Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kwestia domu i ustawien - u mnie sie wtedy wlacza CO ale oczywiscie temperatury jakie ida na podlogi sa bardzo niskie - oddawane cieplo to pewnie dziesiatki albo pojedyncze setki Wat :) *To* jest wlasnie zaleta systemu wodnego - jest analogowy, a nie zero-jedynkowy jak u Ciebie :) Jezeli bylo u Ciebie tak zimno to co jest dziwnego w tym ze automatyka wlacza CO ? Przeciez Twoja zona musiala zrobic to samo recznie - w dodatku dopiero wtedy jak komfort spadl. To jest fajne wedlug Ciebie ? Moim zdaniem to pewne niedopracowanie systemu grzewczego i tyle. Nie obraz sie - ot poprostu wytykam blad ktory Ty uwazasz za zalete, co jest dla mnie niezrozumiale :)

 

O to chodzi ze to nie ja pedze tylko prosta automatyka, ja o tym nie musze pamietac. I nie widze w tym nic zdroznego ze "w calym domu", tak to groznie brzmi a tak naprawde cale to pedzenie ogrzewania w calym domu to pompka ktora zuzywa 50W :)

U mnie byłoby to samo gdybym nie wyłączył esek, teraz juz wiem ze w Polsce nawet latem może być jesień.

Teraz esek nie wyłącze i bęę miał tak samo jak Ty - full automat, tyle że u mnie jeśli zajdzie taka potrzeba będzie chodzić tylko w miejscach gdzie jest to potrzebne u ciebie bedzie grzać też tam gdzie nie jest to potrzebne (pomieszczenia od pd), a to już jest strata.

Co z tego że u mnie jest 0/1 system skoro ma "kaganiec" w postaci temp posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie byłoby to samo gdybym nie wyłączył esek, teraz juz wiem ze w Polsce nawet latem może być jesień.

Teraz esek nie wyłącze i bęę miał tak samo jak Ty - full automat, tyle że u mnie jeśli zajdzie taka potrzeba będzie chodzić tylko w miejscach gdzie jest to potrzebne u ciebie bedzie grzać też tam gdzie nie jest to potrzebne (pomieszczenia od pd), a to już jest strata.

Co z tego że u mnie jest 0/1 system skoro ma "kaganiec" w postaci temp posadzki.

 

U mnie tez ma kaganiec, juz to tlumaczylem wyzej. System nie bedzie grzal "cieplych" (poludniowych) pomieszczen bo energia nie przechodzi miedzy osrodkami o tych samych temperaturach. Co wiecej - ten system jest w stanie nawet odebrac energie z pomieszczen z poludnia i przeniesc do tych chlodniejszych :)

 

W kwestii komfortu nie wygrasz - analogowe rozwiazania zawsze tutaj wygraja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jak pisałeś maz temp wody w układzie 24*C to oddasz do każdego pomieszczenia o temp <24*C. Chcesz powiedzieć że przy takich temp. zewn. masz w pomieszczeniach >24*C? Więc skąd Ty to ciepło chcesz odebrać? Po co natomiast masz oddawac ciepło do pomieszczeń o temp>21,5-22*C? żeby odebrać z jakis pomie

Co to znaczy nie wygra, w czym ma wygrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jak pisałeś maz temp wody w układzie 24*C to oddasz do każdego pomieszczenia o temp <24*C. Chcesz powiedzieć że przy takich temp. zewn. masz w pomieszczeniach >24*C? Więc skąd Ty to ciepło chcesz odebrać? Po co natomiast masz oddawac ciepło do pomieszczeń o temp>21,5-22*C? żeby odebrać z jakis pomie

Co to znaczy nie wygra, w czym ma wygrać?

 

Wiesz co - nie chce mi sie wdawac w dyskusje ktore doprowadza do flejma, a ktore to tematy byly tu dyskutowane milion razy :)

Fakt jest taki ze ja mam komfort, a Twoja zona przez pol dnia marzla -> I WIN ;D

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem:)

Nie wiedziałem, że palenie w czerwcu w kominku może być takie przyjemne :D

 

No a ja będę miał taki sam śliczny kominek jak Ty ;-)

 

Wystarczy włączyć pompkę obiegową, by część ciepła z pomieszczeń nasłonecznionych odebrać i przenieść do tych chłodniejszych.

 

A to ciekawe - sprawdzę jak już zamieszkam

 

Daj znać jak go pokochasz :D

Nie wiem jak malux ale ja już go kocham miłością platoniczną bo widziałem go tylko na zdjęciach i nie dotykałem i co gorsza nic jeszcze do niego nie włożyłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie powinno juz dzialac w czerwcu

 

np Jasiek ma wlaczone cały rok na okrągło

 

zgadza się ...

od 15-ego maja do dzisiaj ogrzewanie na "pykało" mi ok. 100kwh ale tak jest ustawione...

ma być komfortowo, może być i środek lata ale jak jest zimno na zewnątrz to ma dogrzać i tyle...

tych co twierdzą że przy kablach coś trzeba pstrykać to zapraszam do mnie niech mi to pokarzą bo ja nie widzę ...

cały dom we wszystkich pomieszczeniach trzyma +/- 0,5* nie zależnie od warunków na zewnątrz ...

 

jak ktoś nie miał styczności z takim ogrzewaniem to niech nie sieje zamętu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć pompkę obiegową, by część ciepła z pomieszczeń nasłonecznionych odebrać i przenieść do tych chłodniejszych.

 

jak już takie "debaty"...

mogę włączyć DGP od kominka i też mi teoretycznie będzie uśredniało temp. w całym domu ...

ale to tylko teorie z tym przenoszeniem energii, bo w praktyce to jest za mały strumień żeby można było coś odczuć ...

nie zależnie czy to podłogą czy wentylatorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - nie chce mi sie wdawac w dyskusje ktore doprowadza do flejma, a ktore to tematy byly tu dyskutowane milion razy :)

Fakt jest taki ze ja mam komfort, a Twoja zona przez pol dnia marzla -> I WIN ;D

Dobranoc :)

 

wygrałeś tylko w tym konkretnym przypadku - bo jak Marcin napisał wyłączył bezpiecznik od kabli

mógł nie wylączac i mialby rachunek i np o 100 kwh wyższy - jak u jaska - i miałby komfort na okrągło

 

myśle że dane ktore podał jasiek pokazuja że nie warto wyłączac ogrzewania na sezon letni - oszczedność pozorna - od tych 100 kWh nie zbiednieje ...

a tez zastanawialem sie nad tym by wylanczac w przyszlosci orzewanie na sezon letni - od tak - na wszelki wypadek by nie nabiło "niepotrzebnie" rachunku

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od domu, u mnie praktycznie tylko sypialnia pn-wch i łazienka przy niej wsch. ma szanse poza okresem grzewczym w takie dni jak ostatnio zejsć z temp <21*C. Pozostałe maja albo sporo zyski bytowe albo są od pd. Nauczony doświadczeniem nie wyłączam już ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialby rachunek i np o 100 kwh wyższy - jak u jaska - i miałby komfort na okrągło

 

myśle że dane ktore podał jasiek pokazuja że nie warto wyłączac ogrzewania na sezon letni - oszczedność pozorna - od tych 100 kWh nie zbiednieje ...

te 100 kwh to u mnie ...

u ciebie czy u Marcina to było by 20 - 30kwh...

 

jak kiedyś pisałem że ja nie wyłączam to co nie którym wydawało się dziwne...

ale jak widać ma sens...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 100 kwh to u mnie ...

u ciebie czy u Marcina to było by 20 - 30kwh...

 

jak kiedyś pisałem że ja nie wyłączam to co nie którym wydawało się dziwne...

ale jak widać ma sens...;)

Człowiek całe zycie sie uczy, a tylko krowa nie zmienia zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to choroba - udowodniona naukowo i potwierdzona w praktyce choćby wpisem wyżej - w 1 wpisie napisałem raz dobrze raz źle ... staram się jak mogę - ale to było pisane na dodatek w IE , zazwyczaj używam chroma lub mozili- te wychwytują błędy w pisowni

 

dlatego proszę o zrozumienie i wyrozumiałość - polska język- trudna język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko RK. Akurat ten wyraz działa na mnie piorunująco bo miałem tę przypadłość, że też "wyłanczałem" i kolegę, który bez pardonu poprawia wszystkich jak leci. Nie ważne, czy gościa zna, że w towarzystwie. Nie patrzył na to, że niektórych nie da się już zmienić. Mnie osobiście za każdym razem poprawiał i wyleczył mnie skutecznie. Niestety pozostała mi po nim mania poprawiania tego wyrazu. Polecam ten filmik ;-)

 

http://www.dailymotion.com/video/x6xnb3_cejrowski-o-jyzyku_news

Edytowane przez bitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna zagadka. Ciągnąć styropian dalej na wieniec i dojechać do niego wełną czy skończyć na wysokości wieńca i wyjechać wełną na niego?

W pierwszym przypadku problem przy krokwiach, ciężko manewrować no i nie ma do czego mocować tego styro, chyba, że do dolengo pasa styropianu. W przypadku drugim jak zabezpieczyć wełnę wystającą na styropianie?

 

http://img688.imageshack.us/img688/9441/196mj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...