Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie do mnie ale odpowiem. Tak może być jednym systemem grzewczym, jeśli zapewni komfort cieplny:)

Auto osobowe też może kosztować więcej niż dom:)

Koszty? Bogatemu wolno jedno i drugie

 

właśnie ..domy coraz oszczędniejsze,mało palą więc czy opłaca się stosować drogie rozwiązania nie mówiąc o tych kosmicznych(PCi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem tylko się zastanawiam czy jeśli ty zużywasz na co 8860kWh na sezon to czy to jest tak dużo? nawet grzejąc konwektorkami w jednej taryfie to wychodzi niecałe 5k a już np.u j-j to ogólnie 1100kWh na sezon ,to czy jest sens zakładać kable i jak sam napisałeś drogie sterowniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym zrobił przy porannej kawie bez Was kochani ;-)))

qubic: z tego, co wiem, bitter jest wolny... więc?

 

Ej uważaj sobie - wcale nie taki wolny a szybki ;-) A tak poza tym to ja z odzysku, z nową przyszłą żoną w drodze, z dwoma córkami (jedna własna a druga wzięta z dobytkiem) i trzecia w drodze więc kiepski ze mnie kandydat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ogólnie 1100kWh na sezon ,to czy jest sens zakładać kable i jak sam napisałeś drogie sterowniki?

 

nie ma sensu montować jakiegokolwiek systemu CO, wystarczy nagrzewnica kanałowa i nieco rozbudowana instalacja wentylacyjna...

łazienka oczywiście z nie zależnym ogrzewaniem podłogowym i grzejnikiem/suszarką na ścianie ...

 

tak zrobiłbym Ja gdyby przyszło się jeszcze raz budować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej...

dorzuć sobie jeszcze tylko kolektor powietrzny do wspomagania CO poprzez układ wentylacyjny ...

 

nie wiem co tobie przeszkadzają dwie taryfy ???

 

twój kolektor poważnie rozważam tylko nie wiem czy masz go połaczony z GWC ?czy to może być jako odrębny system?

2 taryfy to nie wiem jak pogodzić ponieważ chyba trzeba by to wszystko włączyć i niech sobie cyka na termostatach a tak jest spora przerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu montować jakiegokolwiek systemu CO, wystarczy nagrzewnica kanałowa i nieco rozbudowana instalacja wentylacyjna...

łazienka oczywiście z nie zależnym ogrzewaniem podłogowym i grzejnikiem/suszarką na ścianie ...

 

tak zrobiłbym Ja gdyby przyszło się jeszcze raz budować;)

 

czyli taki system nadmuchowy .wtedy dom murowany czy szkielet?

podłogówka to kable w wylewce czy dawałbyś w kleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitter: ciepiej to lepiej sie bac :p I wspolczuc - 4 baby w domu... :p

 

Nie tak strasznie w sumie to dwie non stop, jedna dochodząca ( a właściwie od roku dzięki mamusi niedochodząca) i jedna w drodze. Dla równowagi mam faceta psa.... choć czy Yorka można nazwać psem? Może i tak, do miski nie dopuści a największe twardziele psy nie radzą sobie z kotami z jakimi on daje radę ;-) Podobno ten pies ma zakodowane w mózgu swoją wizję jako pitbulla ;-) i dlatego potrafi dokonać rzeczy niemożliwych

 

.... zupełnie jak jego Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taki system nadmuchowy .wtedy dom murowany czy szkielet?

podłogówka to kable w wylewce czy dawałbyś w kleju ?

czy murowany ... ?

Ja poskładał bym z moich ulubionych klocków... ( połączenie jednego z drugim;) )

albo nadmuchowe ..., albo podłogowe ...

 

odnośnie kolektora ...

to ma być zintegrowany system z grzaniem cwu, dogrzewania domu, wspomagania rekuperatora itp.

dedykowany sterownik ogarnie wszystko...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacja :

Coraz ciężej wyłapać jakieś sensowne odpowiedzi na tym forum (ostatnia Jaśka)

Reszta to śmieci zupełnie nie związane z tematem a jak pamiętam było inaczej - poziom spada!

Czas chyba przejść na inne wątki bo to już wątek czysto towarzyski (telefon, mail, chat - są szybsze metody komunikacji do popitolenia o niczym)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, nie zaglądałam tu od lutego, a tu takie zmiany. Szkoda. Od 1,5 miesiąca buduję i miałam nadzieję, że jak by co, to jest kogo poprosić o radę. Za chwile będę układać podłogówkę i montować bufor. Powiedzcie, że można na Was liczyć.

 

na boooga - jakie zmiany? pytaj normalnie, to normalnie Ci ktoś odpowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy murowany ... ?

Ja poskładał bym z moich ulubionych klocków... ( połączenie jednego z drugim;) )

albo nadmuchowe ..., albo podłogowe ...

 

odnośnie kolektora ...

to ma być zintegrowany system z grzaniem cwu, dogrzewania domu, wspomagania rekuperatora itp.

dedykowany sterownik ogarnie wszystko...;)

 

dzięki jasiek ,wszystko jasne. fajnie że jeszcze chcesz tutaj pisać.twoje rozwiązania są bardzo pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...