Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

suspenser, kliknąłem na link z twojej stopki, wysokie temp sa w nim, tzn. że Ty teraz palisz? rozumiem że ze względu na CWU?

 

Tak tylko CWU podgrzewam - zużycie węgla to około 2 kg/dobę.

 

Planuję przełączenie na grzałkę elektryczną w bojlerze [120 litrów] gdy skończy się w zasobniku węgiel i sprawdzenie o ile wzrośnie zużycie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam fakturę za okres 8.11.2011 do 29.05.2012 taryfa G12g, wg niej zużyte jest 2280kWh droższej i 4843kWh tańszej, razem 7123kWh, do zapłaty 2663,50zł, chociaż niezbyt korzystny udział tańszej 67,99% to w sumie dość korzystna cena - średnio 0,3739zł/kWh. Nie byłoby nic w tym niezwykłego ale na fakturze są zaznaczone pozycje w których zastosowano "indywidualną preferencyjną stawkę cenową" (tak zaznaczone) - dotyczy ceny energii dziennej (0,2935) i nocnej (0,1391). W dodatkowej kopercie otrzymałem powiadomienie o promocji z oferty "Gwarancja niższej ceny" - czy to oznacza, że Tauron będzie stosował stawki indywidualne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj żona załączyła podłogówkę w łazience i sypialni (wschód), stwierdziła że jest mało komfortowo, temp, ostatnio było zimno i pochmurnie. Już po południu (po II taryfie) mówiła że jest ok. Ile mnie to będzie kosztowało nie wiem, ale myślę że symbolicznie. To jest właśnie zaleta niecentralnego ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj żona załączyła podłogówkę w łazience i sypialni (wschód), stwierdziła że jest mało komfortowo, temp, ostatnio było zimno i pochmurnie. Już po południu (po II taryfie) mówiła że jest ok. Ile mnie to będzie kosztowało nie wiem, ale myślę że symbolicznie. To jest właśnie zaleta niecentralnego ogrzewania.

 

W sensie ze jest niekomfortowo i trzeba samemu wlaczac ogrzewanie jak robi sie zimno ? ;) U mnie jezeli temperatura rosnie czy spada to raczej jednakowo w calym domu. Podlogowka wodna pedzona na np. 24stC zapewnia wszedzie temperature ~22stC i nic wiecej. Niecentralnym latwo przegrzac. Zadna to zaleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj żona załączyła podłogówkę w łazience i sypialni (wschód), stwierdziła że jest mało komfortowo, temp, ostatnio było zimno i pochmurnie. Już po południu (po II taryfie) mówiła że jest ok. Ile mnie to będzie kosztowało nie wiem, ale myślę że symbolicznie. To jest właśnie zaleta niecentralnego ogrzewania.

 

Ja w takim wypadku napalił bym w kominku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze chodzi oto ze nie grzejesz wszystkich pętli/ obwodów etc tylko 1-2 pomieszczenia - ktore chcesz

a to ze Marcina zona włączyła "recznie" pewnie dlatego ze na sezon wylącza a pozniej wyłącza ogrzewanie - teoretycznie nie powinno juz dzialac w czerwcu

 

np Jasiek ma wlaczone cały rok na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze chodzi oto ze nie grzejesz wszystkich pętli/ obwodów etc tylko 1-2 pomieszczenia - ktore chcesz

 

Zalezy co masz na mysli piszac "grzejesz". Bo podlogowka w ktora wpuszczasz 24stC, a gdzie w pomieszczeniu jest np. 23, 24stC juz nie oddaje zadnego ciepla wiec nie grzeje.

 

a to ze Marcina zona włączyła "recznie" pewnie dlatego ze na sezon wylącza a pozniej wyłącza ogrzewanie - teoretycznie nie powinno juz dzialac w czerwcu

np Jasiek ma wlaczone cały rok na okrągło

 

Slaba automatyka - u mnie wlacza sie jak spadnie ponizej 14stC, wylacza sie jak wzrosnie powyzej 18stC. Naprawde nie ma nic komfortowego w tym ze trzeba samemu dbac o komfort cieplny w domu - to powinna robic automatyka, a jeszcze nazywanie tego zaleta to juz niezle naciaganie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, a teraz wpuszczasz w podłogówke ciepło, czy teoretyzujesz?

 

jak co spadnie <14*C załacza się automatyka? temp na zewnatrz? jesli tak to mieszkajac tam gdzie ja grzałbys od kilku dni.

Mogłem zrobić jak jasiek, ale ja po sezonie wyłaczyłem s-ki na ogrzewaniu. Teraz żona weszła do garażu zrobiła 2x pstryk i po temacie.

Jesli nie rozumiesz tego co napisałem to już nie mój problem, Ty w takim przypadku pędziłbys ogrzewanie w całym domu a ja nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, a teraz wpuszczasz w podłogówke ciepło, czy teoretyzujesz?

 

jak co spadnie <14*C załacza się automatyka? temp na zewnatrz? jesli tak to mieszkajac tam gdzie ja grzałbys od kilku dni.

Mogłem zrobić jak jasiek, ale ja po sezonie wyłaczyłem s-ki na ogrzewaniu. Teraz żona weszła do garażu zrobiła 2x pstryk i po temacie.

Jesli nie rozumiesz tego co napisałem to już nie mój problem, Ty w takim przypadku pędziłbys ogrzewanie w całym domu a ja nie muszę.

 

Wystarczy włączyć pompkę obiegową, by część ciepła z pomieszczeń nasłonecznionych odebrać i przenieść do tych chłodniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć pompkę obiegową, by część ciepła z pomieszczeń nasłonecznionych odebrać i przenieść do tych chłodniejszych.

 

Jasne, dobry żart, przenieś podłogówką ciepło z pokoju do pokoju gdzie różnica jest 1,5-2*C. hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam, a teraz wpuszczasz w podłogówke ciepło, czy teoretyzujesz?

 

Nie mam pojecia, od dwoch miesiecy nie bylem w kotlowni ;) Ale ostatnie 3-4 dni byly chlodne na zewnatrz wiec na 100% ogrzewanie sie wlaczylo, w domu nie odczulem tego spadku temperatury.

 

jak co spadnie <14*C załacza się automatyka? temp na zewnatrz? jesli tak to mieszkajac tam gdzie ja grzałbys od kilku dni.

 

Kwestia domu i ustawien - u mnie sie wtedy wlacza CO ale oczywiscie temperatury jakie ida na podlogi sa bardzo niskie - oddawane cieplo to pewnie dziesiatki albo pojedyncze setki Wat :) *To* jest wlasnie zaleta systemu wodnego - jest analogowy, a nie zero-jedynkowy jak u Ciebie :) Jezeli bylo u Ciebie tak zimno to co jest dziwnego w tym ze automatyka wlacza CO ? Przeciez Twoja zona musiala zrobic to samo recznie - w dodatku dopiero wtedy jak komfort spadl. To jest fajne wedlug Ciebie ? Moim zdaniem to pewne niedopracowanie systemu grzewczego i tyle. Nie obraz sie - ot poprostu wytykam blad ktory Ty uwazasz za zalete, co jest dla mnie niezrozumiale :)

 

Mogłem zrobić jak jasiek, ale ja po sezonie wyłaczyłem s-ki na ogrzewaniu.

 

Ja eSek nie wylaczam bo bym mial CWU zimna ;)

 

Teraz żona weszła do garażu zrobiła 2x pstryk i po temacie.

Jesli nie rozumiesz tego co napisałem to już nie mój problem, Ty w takim przypadku pędziłbys ogrzewanie w całym domu a ja nie muszę.

 

O to chodzi ze to nie ja pedze tylko prosta automatyka, ja o tym nie musze pamietac. I nie widze w tym nic zdroznego ze "w calym domu", tak to groznie brzmi a tak naprawde cale to pedzenie ogrzewania w calym domu to pompka ktora zuzywa 50W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...