Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

MasterCheat: jezeli lubisz i czesto masz zamiar grzac kominkeim to pomyslalabym o konwenkcyjnych grzejnikach jako dodatkowe zrodlo ciepla.

Jezeli kominek ma byc glownie do nastroju - kable w podlodze.

 

no i tu muszę się grubo zastanowić jak będzie z moją silną wolą do dokładania do kominka :) bo grzejniki konwekcyjne to chyba inwestycyjnie najtańsze rozwiązanie.

 

Z drugiej strony w szkieletorze podłoga to jedyne miejsce gdzie akumuluje się ciepełko...

 

dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój kierbud mówi, w miejscu gdzie kominiarz się zwyczajowo podpisuje będzie kreska. Kominiarz jest od kominów a jak ich na projekcie nie ma to co ma sprawdzać?;)

 

na etapie adaptacji projektu mój projektant/ konstruktor / ktory na codzien pracuje w PINB/ stwierdzil ze jeden komin w kuchni na projekcie musi byc - bo takie sa wymogi - inaczej nie dostalbym PNB ... no i tak ciagnie sie za mna ten problem ... komina nie wybudowalem ale w projekcie WM nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to dziki wschód ... projektant adaptujacy nie wiedział , kierbud się wielu rzeczy nie dotyka , a papier przyjmie wszystko - wiec będzie odbiór kominiarski w którym ani słowa nie będzie o kominach - tylko o ciągach wentylacyjnych w przewodach wentylacyjnych - chcą mieć papier od kominiarza - to im go dam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCheat: jezeli lubisz i czesto masz zamiar grzac kominkeim to pomyslalabym o konwenkcyjnych grzejnikach jako dodatkowe zrodlo ciepla.

Jezeli kominek ma byc glownie do nastroju - kable w podlodze.

 

 

Ok, a powiedzcie mi jeszcze co na tej podłodze z kabelkami macie? to znaczy czy np. można położyć panele podłogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedzcie mi jeszcze co na tej podłodze z kabelkami macie? to znaczy czy np. można położyć panele podłogowe?

 

łazienki, hol, kuchnia - gres

pokoje, salon - panele 7mm egger

różnica temp posadzki nie odczuwalna, a pomiary pokazuja ok 0,3-0,4*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wybrałaś sterowanie podłogówką?

 

Będę dopiero teraz robiła, ale chciałabym podzielić całość na część dzienną i nocną i żeby można było ustawić na grzanie tylko w godzinach nocnej taryfy no i oczywiście w powiązaniu z zadaną temperaturą. Mój hydraulik jest bardzo dobry, ale jeszcze nie uzgodniliśmy co i jak. Tak czy inaczej wolałabym się Was poradzić jakie sterowniki wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem prądu budowlanego - prąd ciągnąłem od sąsiada

założyli mi skrzynkę , pozałatwiałem papiery i kazali pojechać do Mielca do PGE

w "przesyle" wpisali mi taryfę budowlaną , dopiero w "sprzedaży" powiedziałem że nie mam zamiaru do nich jeździć drugi raz za miesiąc czy 2 i że ja etap budowy mam już za sobą - nagadali sie , nagadali i powiedzieli OK ... ale ... jak przyjedziemy i zobaczymy że Pan nie masz okien i drzwi i że do przeprowadzki daleko to zmienimy ...

 

i faktycznie nasz lokalny zakład który obsługuję miasto i zakłada liczniki w protokole sprawdził i odnotował że dom wybudowany z bliskim terminem zamieszkania

 

jutro spotkanie z kuminiarzem .... zobaczymy

jak tylko elektryk da mi swistek zanosze papiery do PINB i zamykam budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka, zmywarka, piekarnik, płyta - wszystko w tańszych godzinach? Jak tym zarządzać? U mnie to nie do ogarnięcia:)

 

Tylko pralka i zmywarka (i to też nie zawsze), pozostałe jak leci. Mam taryfę weekendową, więc całe 8 dni na tańszej taryfie i wszystkie nocki.

Kiedyś to obliczałem, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...