Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

à propos zapętlania

warto w chałupie 100m2 ciągnąć pętle kabla grzejnego do wszystkich pomieszczeń, czy pominąć niektóre pomieszczenia np kibelek rozmiar 1,7m2, lub pomieszczenie techniczne ok 10m2, ale znajdujące się między łazienką a garderobą , czy ominąć garderobę 6m2, ale w pomieszczeniu technicznym już kłaść ? A może kłaść wszędzie jak leci ?

 

wszędzie pominąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

à propos zapętlania

warto w chałupie 100m2 ciągnąć pętle kabla grzejnego do wszystkich pomieszczeń, czy pominąć niektóre pomieszczenia np kibelek rozmiar 1,7m2, lub pomieszczenie techniczne ok 10m2, ale znajdujące się między łazienką a garderobą , czy ominąć garderobę 6m2, ale w pomieszczeniu technicznym już kłaść ? A może kłaść wszędzie jak leci ?

 

Kibelek bym pominął. Nikt wtedy nie będzie siedział w nim godzinami. (zadziała tylko zimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A może w ramach uspokajania wątpliwości ktoś pokusi się o podpowiedź jakich rachunków mogę się spodziewać w domku parterowym 95m. Ozc wyrzuciło:

zapotrzebowanie na ciepło 5900 kWh/rok, Eah: 62,7 kWh/m2*rok przy grzaniu kablami w 2 taryfie?

Średnia cena kWh w systemie dwutaryfowym to 0,4-0,42zł i to razy 5900kWh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w ramach uspokajania wątpliwości ktoś pokusi się o podpowiedź jakich rachunków mogę się spodziewać w domku parterowym 95m. Ozc wyrzuciło:

zapotrzebowanie na ciepło 5900 kWh/rok, Eah: 62,7 kWh/m2*rok przy grzaniu kablami w 2 taryfie?

 

Średnia cena kWh w systemie dwutaryfowym to 0,4-0,42zł i to razy 5900kWh :)

Energa obszar Słupsk taryfa G12r, cena I taryfy 0,73gr/kWh II taryfy 0,29gr/kWh, stawka na 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie podpowiedzieć dlaczego realna cena taryfy dziennej jest ponad dwa razy wyższa niż nocnej w porównaniu do cen podawanych w cenniku na stronie, mnie obejmuje pge zeork (mieszkam pod Kielcami) i czy nie macie dylematów w lato gdy sporo przepłacacie za prąd, czy coś da zmiana dostawcy? Jestem w 99.9% przekonany na połączenie kabli w wylewce z kominkiem z ewentualnym dgp (domek mam mały) rozwiązanie to zwyciężyło z wodną podłogówką podłączoną do kominka z pw. Potrzebowałbym pomocy w dobraniu kabli i sterowników do mojego domku. Może tu ktoś w miarę obyty spojrzy na moje ozc. bo w wątku o obliczeniach nikt się nie odzywa...

Jak coś to zrzuty wyników są tu : https://picasaweb.google.com/106476242426229141592/10Kwietnia2012?feat=email

A jak ktoś poda adres e-mail to prześlę cały plik, mam go w purmo 4.8 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfę możesz zmienić raz na 12miesięcy. W cennikach może masz tylko cene energii a nie uwzględniają ceny przesyłu. Dobór kabli to nie jest żadna filozofia podaj projekt a sie cos zadziała.

Jesli nawet masz użycie 50/50 I/II taryfa to i tak jesteś do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt to tk 109L, teraz jestem w robocie i nie mam rzutu parteru a nie wiem czy z takich internetowych rzutów coś wywróżysz? Jedyna zmiana to likwidacja pom. technicznego na rzecz łazienki.

Do Asolt: z rozbiegu zapisałem czysty projekt na moim jak wrócę do domku to poprawię tą normę, myślisz że to polepszy mój wynik??:D

Edit. coś udał mi się odzyskać.

Po zmianie normy wynik zapotrzebowania na ciepło hmm to 4673 kWh/rok EAH= 49 kWh/m2*rok ?? Chyba coś za dobrze...

Edytowane przez Hothar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfę możesz zmienić raz na 12miesięcy. W cennikach może masz tylko cene energii a nie uwzględniają ceny przesyłu. Dobór kabli to nie jest żadna filozofia podaj projekt a sie cos zadziała.

Jesli nawet masz użycie 50/50 I/II taryfa to i tak jesteś do przodu.

 

ile kosztuje u Ciebie dobór kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie to robić oficjalnie i będzie wszystko ok. Warto wziąść chociażby przykład z wątku o kominkach. Tam każdy ma w stopce jasno napisane czym się zajmuje i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Tu głównie porady w kontekście ukrytych zysków.

Widocznie luźna formuła wątku rozmydlała trochę przychody i tu widocznie był problem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...