Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mojego ojca dawaliśmy do samej membrany ...

wełnę dosuwaliśmy do styropianu

przyklej ostatnie płyty pionowo tylko podetnij na krokwie i zetnij pod kątem do dachu ...

 

:yes:

 

Osobiście popełniłem błąd. Najpierw zrobiłem ocieplenie dachu a później ścian. Bardzo trudno później tak dociąć styropian by wyeliminować wszystkie pustki. Wełnę powinno się dopychać do styropianu! Po badaniu kamerą termowizyjną, ściągałem dachówki, przecinałem membranę i dokładałem wełny. Dokoła domu poszła ponad jedna rolka grubego Rockwoola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym z tego linka co podałem?

 

Uważam, że to nierealne, gdyż klienci indywidualni sa jak plankton dla koncernów energetycznych. Jakiś czas temu uwolniono ceny dla przedsiębiorstw i mimo dużo wiekszych ilości prądu jaki zużywa przemysł te ceny wzrosły poczatkowo o 50% potem nastąpił spadek do 40 %, a co tu mówić o indywidualnych odbiorcach? musiałbyś zerbać ze 100 tys osób i wtedy może mógłbyś minimalnie jakiś upust wywalczyć, a w Polsce jak to powszechnie wiadomo, ze gdzie 3 Polaków tam 4 rózne zdania i opinie :) Niestety nie jesteśmy narodem zorganizowanym i zgodnym.

 

Cena prądu pójdzie znacząco w górę przy uwolnieniu, bo już od 2 lat władze koncernów energetycznych mówią, że dokładają do indywidualnych klientów. Nie opłaca sie im wytwarzac tej energii, korzystniej jest im ją kupić "gotową"i odsprzedawać z zyskiem.

Jak jeszcze do tego dodamy pilną potrzeba modernizacji lini energetycznych itd, bo mamy wieloletnie opóżnienia w tym, to podwyżka 40-50% w ciagu roku maks dwóch po uwolnieniu poleci do górę, czy to sie komus podoba czy nie. Z resztą jest i tak dużo taniej jak na zachodzie, więc mają dobre wytłumaczenie zawsze. Najgorzej, ze zapominaja ile sie u nas zarabia, a ile tam?

Edytowane przez greg28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki, nawet nie wiem czy pytam w dobrym miejscu, ale spróbuję...

 

Niebawem zaczynam budowę domu parterowego ogrzewanego prądem. Zastanawiam się czy ścianę szczytową robić murowaną czy szkieletową? Jak sądzicie co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Jeżeli grzanie czystym prądem to oczywiście w II taryfie co oznacza, że musisz mieć jak największą akumulacyjność budynku a to z kolei oznacza, że murowana lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grzanie czystym prądem to oczywiście w II taryfie co oznacza, że musisz mieć jak największą akumulacyjność budynku a to z kolei oznacza, że murowana lepsza.

 

Pisząc ściana szczytowa, miałem na myśli ścianę ponad wieńcem. Tak sobie pomyślałem, że poddasze i tak nie będzie użytkowe i nie powinno mieć znaczenia z czego będzie zrobiona. Pewnie i tak zdecyduje się na murowaną...

 

Ściana zewnętrzna 24cm silikat i 20cm ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo

Widzieliscie muratora na lipiec ??

Od strony 132 artykul na temat mat i kabli grzejnych a na stronie 138 ....

 

ROZMOWA Z JASKIEM wlasnie na temat ogrzewania pradem - pieknie - pieknie

 

Bardzo bysmy Cie prosili - bys rzucil tutaj scan badz zdjecie tego fragmentu ;)

 

no nie ... poprosze o ten scan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukazuje się artykuł...

ale niestety napisany jego słowami...

 

Trzy razy miałem okazję być w prasie. Wszystko było pomylone, pozmieniane, napisane w tonie sensacyjnym. Wszystko było bzdurą:p

Bawią mnie teksty o wolności dziennikarskiej. Mają wolność ale źle ją wykorzystują.

Jakikolwiek proces z dziennikarzami kończy się "atakiem na wolność prasy"

 

A tak na marginesie miałem koleżankę, ze szkoły, której pierwszą pracą w życiu po studiach było pisanie artykułów do lokalnego, ale największego dziennika w naszym regionie. Pisała na tematy społeczne. Renty, mieszkania ADM, dofinansowania, zwolnienia grupowe itp. Nie ma to jak doświadczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ściana szczytowa, miałem na myśli ścianę ponad wieńcem. Tak sobie pomyślałem, że poddasze i tak nie będzie użytkowe i nie powinno mieć znaczenia z czego będzie zrobiona. Pewnie i tak zdecyduje się na murowaną...

 

Ściana zewnętrzna 24cm silikat i 20cm ocieplenia.

 

Rób co tańsze... a tańsza będzie murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też próbowano wciągnąć w te dziennikarskie gierki. Oszczałem ich grubym moczem.

Takie pisma ja Murator i mu podobne, to w większości artykuły sponsorowane, już dawno przestałem je kupować. Forum jest tysiąc razy lepsze, bo ciężko firmą wciskać kit marketingowy. To chyba ostatnia "czysta" droga do wiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...