Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja właśnie zmieniam ogrzewanie gazem na prądowe i jakoś nie martwi mnie zużycie na co i cwu, znacznie bardziej bolesne są rachunki za te wszystkie urządzenia bez których nie możemy się obejść i za oświetlenie. Lepiej poradźcie jak tu obniżyć rachunki, bo jeśli mam roczny koszt grzania na 1500 to 1700 też przeżyję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze trochę off top. Ile płaciliscie za ocieplenie i wykończenie tynkiem chałupy? Mnie wykonawca krzyknął 45 za metr ocieplenia wraz z zatopioną siatką i obrobionymi narożnikami. taki stan pod kładzenie tynku.

 

do 40 zł/m2 powinieneś się wyrobić, choć zależy od ekipy jak robi dokładnie

za tą cenę to powinno być z położeniem tynku i to "elegancko".. i bez nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku od dziesięciu lat słyszę takie rewelacje ...

 

hmm...

czas zmienić auto na bardziej ekonomiczne ...;)

 

Tylko, że od 10 lat ciągle urzędnicy to trochę blokowali dla taryf G

Teraz zacznie się wolna amerykanka. Mnie to też dotknie więc za specjalnie się nie cieszę

To tylko uwolnienie cen. Zostaje jeszcze problem CO2 i inwestycji. Nikt nie kryje, że zaczyna nam brakować prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę jasiek.

Dla przemysłu jest już dawno uwolniony a tylko ten ma wpływ na inflację itp.

Domowy nie ma wielkiego wpływu na gospodarkę.

ON podrożał przez ostatnie dwa lata bardzo mocno, a pensje jakoś stoją, w niektórych gałęziach są nawet zamrożone.

W tym roku podrożał mi już prąd w styczniu, podatek od nieruchomości skoczył o ok. 15% (dużo więcej niż inflacja), doszła większa akcyza na ON w styczniu, fajki podrożały od 1 stycznia, spożywka w sklepach skoczyła niemiłosiernie a pensje w firmie takie same. Szybciej ktoś z roboty wyleci niż podwyżkę dostanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś władował sporo pieniędzy w budowe energooszczędnego domu to może ogrzać prądem dom za 1500 pln za sezon, nie mówie tu oczywiscie o domach pasywnych, bo to inna bajka. ALe nawet zakładając 1500pln za sezon, na pozostałe urzadzenia elektryczne pojdzie ze 2000pln to razem jest juz 3500pln. Wzrost cen prądu o 40% powoduje wzrost o 1400pln i suma całkowita to juz 4900pln. Biorąc pod uwage wzrostu cen innych nosników energii wraz z paliwami, które sięgają od 6 do 25%, do tego wzrost podatków od nieruchomości, cen żywności i innych rzeczy, które sa używane na codzien przez przeciętnego kowalskiego to sytuacja nie wygląda już tak rózowo. Niby inflacja 4-5%, ale jakby uwzględnił tylko dobra, które używa przecietny Polak to smiało można by stwierdzić, ze inflacja siega lekko 10%, a wzrostu płac nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma niewielkie zużycia to nawet najdroższe paliwa nie są mu straszne..gorzej gdy zużycia duże..:(

 

Święta prawda, ale niektórego zużycia nie oszukasz.

Chciałbyś jeść niedogotowane ziemniaki, czy zepsutą kiełbasę w wyłączonej lodówce?

Prąd to nie tylko ogrzewanie. Na cele bytowe nie da się za dużo oszczędzić bez tracenia komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe nawet zakładając 1500pln za sezon, na pozostałe urzadzenia elektryczne pojdzie ze 2000pln to razem jest juz 3500pln. Wzrost cen prądu o 40% powoduje wzrost o 1400pln i suma całkowita to juz 4900pln. Biorąc pod uwage wzrostu cen innych nosników energii wraz z paliwami, które sięgają od 6 do 25%, do tego wzrost podatków od nieruchomości, cen żywności i innych rzeczy, które sa używane na codzien przez przeciętnego kowalskiego to sytuacja nie wygląda już tak rózowo.

A ci ogrzewający "nie prądem", to pozostałe urządzenia elektryczne czym zasilają? Czyżby też "nie prądem"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś władował sporo pieniędzy w budowe energooszczędnego domu to może ogrzać prądem dom za 1500 pln za sezon, nie mówie tu oczywiscie o domach pasywnych, bo to inna bajka. ALe nawet zakładając 1500pln za sezon, na pozostałe urzadzenia elektryczne pojdzie ze 2000pln to razem jest juz 3500pln. Wzrost cen prądu o 40% powoduje wzrost o 1400pln i suma całkowita to juz 4900pln. Biorąc pod uwage wzrostu cen innych nosników energii wraz z paliwami, które sięgają od 6 do 25%, do tego wzrost podatków od nieruchomości, cen żywności i innych rzeczy, które sa używane na codzien przez przeciętnego kowalskiego to sytuacja nie wygląda już tak rózowo. Niby inflacja 4-5%, ale jakby uwzględnił tylko dobra, które używa przecietny Polak to smiało można by stwierdzić, ze inflacja siega lekko 10%, a wzrostu płac nie widać.

 

Jak już to prąd zdrożeje, a opłaty przesyłowe itp. będą na podobnym poziomie czyli to nie 4900 tylko mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można oszczędnie gospodarować prądem, jeśli co i cwu nie stanowią problemu, kupować same urządzenia A +++ nie wystarczy, prać , gotować zmywać tylko w taniej taryfie - musiałabym wszystko po nocy robić, ledy tez ponoć nie wszędzie się sprawdzają, macie jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A w jaki sposób można oszczędnie gospodarować prądem, jeśli co i cwu nie stanowią problemu, kupować same urządzenia A +++ nie wystarczy, prać , gotować zmywać tylko w taniej taryfie - musiałabym wszystko po nocy robić, ledy tez ponoć nie wszędzie się sprawdzają, macie jakieś pomysły?

 

Nie koniecznie,mamy dwie godziny taniej taryfy w dzień przecież,które można wykorzystać na pranie czy zmywanie.Poza tym nie powinno być problemem korzystanie z nocnej taryfy przy praniu i zmywaniu ponieważ korzystamy z timera i ustawiamy załączenie się prali czy zmywarki w nocy a rano czy po przyjściu z pracy mamy wszystko gotowe do wywieszenia i poukładania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ta II taryfa w dzień to gdzieś koło 15, ja wracam z pracy o 16-18, wychodzę o 8, uważasz że mam czas jeszcze rano rozwieszać pranie? a przy dwójce małych dzieci piorę co drugi dzień, to nie jest czynność weekendowa. To codzienne zużycie prądu mnie przeraża, moja koleżanka ma niby wszystkie sprzęty energooszczędne, pozakładane ledy, mieszkają w dwójkę, prądem nie grzeją, i płaci jakieś chore rachunki, gdzie to ucieka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba sie pogodzić że mieszkanie w domu pochłania więcej en. el. Z reguły metraż jest 3x większy niz mieszkania w bloku -> wiecej oswietlenia + oswietlenie na zewnatrz, dodatkowe urzadzenia (bramy, garaże pompy) no i ziarnko do ziarnka i zbierze sie miarka. No ale własny ogród, grille, opalanie topples;-) bezcenne za całą resztę zapłacisz masterCard:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ta II taryfa w dzień to gdzieś koło 15, ja wracam z pracy o 16-18, wychodzę o 8, uważasz że mam czas jeszcze rano rozwieszać pranie? a przy dwójce małych dzieci piorę co drugi dzień, to nie jest czynność weekendowa. To codzienne zużycie prądu mnie przeraża, moja koleżanka ma niby wszystkie sprzęty energooszczędne, pozakładane ledy, mieszkają w dwójkę, prądem nie grzeją, i płaci jakieś chore rachunki, gdzie to ucieka?

 

Niektórzy mają trochę łatwiej bo mogą korzystać z taryf G12e, G12w o zwiekszonej ilości godzin II taryfy. Dotyczy to obecnie tylko czesci Tauronu (dawny Enion) ale byc może w przyszłym roku po uwolnieniu cen będzie mozliwość uzyskania takiej taryfy dla odbiorców z innych regionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...