Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ci co grzeja pradem z reguły na nic nie musza zmieniać, bo przed budową sumiennie "odrobili lekcje", w przeciwieństwie to tych co wybrali ogólnie uznawane za tanie systemy grzewcze, potem sie jednak okazuje że tańsza kWh w stosunku do prądu nie pokrywa wiekszych strat ciepła i de facto pradowcy płaca taniej.

 

Z reguły to oni nie mają możliwości zmiany na ekogroszek ;)

 

Większe straty ciepła są gdy mniej zainwestowali w ocieplenie, a trzeba pamiętać, że technologia idzie do przodu i dzisiaj są inne możliwości niż 3-4 lata temu [zwłaszcza wtedy bo był to tzw. boom budowlany gdy nawet z kupieniem cegieł były problemy].

Porównując domy budowane w okolicy do mojego nadal mam jeden z najmniej energochłonnych.

 

W nadchodzącym sezonie prawda wyjdzie na jaw bo kilku "ekogroszkowców" zamontuje ciepłomierze i wtedy będzie wiadomo jakie jest zapotrzebowanie na ciepło i sprawność kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy tamte samochody służyły do ogrzewania czy czegoś innego ?

 

Węgiel, podobnie jak w domu, był paliwem, które dawało energię. Zastąpiono go pochodnymi ropy a coraz częściej prądem i gazem. Dlaczego to zrobiono? Ano dlatego, że węgiel jest paliwem upierdliwym! Świat posuwa się naprzód Suspenser;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my groszkowcy piszemy tu żebyście wy elektrycy mogli docenić swoje wybory

 

ale my doceniamy Nasze wybory ...

 

jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie minę mojej żony jak by miała te kilka ton w workach po 25kg przez całą zimę uzupełniać...

no ...

chyba że znalazł by się jakiś "palacz" ....;)

 

a wszystko dla jakich oszczędności ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę potrzeby przeganiania ekogroszkowców. Niech każdy swoje chwali tylko uczciwie. Jak już wspomniałem wszystko zależy od zapotrzebowania domu i domowników na ciepło oraz metrażu albo może lepiej węża w kieszeni inwestora. Bo kto komu broni płacić 10 tys za prąd jeżeli go stać i nie ma zamiaru szuflować? Wkurza mnie jedynie ten bełkot marketingowy pod nazwą "ekogroszek". Co to ma wspólnego z "eko"??? I jaki k..na groszek? Toć to zwykły syfiący i śmierdzący węgiel ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam ... jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć , coś sprawdzić porównać bieżące wyniki, zużycie etc

ale mamy środek lata - groszki i prądowcy się nudzą i od 2 stron pisanie o tym co było 100 stron temu a dokładnie rok temu

przecież to jest niekończąca się historia - i powtarza się regularnie co roku - po co pisać - wystarczy przeczytać stare posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tak na przemian raz na 3 miesiące - raz jedni raz drudzy

no tak...

postawi sobie jeden z drugim jakiś "młyn" z ECO...

za opał zapłaci prawie cztery klocki (o targaniu tego do kotłowni i magazynowaniu nawet nie wspomnę) ...

za prąd na " żarówki" ze dwa i pół klocka...

czyli razem ze 6,5k

 

ja zapłacę za prąd do wszystkiego z 5k i palcem nawet nie kiwnę a mam "drogo"...;)

 

jak ktoś musi sobie udowodnić że musi mieć wielki dom to niech sobie nosi...

ja nie muszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam ... jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć , coś sprawdzić porównać bieżące wyniki, zużycie etc

ale mamy środek lata - groszki i prądowcy się nudzą i od 2 stron pisanie o tym co było 100 stron temu a dokładnie rok temu

przecież to jest niekończąca się historia - i powtarza się regularnie co roku - po co pisać - wystarczy przeczytać stare posty

 

A co chcesz porównywać? Ile kwh poszło na dzisiejszą kąpiel z bojlera w drugiej taryfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musi coś żreć ...

ja nie mam psa więc nie muszę go karmić itp. ;)

nie zrozumiałeś porównania ...

w ramach podpowiedzi: ty też głodny nie chodzisz

 

on ma chatę całkiem pasywną, u niego zyski bytowe są równe zapotrzebowaniu

i kto ci kazał 150 i 4 metry budować?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to w ten sposób to my też nie musimy grzać...

wystarczy tylko dobre futro...;)

 

no fakt...

po co mi te 154m...

przecież można by w budzie ...

 

brawo

stąd już niedaleko do stwierdzenia, ze jak ktoś zbudował swoje 200, 300, czy 405m2 to pewnie je potrzebował.

a jak już ma, to musi ogrzać

i nie tylko, bo żreć też musi

dlatego turla swoje 7 - dwieście za 4,9 tys, zamiast popijać piwko przez TV za 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...