Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiesz co ?

ten artykuł przypomina mi zabawę w głuchy telefon...

dzwoni człowiek..., bijemy pianę...

wysyła mi treść artykułu na maila ...

ja koryguję to i mu odsyłam...

ukazuje się artykuł...

ale niestety napisany jego słowami...

 

Tak to jest z pismakami ;-) daj linka pośmiejemy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz co ?

ten artykuł przypomina mi zabawę w głuchy telefon...

dzwoni człowiek..., bijemy pianę...

wysyła mi treść artykułu na maila ...

ja koryguję to i mu odsyłam...

ukazuje się artykuł...

ale niestety napisany jego słowami...

hehehehe, miałem to samo, może i mają dobre chęci, ale wiecie co takimi chęciami jest wybrukowane...

Wracając do nieszczęsnego muratora z lipca to jak to w końcu jest z tym ułożeniem kabli grzewczych? położyć styropian na to np 3 cm wylewki a na nią ułożyć kable i zalać kolejną warstwą betonu? Czy lepiej kłaść tak jak Konrad na dystansach?

Ja mam wersję pierwszą, ale teraz dałbym na dystansach albo jak swiki, lekko unosił podczas zasypywania, taniej, szybciej, łatwiej. Mocować paskami do siatki zbrojonej i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lepiej równomiernie ale nie chcę całej ściany wyłączyć z normalnego użytkowania (meble, obrazy itp.) i dlatego chcę zastosować nawet 300W/m2 (15W/m, kable co 5cm zalane w betonowej ścianie grubości 10cm).

Nie sądzę aby zapotrzebowanie przy -25* przekroczyło 60W/m2, zatem co na celu ma 5-ciokrotne przewymiarowanie grzejnika??? Dodam, że tak mocno przewymiarowany grzejnik ma również swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, to fakt, okapy nie zasłaniają Ci słońca na parterze, do tego masz okna dachowe. Mocno zatem korzystasz teraz z zysków słonecznych.

 

Ale jest też druga strona medalu. Spotkajmy się tu np. w czerwcowe upały i porównajmy temperatury wewnątrz.

 

no to jest czerwiec i liwko pewnie nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbab, chyba nie do końca on chce dać 300W/m2, ale na mniejszej powierzchni. Po to wieksza moc żeby zaoszczędzić walory użytkowe ściany.

Trzymam kciuki aby się udało, osobiście podgrzewam beton na całej płycie, jak będzie wyglądało podgrzewanie jego miejscowo, czy system da radę bez odpowiednich dylatacji - ciekawy temat - u siebie już nie przetestuję.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym kiedykolwiek sprawdzał ale teraz słońce jest w najwyższym punkcie a nie latem? Ale fakt kszhu założę się, że jest może 10% ludzi, którzy budując dom zastanawiali się jak będzie operować słońce i pewnie poniżej 1% tych, którzy tak jak na przykład ja zrobili dłuższy okap aby latem nie przegrzewać pomieszczeń. Standardowy tekst: "po co Panu taki długi okap - ciemno w domu będzie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale tylko do okien od strony Pd. Dla okien od zachodu nie jest juz tak wesoło, tutaj żadne okapy nie ratują chyba że do samej ziemi. U mnie w planach sa dwa drzewa od strony zachodniej - latem maja liście i chronią od słońca, a zima ich brak nie ogranicza zysków słonecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale tylko do okien od strony Pd. Dla okien od zachodu nie jest juz tak wesoło, tutaj żadne okapy nie ratują chyba że do samej ziemi. U mnie w planach sa dwa drzewa od strony zachodniej - latem maja liście i chronią od słońca, a zima ich brak nie ogranicza zysków słonecznych.

 

mój dom ma praktycznie wszystkie okna od wschodu i od zachodu...

o tej porze roku mam nie ciekawie ...

a w zimie nawet nie zdąży poświecić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest czerwiec i liwko pewnie nie ma problemu

 

No nie ma, tym bardziej że nie ma upałów:D

Latem słońce w południe wchodzi mi przez drzwi tarasowe na jakieś 0,5m do domu, za to zimą przeszywa cały dół aż do końca kuchni. Jest niemal idealnie.

Małym problemem są jeszcze dwa okna od strony wschodniej, ale już posadziłem jabłonkę i wiśnię. Kilka lat przyjdzie poczekać na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodnia i zachodnia strona trudniejsza ale ze względu na krótsze naswietlenie łatwiejsze do opanowania. Poza tym okna na te strony świata powinny być znacznie mniejsze biorąc pod uwagę zimne wiatry.

Drzewa są ok ale cholernie trudne do ogarnięcia bo wciąż rosną.

zachodnia ma długie naświetlanie, szczególnie latem, Za to zyski słoneczne w okresach przejściowych (do końca października od lutego) sa spore i gra jest warta świeczki.

 

No i jakoś poszło z tą budową. Nie taki diabeł straszny.

Dokładnie po 4 miesiącach od wejścia geodety na działkę (28 luty) WPROWADZAM SIĘ DO MOJEGO NOWEGO DOMKU

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.

Teraz zobaczę w praniu, czy dobrych wyborów dokonałam.

masz DB, tempo ekspresowe! Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś poszło z tą budową. Nie taki diabeł straszny.

Dokładnie po 4 miesiącach od wejścia geodety na działkę (28 luty) WPROWADZAM SIĘ DO MOJEGO NOWEGO DOMKU

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.

Teraz zobaczę w praniu, czy dobrych wyborów dokonałam.

 

GRATULACJE!!!

faktycznie tempo expres... czyżby szkielet ??

 

więc oboje w tym sezonie dołączony do aktywnie grzejących prądem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś poszło z tą budową. Nie taki diabeł straszny.

Dokładnie po 4 miesiącach od wejścia geodety na działkę (28 luty) WPROWADZAM SIĘ DO MOJEGO NOWEGO DOMKU

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.

Teraz zobaczę w praniu, czy dobrych wyborów dokonałam.

 

Powiedz co w końcu wybrałaś asbe do ogrzewania - Kospela czy bufor z grzałkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba uważać ponieważ po pierwsze nasłonecznienie czy to od wschodu czy od zachodu jest takie same bo ze względu na kształt naszego globu musi takie być a po drugie wartość promieniowania słonecznego przechodzącego przez atmosferę ziemską ulega po południu większemu osłabieniu na skutek pochłaniania, odbicia i rozproszenia w atmosferze niż w "rześkim" powietrzu rano (tyle teoria).

Ja z kolei widziałem teorię, która mówi zgoła coś innego -- że w kierunku wschodnim jest mniej zysków z racji częstych porannych mgieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...