Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie do posiadających kominek i w domu... Mam lada dzień budowany komin systemowy i nie wiem czy montować kratkę wentylacyjną do wełny, to dodatkowy mostek i wentylacja, a przy rekuperacji to raczej nie pożądane (a nie wiem czy konieczna ta wentylacja wełny) i jeszcze jedno czy skraplacz muszę wyprowadzić do kanalizy jak z tą wodą w kominie w praktyce zbiera się jej sporo, może ktoś rozwiązał to inaczej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, tylko wspólny mały otwór na kable i rureczki wykonaj. Ja planuję wymiennik na strychu (bo tam cieplej i nie szpeci, nie hałasuje na zewnątrz ) więc przez strop.

W mieszkaniu zrobiłem bez żadnych ceregieli tak, że też dasz radę:)

Tyle że jeszcze trzeba gdzieś odprowadzić skrobliny. Musiałbym nad tym sie zastanowić, ale na rzie nie ma na to czasu i kasy, za dużo rzeczy czeka juz w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie zaplanowałeś a nie montujesz jednostki wewnętrznej na ścianie zewnętrznej ani blisko kanalizacji to są klimatyzatory z pompkami (mam w f-mie - trochę burczy raz na jakiś czas jak się woda zbierze i ją wypompowuje).

 

dodam jeszcze, że te w firmie działaja już pare lat i trochę juz czuć stechlizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dziewczyny i chopaki jaki komin zastosować do kominka powietrznego? Polecają mi taki http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo/opis-techniczny i mówią, że wełny w środku nie ma :jawdrop:

 

Ja kupiłem na allegro uniwersalny,ocieplony na całej wysokości wełną.Bez różnicy jakościowej ale znacznie taniej:http://allegro.pl/7-2m-fi200-uniwersal-komin-kominy-promocja-i2244334221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zapanowały czystki i ciszej się zrobiło w wątku więc może bez jakiś zarzutów o oszukiwanie US któryś z kolegów pomoże mi dobrać kable do ogrzewania mojego domku i przeprowadzi przez elektryfikację mojej podłogi :) Jakie informacje są potrzebne do takich wyliczeń?

 

rzuty projektu, powierzchnia pomieszczeń, wyliczenia z OZC zapotrzebowania dla poszczególnych pomieszczeń. jakie kable chcesz kłaść devi/elektra czy jeszcze jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rys3.jpg

Projekt prostszy chyba być nie może, było by wspaniale jeśli mógłby go ktoś jeszcze przeliczyć :wave:

Projekt to Tk-109L parterowy bez bajerów mam nadzieję że uda mi sie załączyć rzut z zestawieniem materiałów w ścianie.

Link do zdjęcia w picasie: https://picasaweb.google.com/106476242426229141592/26Kwietnia2012?authuser=0&feat=directlink

Domek to kanadyjczyk, fundament to płyta fundamentowa 20cm pod spodem 20 cm eps100, obrzeża 18 cm styro, ściana to 15cm. ocieplenie ścian jak w ramkach na rzucie, strop narazie 15cm wełny ale na 99% dorzucę jeszcze 15 albo 20, planuję WM z reku LUNA, ogrzewanie kablami + kominek, okna pcv dwuszybowe, wewnątrz profila schuco piszę że szyba jest thermo insulight U=1.0 :wtf: nie wiem jaki ma współczynnik całe okno

Lobo_M : Nie przeliczałem zapotrzebowania dla pomieszczeń tylko dla całego parteru, rozumiem że powinienem wstawiać pojedyncze pomieszczenia i dla nich sprawdzać zapotrzebowanie? Sorry jeśli wychodzę na totalnego tępaka... cd marki kabli to kilka osób ma devi i chyba nie narzekają...

Edytowane przez Hothar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he może teraz bym wolał ale chata już stoi :) To może podam jak idzie przekrój ściany patrząc od zewnątrz:

Elewacja jest w dwóch wariantach po ok 50% :

1. tynk, klej, siatka, klej, wełna 10 cm, wiatroizolacja, płyta mfp 22 mm

2. deska elewacyjna 2 cm, ruszt 4 cm, klej, siatka,klej, wełna 5 cm, wiatroizolacja, płyta mfp 22mm.

Reszta jest taka sama w obu przypadkach czyli konstrukcja 15 cm pomiędzy nią 15 cm wełny dalej paroizolacje ruszt stalowy a w nim 5 cm wełny i płyta gk. Czyli ok 29 cm wełny lub deska i 25cm wełny.

W stropie mam 15 cm wełny a dojdzie jeszcze 15 lub 20. Na teraz możemy przyjąć 30 cm.

Marzą mi się nieśmiało rachunki 2000-2500 za samo ogrzewanie na sezon...:confused:

Edytowane przez Hothar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zapanowały czystki i ciszej się zrobiło w wątku więc może bez jakiś zarzutów o oszukiwanie US któryś z kolegów pomoże mi dobrać kable do ogrzewania mojego domku i przeprowadzi przez elektryfikację mojej podłogi :) Jakie informacje są potrzebne do takich wyliczeń?

 

już kiedyś pisałem...

przyjmij sobie ok.70w/m2

powierzchnie danego pomieszczenia pomnóż sobie przez te 70w (pomieszczenie 15m2 potrzebuje kabla o mocy ok. 1050w )

kup kabel o mocy 10w/m i długości odpowiadającej mocy jaką potrzebujesz

rozłóż równomiernie w pomieszczeniu i zalej betonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...