Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak - udaję się na dłuższą kurację właśnie - ale mam tutaj, na forum, godnego następcę :)

 

;) godny i czujny już przywdziewam uniform , uzbrajam się w odrobinę ironii, sarkazmu i dobrego humoru, a wiedzy poszukam w 2003 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje u Ciebie dobór kabli?

 

Hej macie zamontowane zawory termostatyczne mieszające za bojlerem? Jeżeli tak to do całej instalacji czy omijacie np kuchnię i wannę (w kuchni przydaje się gorąca woda do czajnika a wannę szybciej się napełni napuszczając gorącą i zimną z kranu naraz)

nie mam, a po co ci gorąca woda do czajnika? jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej macie zamontowane zawory termostatyczne mieszające za bojlerem? Jeżeli tak to do całej instalacji czy omijacie np kuchnię i wannę (w kuchni przydaje się gorąca woda do czajnika a wannę szybciej się napełni napuszczając gorącą i zimną z kranu naraz)

 

ja mam ..., ja mam...:D

do kuchni tylko zimna i mały bojler pod zlewem ...

do łazienek tylko zmieszana ...

wanna ma zmieszaną lub gorącą (wajcha w lewo to zmieszana, a czym bardziej w prawo to coraz gorętsza ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek a jak ci się ten bojler sprawuje w kuchni i jaką ma pojemność? Nie lepiej było doprowadzić do niego zmieszaną wodę? Zawsze miałby mniej do dogrzania i dopływała by woda z II taryfy choć z drugiej strony cholera wie ile strat byłoby na wystudzeniu tej wody . W rurze 10m będzie ze 2 litry. Jeżeli nie zmywamy naczyń a tylko omywamy ręce i to rzadko to wody zejdzie mało. Jakie miałeś argumenty żeby w wannie zamiast zimnej wody była zmieszana? Wariant "prysznic na siedzdąco bez poparzeń"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 31.12 do 10.04 zuzylem 4016 kwh w taniej taryfie na co + cwu + pranie + zmywanie + drobne bytowe, daje to 57 kwh/doba

 

A co na celu miało podanie takiego zużycia? Ani to na ogrzewanie, ani na wszystko bo tylko II taryfa, a może Wy w I taryfie odcinacie zasilanie?;-)

Podaj za CO i ewentualnie za CWU, reszta nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na celu miało podanie takiego zużycia? Ani to na ogrzewanie, ani na wszystko bo tylko II taryfa, a może Wy w I taryfie odcinacie zasilanie?;-)

Podaj za CO i ewentualnie za CWU, reszta nie potrzebna.

 

Podaje takie dane jakie mam, szacunkowo na samo CO wyjdzie 42 kWh/doba. (2940 kwh za caly okres)

 

Te rzeczy, ktore wymienilem mam podpiete do drugiego, niezaleznego obwodu sterowanego zegarem, wiec mam pewnosc, ze tania taryfa.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek a jak ci się ten bojler sprawuje w kuchni i jaką ma pojemność? Nie lepiej było doprowadzić do niego zmieszaną wodę? Zawsze miałby mniej do dogrzania i dopływała by woda z II taryfy choć z drugiej strony cholera wie ile strat byłoby na wystudzeniu tej wody . W rurze 10m będzie ze 2 litry. Jeżeli nie zmywamy naczyń a tylko omywamy ręce i to rzadko to wody zejdzie mało. Jakie miałeś argumenty żeby w wannie zamiast zimnej wody była zmieszana? Wariant "prysznic na siedzdąco bez poparzeń"?

 

bojler ma 15L i zużywa średnio ok. 0,6 kwh/ doba bez podziału na taryfy, jak dla mnie rozwiązanie jest dobre bo ciepłą wodę mam od razu po odkręceniu kranu...

odnośnie wanny to bardzo łatwo regulować i dopuszczać cieplejszej w takiej konfiguracji...

generalnie centralna bateria narzuca temperaturę dla prysznica, w umywalce jest przez to w sam raz..., ale w wannie była by za chłodna po nalaniu...

dlatego lekkie przesunięcie zaworu powoduje że leci cieplejsza, a jak chcemy dopuścić cieplejszej bo zaczyna stygnąć to odchylam bardziej w kierunku ciepłej ...

jak namydlisz głowę i chcesz spłukać to dajesz na pozycje w przeciwną stronę i masz zmieszana jak w prysznicu ...

 

u mnie w domu woda zimna ma temperaturę pokojową za sprawą specjalnego układu ze zbiornikiem i odzyskowi ciepła z wentylacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w jaki sposób szacujesz ile poszło na CO? Dla mnie to mało dokładne dane. Dlaczego nie masz podlicznika pod CO, to nie jest duży koszt.

 

Pomylka moze wynosic maksymalnie 2 kWh/doba. Odejmuje 15 kwh/doba na ogrzanie 140 l cwu, zmywanie, pranie reku lodowka... liczylem to pare miesiecy temu.

 

W czym problem Panie ??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylka moze wynosic maksymalnie 2 kWh/doba. Odejmuje 15 kwh/doba na ogrzanie 140 l cwu, zmywanie, pranie reku lodowka... liczylem to pare miesiecy temu.

 

W czym problem Panie ??!

 

zaden problem, ale na tyle skladowych moze nadal twierdze ze wynik jest niedokladny i moze byc on tak samo zanizony jak i zawyzony. przez co dla mnie jest nieadekwatny, kup podlicznik i bedzie pewne na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam warunki przyłącza z ENEI na 16kW. Przysłali mi umowę do podpisania. Zastanawiam się, czy nie zmienić na 12kW. Każdy kW kosztuje około 185 PLN brutto / kW. A wiem, że zarówno 16kW jak i 12kW mają zabezpieczenie 25. Czy starczy mi 12kW zakładając, że cały dom będzie na elektrykę? Płyta indukcyjna, ogrzewanie - generalnie wszystko. Pozdrawiam!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam warunki przyłącza z ENEI na 16kW. Przysłali mi umowę do podpisania. Zastanawiam się, czy nie zmienić na 12kW. Każdy kW kosztuje około 185 PLN brutto / kW. A wiem, że zarówno 16kW jak i 12kW mają zabezpieczenie 25. Czy starczy mi 12kW zakładając, że cały dom będzie na elektrykę? Płyta indukcyjna, ogrzewanie - generalnie wszystko. Pozdrawiam!

 

Michał

 

wydaje się że przy takim zapotrzebowaniu na ciepło jaki ma twój dom to nie ma potzreby zwiększać mocy -wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...