Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ech, czytać to trzeba ze zrozumieniem i oddzielić polemikę od analiz i opisów np. projektu ustawy o "zielonej energii" bo to nie projekt gazety a rządu:)

 

No trzeba, trzeba tez wiedziec jaka droge przebywa taki projekt zanim stanie sie obowiazujacym przepisem prawnym i ile z niego zostaje na koncu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja wrócę do elewacji bo grzejący prądem muszą dbać o ocieplenie ;-) Ktoś mi podpowie jak mocować listwę startową bo jednak się zdecydowałem.

 

1. Kolejne odcinki montować na styk czy na zakładkę? Jak ma być szczelnie to chyba na zakładkę ale powstaje uskok.

2. Jak robić narożniki, zakładać jedną listwę na drugą czy wycinać po skosie?

3. Przyklejać listwę klejem z pianki do ocieplenia fundamentów? Jak nie to będzie zawsze jakaś szpara a jak będzie minimalna to nie da się uszczelnić później pianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOstawcie te procenty, lepiej powiedzcie mi dlaczego w dobie internetu, inteligentnych domow, domow pasywnych porownujecie ekogroszek z grzaniem elektrycznym ??

 

Jak mozna porownac jeden system, ktory wymaga dobrych 10 m2 pow uzytkowej, brudzi i trzeba wokol niego chodzic do systemu, ktory po skonfigurowaniu pracuje niezauwazalnie (sterownik temp.). To tak jakby porownywac golfa 1.9 TDi do malucha. Oba auta zuzywaja podobna ilosc paliwa tylko nieco standardem technicznym i komfortem jazdy sie roznia ;) Pytam wiec, czemu nie jezdzicie maluchami ?? Przeciez mozna za pare stowek kupic i tez dowiezie na miejsce ...

 

Jak juz w tym watku napisano, kruszymy kopie o kilkaset PLN na rok, a na inne pierdoly wydajemy wielokrotnie wiecej i nic z tym nie robimy.

 

Pozdrawiam

 

Jest takie powiedzenie: "ekonomia głupcze", dodam do tego zdywersyfikowanie źródeł energii - i to o to loto ;)

 

Mój system mieści się na 4,5 m2, a węgiel leży pod wiatą, gdzie zajmuje kolejne 4,5 m2.

 

Jak chcesz porównywać to rób to rzetelniej - np. Golfa z silnikiem benzynowym oraz drugiego z TDI i instalacją LPG [tak, tak są już instalacje do diesli] - oba o podobnej mocy.

 

Jazda tym drugim od razu mniej kosztuje nawet bez używania LPG [LPG to odpowiednik drewna w przypadku kotłów], a dodatkowo w razie podwyżki ceny ON [benzyna drożeje wraz z nim] zaczynasz jeździć na LPG [faktycznie butla trochę zajmuje i częściej trzeba tankować].

Dodatkowo w razie awarii osprzętu ON [odpowiednik braku prądu do grzania domu] jeździmy dalej na LPG, a tamten benzynowy [ogrzewanie prądem] stoi i kwiczy :yes:

 

Kruszymy więc kopię nie tylko o kilkaset [śmiem twierdzić, że w moim przypadku byłoby to nawet kilkanaście - set złotych] ale także o bezpieczeństwo energetyczne własnego domu.

 

Dalej - do instalacji wodnej można łatwiej podłączyć inne źródła ciepła np. PPC co przy kablach nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jestem ekonomicznym idiotą, grzeje pradem i jeżdże na benzynie, Amen.

 

Iii tam strzeliłeś focha jak panienka zamiast podjąć dyskusję ;)

 

A teraz do wszystkich - czy jako grzejący prądem wczytaliście się w tą ofertę i co o niej sądzicie - link:

 

http://www.groupon.pl/deals/wroclaw/duon/6401635?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_153&a=408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strzepic język, ja przerabiałem LPG i więcej nie wrócę nawet jak Pb95 bedzie po 7zł. Bo mi sie to po pierwsze nie opłaca skoro prywatnym autem robie 12-15kkm/rocznie. Po drugie LPG jest upierdliwe (tankowanie i zbiornik zamiast zapasówki, a to boli przy złapaniu gumy na trasie, przerabiałem to, LPG za granicą jest praktycznie bezużyteczne z wyjatkiem Włoch). Diesle są tak samo drogie jak PCi w CO:-) I tak jak przy moim zużyciu CO PCi to bezsens tak samo jest z dieslem. Po drugie komfort i cisza jak lecisz autostradą 150km/h to mozesz mieć nowego diesla a i tak bedzie głośniej - mam identyczne auto jak mój ojciec tylko ja TSI a on TDI i w zyciu bym nie zamienił, legenda przyspieszenia i elastyczności w TDI umarła wraz z TSI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: "ekonomia głupcze", dodam do tego zdywersyfikowanie źródeł energii - i to o to loto ;)

 

Mój system mieści się na 4,5 m2, a węgiel leży pod wiatą, gdzie zajmuje kolejne 4,5 m2.

 

 

Dywersyfikacje to mozna stosowac w portfelu inwestycyjnym: koszt zaden tylko neijsze badz wieksze ryzyko. A tutaj zasadnosc dolaczania dodatkowego systemu CO na czas braku pradu to bezsensowny wydatek i tyle. Pokaz mi ta ekonomie porownujac koszty inwestycyjne Twojego podejscia. Ja sobie bede trzmal generator w pogotowiu i zasile w domu wszystko w razie braku pradu, a Ty jak zabraknie pradu to odpalisz piec a na reszte urzadzen zasilanie skad ??

 

Swoja droga to jakbym zonie powiedzial, ze jak wyjade w delegacje to bedzie pieca weglowego dogladac to od razu moglbym sie pakowac, nie wiem za co kazesz sie ludziom tak uzerac :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że inny bo w TSI ciągnie w szerszym zakresie a TDI tylko 2-4tyś obrotów, ale daje odczucie większej mocy. Nie raz się z ojcem na trasie "ścigałem":-) Co do spalania to teraz robiłem trasę ustka-kraków-ustka, nogę mam ciężka autostrada 150-160 na tempomacie poza autostradą zależy na ile warunki pozwalają, a spalanie wyszło 7l/100km, wiem że ojciec zrobiłby to ze spalaniem 5l/100km, ale on spokojnie musyki przy 150 nie posłucha. za całą resztę zapłacisz master card:-)

No a z TDI jest jak z PCi konserwacja (częstsze przeglądy, filtry cząstek stałych, wtryski). Dlatego to kolejny przykład że trzeba kupować rzeczy na miarę swoich potrzeb. Dodam tylko że mój ojciec przez 2,5 roku zrobił 35tyś km - pytanie kiedy ten diesel mu sie zwróci? To samo byłoby jak ja bym zamontował u siebie PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie miałem pradu prawie dwie doby, nawet kominka nie odpalałem, bo dom nie zdążył się wychłodzić, a co zrobili ci co mają ogrzewanie nieelektryczne w domach bardziej energochłonnych? Agregat mam i nawet go odpaliłem ale nie do ogrzewania tylko do tv i ekspresu do kawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z TDi vs TSI to bym polemizowal. Jezdzilem octavia w obu wersjach, charakter silnika zupelnie inny ale TSI nie dawalo tej frajdy co turbina w TDi:)

O porownywaniu spalania nawet nie bylo co mowic, bo roznica ponad 3 litry przy aktywnej jezdzie.

Pozdrawiam

A jak się ma jeszcze mocnego dieselka to frajda tym większa a miny posiadaczy mocnych benzynek bezcenne jak klekot je zostawiał ;)

Swoją Alfą nie jeździłem oszczędnie ale spalanie było rewelka mimo 2,4 pojemności i 180KM :)

Rekord to Gliwice-Wrocław(170km) czas przejazdu 1h,spalanie 6,7l :)

Dla mnie tylko mocny diesel ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznym to może nie ale ryzyko przy padzie zasilania (szczególnie zimą gdy kable lubią się zrywać) jakieś jest. Dobrze by mieć wtedy jakiegoś śmieciucha z grawitacyjnym CO i amen;)

 

Powiedz lepiej na jakiej wysokości w 8cm jastrychu umieścić siatkę z kablami - niżej, np np 2cm nad styro, czy wyżej, np 2cm pod powierzchnią czy może po środku?

Pierwszy akapit, standardowe gdybanie, w razie "W" to jeszcze schron wybudujcie, bo Rosja blisko i nigdy nic nie wiadomo:-)

 

Ja bym zrobił tak jak swiki, dopnij do siatki i przy robieniu posadzki lekko unieś, a czy to będzie 2 czy 3cm to nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...