Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co pamietam to poza ogrzewaniem wody pod dachem to jeszcze przez jakies rury to przechodzi - jeszcze cos?? Ile w sumie caly ten system Cie kosztowal??

 

ogrzewanie "dachowe" w moim domu nie jest zainstalowane bo mam dach w kierunku wschód / północ /zachód ...

mam zamontowany wymiennik w kanalizacji ( cała łazienka na piętrze ) i taki system do odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego który jest uzależniony od temperatury zewnętrznej ( czym cieplej na zewnątrz tym więcej energii dostarcza ...)

ile wszystko kosztowało to nie wiem bo jest częścią większej konstrukcji która docelowo ma także dogrzewać cały dom ...

ja dużo konstruuję i eksperymentuję, czasem coś kupuję a potem idzie w kąt bo nastąpi jakaś zmiana ...

 

sam wymiennik do kanalizacji kosztował jakieś z 400 zł materiały plus dzień roboty ...

oszczędza ok. 30% energii na podgrzanie wody, ale takie rozwiązanie to do łazienki na piętrze i częstego korzystania z prysznica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie moglibyscie tych konskich zalotow prowadzic w jakims innym watku ?? Dziwicie sie adminowi ze zmienil jego tytul ?? Swojego czasu byl to najciekawszy watek, teraz to juz sciagneliscie go totalnie w dol, a szkoda.

 

Pozdrawiam

 

Tytuł już wrócił do poprzedniej formy, może zainteresowani tematami budowlanymi podtrzymają poprzedni poziom wątku :)

Natomiast bardziej zainteresowani amorami mogą zabawiać się w wątku, który w tym celu założyli

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198850-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-w%C4%85tek-towarzyski-na-odpowiedzialno%C5%9B%C4%87-uczestnik%C3%B3w/page14

 

pozdrawiam wszystkich :)

Edytowane przez fajny tajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tytuł już wrócił do poprzedniej formy, może zainteresowani tematami budowlanymi podtrzymają poprzedni poziom wątku :)

Natomiast bardziej zainteresowani amorami mogą zabawiać się w wątku, który w tym celu założyli

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198850-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-w%C4%85tek-towarzyski-na-odpowiedzialno%C5%9B%C4%87-uczestnik%C3%B3w/page14

 

pozdrawiam wszystkich :)

Przychylam się do prośby i liczę na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to coś ma COP > 1 to zawsze wyjdzie taniej niż samymi kablami a jeśli działa od temp. zewn >=0*C to praktycznie większość okresu grzewczego.

testowałem w tym sezonie coś takiego, zbiorcze wyniki są tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=5244742&viewfull=1#post5244742

wcześniej w tym temacie szczegółowe pomiary - to się opłaca zwłaszcza dla "kablarzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy jak się przyłożą to z 60% wątku mogą spokojnie skasować

Trzymam za Nich kciuki.

aktualnie posiadam w mieszkaniu od chyba 5ciu lat i w pewnych okresach całkiem przyjemnie i niedrogo grzeje więc na pewno zabiorę go do nowego domq celem testów i gdy będą pozytywne to może zastosuję więcej w razie potrzeby jako alternatywne ogrzewanie

Też bym w salonie zamontował ale musiałbym zrobić to bezinwazyjnie, a chyba jest to niemożliwe, choć jak znalazłbym jakiegoś "magika" to kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiał się ktoś z Was nad DOGRZEWANIEM (=ogrzewanie dodatkowe) w okresach przejściowych powietrzną PC za drobne grosze (ok. 1000zł) - klima split z funkcją grzania? Jak to coś ma COP > 1 to zawsze wyjdzie taniej niż samymi kablami a jeśli działa od temp. zewn >=0*C to praktycznie większość okresu grzewczego.

Świetne rozwiązanie, moim zdaniem. Tanie ciepło, nie musisz się bawić w uruchamianie całej instalacji w okresie przejściowym, a latem masz klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

jak to jest z tymi opłatami w sezonie grzewczym, jeżeli ogrzewacie dom elektrycznie?

i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z piecami KOSPEL?

proszę bardzo o wymianę doświadczeń w tym temacie?

 

prawdopodobnie zdecyduje się na:

elektryczność piecami KOSPEL + dodatkowo kominek z rozprowadzeniem kanałowym

 

gazu ziemnego w pobliżu jeszcze nie ma

gazu z butli nie chcę (bomba w ogródku)

oleju również (za duże jednorazowe opłaty za olej)

na węgiel jesteśmy za wygodni

koszt kotłowni olejowej czy gazowej dużo droższy od piecy elektrycznych

czysta energia

 

tylko jaka tak naprawdę jest różnica w rachunkach?

mam 250m 2 dobrze ocieplonego domu (w tym 100m podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

jak to jest z tymi opłatami w sezonie grzewczym, jeżeli ogrzewacie dom elektrycznie?

i czy ktoś ma jakieś doświadczenia z piecami KOSPEL?

proszę bardzo o wymianę doświadczeń w tym temacie?

 

prawdopodobnie zdecyduje się na:

elektryczność piecami KOSPEL + dodatkowo kominek z rozprowadzeniem kanałowym

 

gazu ziemnego w pobliżu jeszcze nie ma

gazu z butli nie chcę (bomba w ogródku)

oleju również (za duże jednorazowe opłaty za olej)

na węgiel jesteśmy za wygodni

koszt kotłowni olejowej czy gazowej dużo droższy od piecy elektrycznych

czysta energia

 

tylko jaka tak naprawdę jest różnica w rachunkach?

mam 250m 2 dobrze ocieplonego domu (w tym 100m podłogówki)

 

Najlepiej obliczyć sobie sezonowe zapotrzebowanie na ciepło i to co wyjdzie pomnożyć przez cenę prądu w twoim zakładzie energetycznym. Ja za ogrzewanie domu o powierchni 135m2 mam zamiar płacić poniżej 3000 zł rocznie. Są to wyliczenia dla taryfy całodobowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapętla...

 

à propos zapętlania

warto w chałupie 100m2 ciągnąć pętle kabla grzejnego do wszystkich pomieszczeń, czy pominąć niektóre pomieszczenia np kibelek rozmiar 1,7m2, lub pomieszczenie techniczne ok 10m2, ale znajdujące się między łazienką a garderobą , czy ominąć garderobę 6m2, ale w pomieszczeniu technicznym już kłaść ? A może kłaść wszędzie jak leci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...