasnie potem zamiast 200tys wydaje sie 500 i dziwi sie dlaczego.. bo tu raptem pompa 14 wiecej, tu raptem sufit niby dwa ale by go zrobic to w sumie sie robi 7 to juz raptem 21 tys... do tego raptem wm z reku - ile 12 tys :p no tak to raptem 12 tys co to przy calej kwocie budowy - czyli mamy 33 tys a okna no tak - przeciez po co placic 6 tys jak mozna miec przesuwane bajery wyskakujace z szyn, do tego pakiet 3 szyb ciepla ramke itd - przeciez to traptem 15 tys roznicy... oooo i nagle z tych kilku i paru - raptem - robi mi sie 48 tys zl....

Liczyc dalej??

 

już tu nie wyskakuj z takimi wyliczeniami ...

nikt nikogo nie zmusza ...

tylko potem nie płaczcie że się zrobiło jak u Piczmana, budowlanego_laika czy innych ...

u nich na pewno wyszło "taniej" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o różnicy pomiędzy wełną kamienną a szklaną czy jak jej tam? Ta kamienna wydaje się być solidniejsza ale rzeczywiście jest dużo cieższa. Jakie są parametry jednej i drugiej? W hurtowni facet mnie przekonywał, że kamienna 100 razy lepsza bo jak się naciśnie to się nie ugina tak łatwo, nie opadnie z czasem, widać że ta druga to badziew itp itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do płyty OSB to jest jedno ale. Nie kładąc ocieplenia POD belkami, tworzy się mostki cieplne przy dachu z wiązarów. Ponieważ nazwijmy je "pionowe" elementy konstrukcji są na stałe wychładzane na strychu a one przecież są powiązane gęsto z dolnym pasem, który wisi zaraz nad nieocieplonymi płytami GK.

Poza tym, utrudnione zadanie przy przechodzeniu rurami od wentylacji (nie wszystkie zmieszczą się w tej przestrzeni) oraz 20cm x 100m = 20m3 więcej do ogrzania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Płyty czy granulat lub re-granulat? Jeśli to drugie/trzecie to skąd i za ile?

Płyty w klilku warstwach,z granulatem zagadaj z Lobo bo on ma sypany na strop.

Arturo: styropian??

Styropian :)

Do wełny nie ma zaufania a i kładzenie jest upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale styropin na suficie?? Przeciez on nie oddycha - tak zawsze wszyscy mowia...

I bardzo dobrze :)

Od oddychania jest poprawna wentylacja a przy "oddychającej" wełnie jeśli wilgoć się do niej dostanie to nie będzie już wełny a tylko gn..j ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz rację w tym ekstremalnym przykładzie bo wełna jest izolatorem ale takie źródło, które miejscowo spali jedną krokiew w wełnie a innych też w wełnie nie ruszy to chyba tylko palnik jakiś.

Poza tym mówimy chyba o ociepleniu drewnianego stropu kratownicowego bo raczej styro na ocieplenie połaci dachu to karkołomny pomysł choć pewnie stosowany. Strop żelbetowy czy inny ceramiczny to jest inna bajka i sam w sobie jest niezłą barierą w obie strony, gwarantującą ewakuację i taki można ocieplać czymkolwiek.

Wata w kratownicowym stropie, w porównaniu do styro to dobra cena, słabsza izolacyjność i duża masa a palność to na ostatnim miejscu bym stawiał.

 

Nie, no luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ponoć a rockwool zaleca stosować folię izolacyjną w pomieszczeniach narażonych na wilgoć,także z tym ponoć to raczej tak nie do końca jest.

 

Specjalnie dla ciebie :D przeprowadzę eksperyment na wełnie mineralnej Top Rock. Zmoczę ją doszczętnie i położę do całkowitego wyschnięcia. Porobię zdjęcia i pokażę efekty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej. To zależy od nasiąkliwości struktury a nie od nasiąkliwości włókien, które nasiąkliwe nie są ani tu ani tu a nawet są hydrofobowe.

Musi się wietrzyć i tyle.

Gąbka do szorowania dobrze nasiąka ale też dobrze schnie, a jak ją zamkniesz do słoika to po czasie też gnój:)

 

Dlatego folia paroprzepuszczalna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie?

Od dołu nieprzepuszczalna od góry paro... jak musisz bo ja nie daję od góry nic - lepsze wietrzenie a od dołu chyba też nic bo płyta GK a na niej akrylowa farba jest lepsza niż niejedna nieprzepuszczalna folia.

 

No oczywiście że od góry. Jeżeli w dachu będzie jakaś nieszczelność to woda po tej folii spłynie ale parę przepuści. Taka tania podróba Gora-Texu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiszcze żeby nie rozsypało się w łapkach jak ten pierwszy słoik:) To nie ma wpływu na higroskopijność - zawsze wyschnie bo inaczej nikt by jej nie sprzedawał:)

 

Będę gdzieś blisko składu to poproszę o próbkę i zrobię eksperyment w jednym czasie i w jednakowych warunkach. Inaczej mówiąc, profesjonalnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trudem wyprosiłem odczytanie liczników przez żonę:-) Marzec 515kWh, drzewa nie wiem, bo juz jej nie męczyłem żeby mi mierzyła, ale posżło symbolicznie o czym później poinformuję. W zeszłym roku miałem 581kWh a w tym roku moje prognozy były na 527kWh, więc się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się musisz prosić :p

 

a ile kWh od poczatku sezonu?

 

...cisza zapadła - czyli Lobo uprawia seks na własną rekę - dlatego nie może pisać :p

 

hehehehehehehehe, dobre, choć niestety prawdziwe,no ale co zrobisz takie życie

 

3860kWh + ~0,65m3 drzewa (marzec szacuje), tyle od początku sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...