Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo72 przestań siać panikę, co ty tak tych biednych ludzi straszysz?

Jakie tam straszenie,to myślenie na przyszłość :)

Czy za 5-10 lat będą takie same ceny energii jak dzisiaj z naszego OZC ? Raczej nie a przecież za 5-10 lat nie sprzedamy domu i nie kupimy nowego :)

 

Za 5-10 lat do wodnego możemy podpiąć np.pompę ciepła a do kabli...nową instalację wodnego i pompę ciepła.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam straszenie,to myślenie na przyszłość :)

Czy za 5-10 lat będą takie same ceny energii jak dzisiaj z naszego OZC ? Raczej nie a przecież za 5-10 lat nie sprzedamy domu i nie kupimy nowego :)

 

Za 5-10 lat do wodnego możemy podpiąć np.pompę ciepła a do kabli...nową instalację wodnego i pompę ciepła.

 

Nie przesadzałbym z tym czarnowidztwem, ceny energii mogą rosnąć ale nie aż tak drastycznie, prąd jest medium najpowszechniejszym, każdy go ma i potrzebuje więc gdyby to poszło o 300% jak mówisz to nic nikomu nie opłacało by się robić. Zakłady by popadały a ludzie wyszli by na ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie przesadzałbym z tym czarnowidztwem, ceny energii mogą rosnąć ale nie aż tak drastycznie, prąd jest medium najpowszechniejszym, każdy go ma i potrzebuje więc gdyby to poszło o 300% jak mówisz to nic nikomu nie opłacało by się robić. Zakłady by popadały a ludzie wyszli by na ulicę.

A jeśli jednak to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jednak to co wtedy ?

 

Wiesz teraz wkraczamy w serie "Co by było gdyby...." Jasiek już napisał że od siedmiu lat grzeje i pewnie od siedmiu lat straszą go tymi podwyżkami.

 

Nie twierdze że pompa jest zła, ale rozwiązania takie jak kable jak dla mnie jest najbardziej bezproblemowe w działaniu i użytkowaniu. Jak coś zawsze można dokupić klimatyzator w funkcją grzania i też jest pompa za nawet 1500 PLN.

 

A tak rozmyślając nie wiem czy w bardzo dobrze ocieplonym domu dobrym źródłem ogrzewania nie będą konwektory za 60 PLN takie powiedzmy 500 W na pokój, pomyślcie cały system grzewczy za 700 PLN.

Edytowane przez Brygada RR
gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz wkraczamy w serie "Co by było gdyby...." Jasiek już napisał że od siedmiu lat grzeje i pewnie od siedmiu lat straszą go tymi podwyżkami.

 

Nie twierdze że pompa jest zła, ale rozwiązania takie jak kable jak dla mnie jest najbardziej bezproblemowe w działaniu i użytkowaniu. Jak coś zawsze można dokupić klimatyzator w funkcją grzania i też jest pompa za nawet 1500 PLN.

 

A tak rozmyślając nie wiem czy w bardzo dobrze ocieplonym domu dobrym źródłem ogrzewania nie będą konwektory za 60 PLN takie powiedzmy 500 W na pokój, pomyślcie cały system grzewczy za 700 PLN.

 

Ja tak planuje, - w całym domku konwektory po 500w i grzanie w normalnej taryfie, czekam jeszcze na moje OZC ale myślę że zmieszczę się w przedziale 40-45kwh na m2 czyli rocznie okolo 4760kw mnożąc przez 0,6zł daje mi to około 2800zl dla mnie cena do zaakceptowania biorąc pod uwagę że na samej instalacji i rezygnacji z komina mam minimum 25000zł w kieszeni (na 8 lat grzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przechodzą mi przez myśl konwektory, tylko zawsze marzyła mi się ciepła podłoga, oczywiście wiem że w dobrze zaplanowanej podłogówce nie będzie to bardzo odczuwalne... OZC liczyłem sam i pomagał mi trochę Lobo jakiś czas temu, ale dla potwierdzenia i utwierdzenia profesjonalnie obliczył to asolt. Też przez głowę przechodziła mi wodna podłogówka także opcji było wiele. Obecnie jestem na etapie stropu, także jeszcze mam trochę czasu. Te podwyżki to sprawa oczywista, ale też nie wydaje mi się aby były tak drastyczne. Gdyby było to 300 % to wszystko inne podrożałoby minimum 150%...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak planuje, - w całym domku konwektory po 500w i grzanie w normalnej taryfie, czekam jeszcze na moje OZC ale myślę że zmieszczę się w przedziale 40-45kwh na m2 czyli rocznie okolo 4760kw mnożąc przez 0,6zł daje mi to około 2800zl dla mnie cena do zaakceptowania biorąc pod uwagę że na samej instalacji i rezygnacji z komina mam minimum 25000zł w kieszeni (na 8 lat grzania).

 

Sam jestem ciekaw jaki to będzie koszt ale przy twoim domu nie powinno być dramatu :), w sumie na plus tylko jedna taryfa grzejesz kiedy chcesz i od razu masz ciepło, prąd na potrzeby bytowe też jedna taryfa w sumie podejrzewam że różnica będzie mniejsza niż nam się wydaje. No i oszczędności na systemie są po prostu bajeczne, a jak się zepsuje to kupujemy następny za 40 PLN (allegro), chodź co tam ma się popsuć. Koniecznie opisz po pierwszym sezonie grzewczym.

 

PS ale do łazienki dałbym matę grzejną pod kafelki

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak planuje, - w całym domku konwektory po 500w i grzanie w normalnej taryfie, czekam jeszcze na moje OZC ale myślę że zmieszczę się w przedziale 40-45kwh na m2 czyli rocznie okolo 4760kw mnożąc przez 0,6zł daje mi to około 2800zl dla mnie cena do zaakceptowania biorąc pod uwagę że na samej instalacji i rezygnacji z komina mam minimum 25000zł w kieszeni (na 8 lat grzania).

 

Podpowiem na swoim przykładzie.

Na CO i CWU poszło mi przez rok około 4000kWh, i na pozostałe cele podobnie. Przy dwóch taryfach zapłaciłem 3200zł za cały rok. Gdybym używał całodobowej zapłacił bym około 4800zł

U ciebie ta różnica podejrzewam że będzie jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero zaczęłam przebijać się przez wątek, więc na razie nie będę zadawać głupich pytań, ale a'propos konwektorów, dogrzewamy się tym w biurze, i ja bym tego w domu nie używała. Hałasują (nawiew powietrza, w biurze ok ale np w sypialni nie), śmierdzą (zwłaszcza po długim nie używaniu bo zbiera się na grzałce kurz i po włączeniu musi się wypalić), przesuszają powietrze. Ok nie jestem znawcą elektrycznego ogrzewania, ale dla mnie powinno być komfortowe i tanie a nie tylko tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak planuje, - w całym domku konwektory po 500w i grzanie w normalnej taryfie, czekam jeszcze na moje OZC ale myślę że zmieszczę się w przedziale 40-45kwh na m2 czyli rocznie okolo 4760kw mnożąc przez 0,6zł daje mi to około 2800zl dla mnie cena do zaakceptowania biorąc pod uwagę że na samej instalacji i rezygnacji z komina mam minimum 25000zł w kieszeni (na 8 lat grzania).

 

te 25 tyś lepiej zainwestuj w nieco lepsze ocieplenie - nie wiem jakie masz w planach ale na moim przypadku zwiekszenie grubości ocieplenia z 15 do 30 cm to wydatek 4 tyś , dołożenie 10cm wełny na dachu 2,5 tyś ... drobne zmiany i z 40-45 kWh zejdziesz do 30, do tego system oparty na akumulacji i grzaniu w nocnej taryfie i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...