Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a cofnijże się ze 100 wątków wstecz, bo nty raz nie chce mi się pisać...

 

odpowiem na ostatnie pytanie, bo nie pisaem o tym wcześniej: np. w tym roku laduje go od 10 pazdziernika aż do jutra - tj. jest 10 kwietnia - wiec na szybko liczac: równiutko pól roku :)

 

jutro kończę sezon grzewczy :)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

qubic - Chciałbym ogrzewanie które byłoby ekonomiczne w przypadku całorocznego zamieszkania, więc konwektorki odpadają. Zastanawiam się czy faktycznie nie dać rurek w podłogę bez zalewania wodą a oprócz tego nie zamontować ogrzewania nadmuchowego, ale czy to nie będzie przegięcie, dublowanie systemów ogrzewania??? Chciałbym mieć ekonomiczne ogrzewanie które mi zabezpieczy ogrzewanie w okresie wiosna, jesień a później całoroczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubic - Chciałbym ogrzewanie które byłoby ekonomiczne w przypadku całorocznego zamieszkania, więc konwektorki odpadają. Zastanawiam się czy faktycznie nie dać rurek w podłogę bez zalewania wodą a oprócz tego nie zamontować ogrzewania nadmuchowego, ale czy to nie będzie przegięcie, dublowanie systemów ogrzewania??? Chciałbym mieć ekonomiczne ogrzewanie które mi zabezpieczy ogrzewanie w okresie wiosna, jesień a później całoroczne.

 

czy to nie jest ekonomiczne ? :) inwestycja 500zł w system ogrzewania za całą resztę którą utopisz w rurkach grzejesz kilka dobrych lat conajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tymi konwektorami to ciekawa sprawa, jeśli masz zużycie 5500 kwh na rok to przy konwektorach jadąc na 1 taryfie da ci około 3000 PLN przy kosztach inwestycyjnych 1000 - 1500 pln, przy czym wszystko jest łatwo sterowalne i bezproblemowe - WIĘC czy to jest drogo?

 

Ktoś na forum grzeje konwektorami ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cofnijże się ze 100 wątków wstecz, bo nty raz nie chce mi się pisać...

 

odpowiem na ostatnie pytanie, bo nie pisaem o tym wcześniej: np. w tym roku laduje go od 10 pazdziernika aż do jutra - tj. jest 10 kwietnia - wiec na szybko liczac: równiutko pól roku :)

 

jutro kończę sezon grzewczy :)

 

dzięki ,czyli jednak u ciebie sezon grzewczy to 6 miesięcy a nie jak u niektórych pesymistów 7 ;)

dedukuję z twojej odpowiedzi że jednak akumuluje mimo że w kleju ,nie dam rady przekopać tego wszystkiego no chyba że jakoś da się zablokować swiki to skróci wątek do 15 stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,czyli jednak u ciebie sezon grzewczy to 6 miesięcy a nie jak u niektórych pesymistów 7 ;)

dedukuję z twojej odpowiedzi że jednak akumuluje mimo że w kleju ,nie dam rady przekopać tego wszystkiego no chyba że jakoś da się zablokować swiki to skróci wątek do 15 stron ;)

 

zignoruj jeszcze i mnie, zostanie z 8 postów do przeczytania;

 

aaa - no najważniejsze:

 

HenoK'a czytaj ze szczególną ostrożnością, bo niektórzy powiadają, że na jego postach pojawiły się rysy...

___________________________________________________________

 

albo dam i tutaj - niech wam będzie - ktoś musi świecić przykładem:

 

niniejszym ogłaszam, że jutro kończę sezon grzewczy; jutrzejszy dzień wrzuciłem zaliczkowo w odczyty i podsumowanie wygląda tak:

 

od 10.10.2011 do 10.04.2012: cały dom: 10320kWh z czego 32% drogiej i 68% taniej

 

CO: 8660kWh

życie: 1660kWh

dni: 183

 

i tak:

ogrzewanie: 47,5kWh/24h

życie: 9,1kWh/24h

 

no i najważniejsze: koszt za cały prąd tej zimy: 4965.83 zł brutto

 

p.s. na pozostałe dni (lato) szacuję: 183 dni x 9kWh/24h = 1650kWh i przyjmując proporcje tania / droga j/w daje to:

 

zuzycie w kWh: 12000kWh

w piniondzach: 5850,11 pln / rok

czyli podobnie, jak ostatnie 3 lata (5300 - 5500, w tym roku jest najdrożej, bo prąd drożeje co roku o jakieś ?5%?)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dam i tutaj - niech wam będzie - ktoś musi świecić przykładem:

 

niniejszym ogłaszam, że jutro kończę sezon grzewczy; jutrzejszy dzień wrzuciłem zaliczkowo w odczyty i podsumowanie wygląda tak:

 

od 10.10.2011 do 10.04.2012: cały dom: 10320kWh z czego 32% drogiej i 68% taniej

 

CO: 8660kWh

życie: 1660kWh

dni: 183

 

i tak:

ogrzewanie: 47,5kWh/24h

życie: 9,1kWh/24h

 

no i najważniejsze: koszt za cały prąd tej zimy: 4965.83 zł brutto

 

p.s. na pozostałe dni (lato) szacuję: 183 dni x 9kWh/24h = 1650kWh i przyjmując proporcje tania / droga j/w daje to:

 

zuzycie w kWh: 12000kWh

w piniondzach: 5850,11 pln / rok

czyli podobnie, jak ostatnie 3 lata (5300 - 5500, w tym roku jest najdrożej, bo prąd drożeje co roku o jakieś ?5%?)

 

to tak na szybko gdybyś miał konwektorki i jedną taryfę to zapłaciłbyś niecałe 1000zł więcej za sezon czy dobrze liczę? to się chyba nawet kable mało kalkulują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze miał kominek z rozprowadzeniem powietrza więc będzie można podgrzać dom w okresie przejściowym. Ponieważ kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania chcę jeszcze podłogówkę jako zasadnicze docelowe i ogólnie polecane przez użytkowników ogrzewanie. Odnośnie kabli tak jak pisałem wcześniej trochę obawiam się promieniowania elektromagnetycznego, może to głupie ale choroby cywilizacyjne jednak skądś się biorą, nie wiem czy długotrwałe przebywanie mnie i mojej rodziny w stosunkowo intensywnym polu elektromagnetycznym nie odbije się kiedyś na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z usmiechem to ja mam dzis w tv

A jak dasz rade cofnac sie kilka stron to pisalam o tym niedawno -ah no pewnie nie dasz rady odnalesc w tej mojej ogromnej ilosci postow:P wiec dobrze odpowiem - ani nie na styro ani nie na wylewce - ukladalam na siatce ktora byla dzwigana podczas wysypywania wylewki. Prosze oto Twoja odp

 

dzięki ,bardzo fajna metoda i teraz sobie przypomniałem że to czytałem ale widocznie nie wyłowiłem z głównego nurtu ;).dziękuję że mi poświęciłaś swój czas.co jeszcze poświęciłaś na weekend? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zużycie energii to liczyłem tylko kalkulatorem kbab-a i nie jestem tego pewny. Wycenę systemów ogrzewania podłogowego i nadmuchowego będę miał w tym miesiącu i wtedy podejmę decyzję jaki system wybrać. Ponawiam pytanie o ścianki działowe, jak stawialiście ścianki działowe na wylewce czy na chudziaku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze miał kominek z rozprowadzeniem powietrza więc będzie można podgrzać dom w okresie przejściowym. Ponieważ kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania chcę jeszcze podłogówkę jako zasadnicze docelowe i ogólnie polecane przez użytkowników ogrzewanie. Odnośnie kabli tak jak pisałem wcześniej trochę obawiam się promieniowania elektromagnetycznego, może to głupie ale choroby cywilizacyjne jednak skądś się biorą, nie wiem czy długotrwałe przebywanie mnie i mojej rodziny w stosunkowo intensywnym polu elektromagnetycznym nie odbije się kiedyś na zdrowiu.

 

nie demonizowałbym zwłaszcza że kabli w domu wytwarzających pole masz całkiem sporo i to bez ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żytko jako ekspert od ogrzewania prądem napisz czy budując jeszcze raz wybrałbyś konwektorki jako główny system i 1 taryfę?

 

tak, zdecydowanie, tylko z ta róznicą, że zamiast konwektorów grzałbym żelazkiem - generuje mniejszy ruch powietrza a co za tym idzie, mniej się kurzy w domu i dzięki temu nie musiałbym w ogóle sprzatać... takze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promieniowanie jest napewno - przy devi do 20-30 cm od podlogi (electra nawet do 70cm) - lozka nie siega,

 

tak, tylko zapomniałaś dodać, że elektra promieniuje w płaszczyźnie poziomej a devi zdecydowanie w pionie...

 

ale wieksze promieniowanie maja inne urzadznie - najgorsze sa budziki z radiem - masakra.

 

najbardziej te na baterie alkaiczne... zdecydowana większość producentów niejako przy okazji wykorzystało to zjawisko projektując urzadzenia, które w nocy - jako skutek uboczny - pokazują godzinę...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zdecydowanie, tylko z ta róznicą, że zamiast konwektorów grzałbym żelazkiem - generuje mniejszy ruch powietrza a co za tym idzie, mniej się kurzy w domu i dzięki temu nie musiałbym w ogóle sprzatać... takze polecam!

 

ale podstawa dla ciebie to że ma kabel i jest słuszna a ja się na serio pytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...