Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tynk mineralny czy akrylowy. Na akrylowym podobno grzyby się rozwijają? Sąsiadka ma zieloną ścianę po 3 latach. Kurna czy ja muszę się na wszystkim znać? Wykończy mnie ta budowa. Sorry za of top.

 

No niestety, w kazdej dziedzinie zycia a juz na budowie szczegolnie jak chcesz byc swiadomy tego, co sie wokol Ciebie dzieje to albo cos o tym wiesz, albo zdasz sie na inych czesto powtarzajacych bajki i basnie :)

 

Jak juz Liwko napisal: bedzie sprawna wentylacja - nie bedzie grzyba, bez wzgledu na to czym sciane wykonczysz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest poza tematem, to powiem że na zewnatrz tynk polikrzemianiowy, taki mam u siebie, u teścia jest taki 7lat, a mieszka wśród drzew 300m od morza, więc o grzyba i nalot nie trudno, a jego biały jest nadal biały. Nie są to tanie tynki ale jakoś pewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się wentylacja do zielonego nalotu na ścianach zewnętrznych budynku, bo chyba o takie koledze chodzi?

Jak dom jest wśród drzew to nalot na dachu czy ścianach zwłaszcza od strony północnej to po jakimś czasie normalność.

 

 

 

:)

 

mk a jak masz chałupę zrobioną- po zużyciu widać że porządny dom masz

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się wentylacja do zielonego nalotu na ścianach zewnętrznych budynku, bo chyba o takie koledze chodzi?

Jak dom jest wśród drzew to nalot na dachu czy ścianach zwłaszcza od strony północnej to po jakimś czasie normalność.

 

No tak nie dodałem, że chodzi o zewnątrz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz bitter śmiecić jak wmnich czy swiki

Ktoś w końcu powinien Ci zwrócić uwagę:p

Dziwne, że wcześniej wszystkim to przeszkadzało a dzisiaj nikomu to nie przeszkadza

 

Wiem wiem, mam kolegę co też ma manię naprawiania świata, ale mówił mu psycholog, że to uleczalne także nie martw się ;-)

Jestem największym fanem tego wątku i już nie raz pisałem, że wiele osób może wykorzystać go do poszerzania wiedzy "okołodomowej". Rezydują tutaj ludzie z dużym doświadczeniem, pasjonaci co chętnie pomogą w wielu kwestiach a dom ogrzewany prądem to m.in. OCIEPLENIE bo bez tego ogrzewanie prądem nie miało by sensu.

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróci... wróci

Tu nie chodzi o jej postać, męską, czy żeńską, ale o jej doświadczenie - ma swój system grzewczy i swoimi doświadczeniami wiele wnosi do FM - rzeczowe wypowiedzi mogą pomóc w wyborze systemu grzewczego - jest swego rodzaju fachowcem i doradcą, chociaż nie odróżnia kW od kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest takich rzeczy, przy których można oszczędzać energię jednocześnie nie tracąc na komforcie a czasami nawet go podnosząc.

Pierwsza z brzegu

Jak gotujemy wodę na jedną kawę, to nie wstawiamy całego czajnika, tylko odpowiednią ilość wody. Nie dość że zaoszczędzimy rocznie sporo energii, to i gorącą wodę będziemy mieli szybciej.

 

tu jest eleganckie rozwiazanie - ja uzywam od dluzszego czasu i polecam:

 

http://tinyurl.com/6nuckrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki byłby najlepszy bojler dla rodziny 4-osobowej (standardowe zużycie, "książkowe") grzany tylko elektrycznie, chodzi o pojemność i aby wykorzystać tylko II taryfę, czy lepiej większy grzany do około 40-50 C czy mniejszy a grzany wysoko np. do 70-80 C ? Na pewno sporo z Was ma różne rozwiązania i doświadczenia w tej materii... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki byłby najlepszy bojler dla rodziny 4-osobowej (standardowe zużycie, "książkowe") grzany tylko elektrycznie, chodzi o pojemność i aby wykorzystać tylko II taryfę, czy lepiej większy grzany do około 40-50 C czy mniejszy a grzany wysoko np. do 70-80 C ? Na pewno sporo z Was ma różne rozwiązania i doświadczenia w tej materii... :)

 

Książkowo, z książki (lektury) muratora to rodzinie 2+1 wystarzca 65 litrów wody o temp. 65oC na dobę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...