Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inaczej: koszt samego CO - 3740zł / 405m2 = 9,23zł na m2

Dolicz jeszcze drzewo do kominka, jaki koszt?

 

U mnie 8,79zł/m2 (Jak bym wcześniej zmienił taryfę byłoby 7,85zł/m2), a po doliczeniu drzewa do kominka 9,91zł/m2. z CWU ok. 12zł/m2. Koszty inwestycji pominę żeby nie dołować;-)

Zero kosztów obsługi (czas to pieniądz - na dorzucanie i wyrzucanie "ekogroszku"), maximum komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za kilka lat?

Dla mnie temperatura przy podłogówce powyżej 22* (prócz łazienek) jest już mało komfortowa. Najlepiej jak jest w przedziale 21-22.

 

Tam gdzie mam podłogówkę wysokość pomieszczeń jest od 3 do 5,85m. Komfortowa temperatura to 23-24. Poniżej 23 żona zakłada polar. Generalnie u mnie wszyscy są ciepło-lubni. W łazienkach sztuk 3 jest 24-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulują to termostaty pokojowe we współpracy z siłownikami na każdej pętli. Generalnie temperatura posadzki waha się w przedziale 24-26 stopni. W łazienkach czasami jest ciut więcej.

 

24*C temp posadzki, przy temp powietrza co najmniej 23*C? Jest to mozliwe, ale jeśli pomieszczenie jest "dogrzewane" przez inne, ale wtedy w tym drugim będzie dużo więcej.

Mniejsza z tym jest to mało istotne.

No ale jak sam widzisz grzanie pradem na m2 może być tańsze niz ekogroszkiem, przy nieporównywalnie mniejszym koszcie inwestycyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz podłogówki jest z siłownikami, które reagują na czujniki temperatur w poszczególnych pomieszczeniach. Jak temperatura powietrza spadnie poniżej ustawionej na 23, to siłowniki otwierają pętle i posadzka się grzeje, a jak temperatura zostanie osiągnięta, to siłowniki zamykają pętle. Do tego dochodzi bezwładność podłogówki i dlatego temperatura posadzki waha się od 23-26 stopni. Wylewkę betonową mam grubą na 15 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio 21,5*C (łazienki 22,5, salon 22, sypialnie 21,5, pom gosp wiatrołap 20).

 

Przy takich temperaturach miałbym pewnie 6 zł m2.

 

OZC mam policzone na 50 kwh/m2 przy rozkładzie temperatur 18-22. Wg mnie trochę chłodno. Faktycznie w praktyce jest jakieś 70-75 kwh/m2, ale to dlatego, że lubimy ciepło i nie wspomagamy się kominkiem.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż mnie obchodzi sprawność kotłów w elektrowniach ??

Dalej nie jarzysz bazy z "taniością" prądu.

Instalacja ogrzewania na prąd to 5tys.zł,ogrzewanie na ekogroszek to min.15tys.zł,roczna różnica w rachunkach to 1tys.zł na korzyść węgla.

Co jest tańsze ?

Dla mnie prąd :)

 

I zapamiętaj to sobie raz na zawsze bo nudzi mi się już takie przypominanie...

 

Bzdura - chyba, że piszesz o "domu" o powierzchni 60 m2.

 

Może podasz obliczenia przy zapotrzebowaniu na CO i CWU rocznie 10,15,20 tys kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...