Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam jakiś podobno niemiecki 2,5-3kW, benzyna. Kupiłem go na początku budowy bo do momentu dachówki nie miałem jeszcze podłączenia en. el. na działce. Kosztowął chyba z 1000-1200zł, i w przeciągu 2lat tylko raz go odpaliłem w czasie feralnej awarii zasilania. Wiec nie wiem czy coś droższego jest do szczęścia potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A najlepsze auto to tylko służbowe:)

 

tylko że paliwo, naprawy etc wliczone są w koszty Twojego stanowiska pracy ... pomyśl sobie że jakbyś jeździł oszczędniej to mógbyś zarabiać więcej ? albo jakbyś jeździł w pracy swoim to wiecej byś zarabiał (zarobiłbyś na siebie, auto i jeszcze by zostało - pod warunkiem że nikt inny z auta nie korzysta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grzejników drabinkowych warto domawiać grzałki/?

Ja ze względu na kable w łazience mam drabinkę tylko z grzałką, dzieki temu w grzejniku mam olej transformatorowy zamiast wody, zero kamienia, wieksza stabilność cieplna i równomierniej rozchodzi się ciepło po żeberkach.

 

BTW. nie ma nic lepszego do diesla niż olej transformatorowy, jest to olej w najczystrzej mozliwej postacji;-)

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywersyfikacje to mozna stosowac w portfelu inwestycyjnym: koszt zaden tylko neijsze badz wieksze ryzyko. A tutaj zasadnosc dolaczania dodatkowego systemu CO na czas braku pradu to bezsensowny wydatek i tyle. Pokaz mi ta ekonomie porownujac koszty inwestycyjne Twojego podejscia. Ja sobie bede trzmal generator w pogotowiu i zasile w domu wszystko w razie braku pradu, a Ty jak zabraknie pradu to odpalisz piec a na reszte urzadzen zasilanie skad ??

 

Swoja droga to jakbym zonie powiedzial, ze jak wyjade w delegacje to bedzie pieca weglowego dogladac to od razu moglbym sie pakowac, nie wiem za co kazesz sie ludziom tak uzerac :(

 

Pozdrawiam

 

Ja nie mam dodatkowego systemu do CO - po prostu w razie prądu napalę drewnem.

 

Gdy wyjeżdżam w delegację to węgiel jest wsypany i zimą wystarcza go na 6-14 dni zależnie od temp. zewn.

 

Mam także zdobyczny [naprawiłem sobie a dostałem zepsuty za darmo] generator na benzynę, ale póki co nie był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie miałem pradu prawie dwie doby, nawet kominka nie odpalałem, bo dom nie zdążył się wychłodzić, a co zrobili ci co mają ogrzewanie nieelektryczne w domach bardziej energochłonnych? Agregat mam i nawet go odpaliłem ale nie do ogrzewania tylko do tv i ekspresu do kawy.

 

W tym roku zepsuł mi się ślimak w kotle i przez kilka dni [zanim przyjechał nowy] gdy miałem czas rozpalałem i dorzucałem ręcznie węgiel, drewno, kartony.

 

Dom się nie wychłodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zepsuł mi się ślimak w kotle i przez kilka dni [zanim przyjechał nowy] gdy miałem czas rozpalałem i dorzucałem ręcznie węgiel, drewno, kartony.

 

Dom się nie wychłodził.

 

Szanuję cię, ale za przeproszeniem pieprzysz jak porąbany:D

Wszystkich których kocham nie polecę kotła na eko syf. Przykro mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję cię, ale za przeproszeniem pieprzysz jak porąbany:D

Wszystkich których kocham nie polecę kotła na eko syf. Przykro mi ;)

 

 

;-) Tak to już jest że jak kto ma swoje zdanie to go ciężko przekonać. Śmieciuchy to przeżytek. A mam pytanie inne. W rozmowach z ludźmi ocieplającymi dom przynajmniej 20cm styropianu czyli ponad obecnie przyjętą przeciętną słyszę czasem, że potrafią cały sezon grzać paląc tylko w kominku powietrznym. Zadziwiające jest dla mnie to, że nawet w domach z wentylacją grawitacyjną ciepło podobno rozchodzi się do innych pomieszczeń, oddalonych od kominka, na tyle że jest ciepło. Robił ktoś z Was takie eksperymenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) Tak to już jest że jak kto ma swoje zdanie to go ciężko przekonać. Śmieciuchy to przeżytek. A mam pytanie inne. W rozmowach z ludźmi ocieplającymi dom przynajmniej 20cm styropianu czyli ponad obecnie przyjętą przeciętną słyszę czasem, że potrafią cały sezon grzać paląc tylko w kominku powietrznym. Zadziwiające jest dla mnie to, że nawet w domach z wentylacją grawitacyjną ciepło podobno rozchodzi się do innych pomieszczeń, oddalonych od kominka, na tyle że jest ciepło. Robił ktoś z Was takie eksperymenty?

 

Zależy od projektu. Ja w swoim, z powodzeniem mógłbym tak sezon przekulać, mam dwie antresole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poddaszem użytkowym do zrobienia

z parterem ciężko choć też spotkałem się z takimi opiniami uzytkowników

mój niedoszły kominkarz twierdzi że reku podbiję temperaturę 0 2-3 stopnie przy paleniu w kominku -podobnież

ma to dla mnie znaczenie ponieważ przy minus 20 to ja będe grzał czystym prądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poddaszem użytkowym do zrobienia

z parterem ciężko choć też spotkałem się z takimi opiniami uzytkowników

mój niedoszły kominkarz twierdzi że reku podbiję temperaturę 0 2-3 stopnie przy paleniu w kominku -podobnież

ma to dla mnie znaczenie ponieważ przy minus 20 to ja będe grzał czystym prądem

 

Jak zwiększysz w tym czasie obroty reku, to coś tam przeniesie tego ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję cię, ale za przeproszeniem pieprzysz jak porąbany:D

Wszystkich których kocham nie polecę kotła na eko syf. Przykro mi ;)

 

Zaiste merytoryczne podejście i rzeczowe argumenty przedstawiłeś, ale z tego jesteś znany od dawna :p

 

Pewnie liczyłeś na to, że odpowiem w podobnym tonie dodając klasyczne "nie uwłaczając", lecz zawiedziesz się - znacznie trudniej mnie sprowokować niż się wydaje ;)

 

Życzę powodzenia i zadowolenia z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste merytoryczne podejście i rzeczowe argumenty przedstawiłeś, ale z tego jesteś znany od dawna :p

 

Pewnie liczyłeś na to, że odpowiem w podobnym tonie dodając klasyczne "nie uwłaczając", lecz zawiedziesz się - znacznie trudniej mnie sprowokować niż się wydaje ;)

 

Życzę powodzenia i zadowolenia z siebie.

 

Też cię kocham... Jak obiekty muzealne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...