Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zsumować ale podzielić na dwa kable, tak napisałem. No a 1kabel=1sterownik. Daruj sobie korytarz na górze, w zyciu nie odczujesz że nie ma tam ogrzewania!!! Zbędny koszt. Ja osobiscie w sytuacja gdy rozstaw miałem wg obliczeń co 25cm, dawałem co 20. Pamietaj że wzór na rozstaw jest uproszczony i nie uwzględnia zakkrzywień na zakrętach, dlatego jak z wyliczeń wychodzi rozstaw 25cm, to jak połozysz kable co 20cm to bedzie na styk, no może zabraknie jednej pętli na końcu pokoju.

 

Mój błąd, miałem na mysli kable 10W/mb, chyba było za późno i pomroczność jasna mi się włączyła. Ja mam 18W/mb.

 

Arturo, masz juz sume kosztów instalacji ogrzewania: PCi+podłogówka itd? Całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo, masz juz sume kosztów instalacji ogrzewania: PCi+podłogówka itd? Całość

Pompa ciepła+zasobnik 300l+montaż=16,5tys.zł

Podłogówka+montaż=6tys.zł

Za parę dni zaczynamy układać podłogówkę na listwach systemowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
zakładasz jakies rabinki z grzałkami?

zageść ją mocno

ja teraz pomyslałbym o pętlach na ścianie

W łazience rurki będą gęsto,oprócz tego jedna drabinka z grzałką.Łazienkę mam małą 5,6m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie to co piszesz Marcin bo nie kupiłem jeszcze grzejników do łazienki ... tak naprawdę miałem to zrobić w momencie jeśli okażą się niezbędne , no chyba że tak jak piszesz tylko do suszenia ręczników

 

Artur masz o 12 tys wyższy koszt inwestycyjny od mojego ... w ile Ci się zwróci ;) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur masz o 12 tys wyższy koszt inwestycyjny od mojego ... w ile Ci się zwróci ;) ???

Nie zbadane są wyroki boskie ;)

Na c.o planuję 5000kWh na cwu min.4000kWh co przy średniej cenie prądu dwutaryfowego min.0,4zł/kWh daje kwotę 3600zł na rok a przy COP2,5 daje kwotę 1400zł na rok czyli ok.2200zł rocznie oszczędzam przy pompie.

Przy piecu elektrycznym,podłogówce i bojlerze mój koszt byłby 10tys.zł czyli o 12tys.zł niższy niż PCi

Tak więc 12000/2200 i wychodzi zwrot po 5,5 latach przy niezmiennej cenie prądu,co jest raczej nie możliwe ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
22000 zł za powietrzną pompę ciepła?

 

fajna technologia, ale za te cenę dymają was bez wazeliny

jak ktoś kumaty, to niech robi sam, jak nie kumaty niech montuje kopciucha z buforem

22tys.zł za powietrzną pompę ciepła+zasobnik 300l+wodna podłogówka 120m2+montaż czyli za całość systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbadane są wyroki boskie ;)

Na c.o planuję 5000kWh na cwu min.4000kWh co przy średniej cenie prądu dwutaryfowego min.0,4zł/kWh daje kwotę 3600zł na rok a przy COP2,5 daje kwotę 1400zł na rok czyli ok.2200zł rocznie oszczędzam przy pompie.

Przy piecu elektrycznym,podłogówce i bojlerze mój koszt byłby 10tys.zł czyli o 12tys.zł niższy niż PCi

Tak więc 12000/2200 i wychodzi zwrot po 5,5 latach przy niezmiennej cenie prądu,co jest raczej nie możliwe ;)

A dlaczego dla celów co i cwu bierzesz cene 0,4zł/kWh skoro całość idzie tylko w II taryfie, która np u mnie kosztuje przy G12r 0,29zł/kWh. po drugie twój domek bedzie miał takie zużycie na co? sporo.

 

podłogówke robiłeś sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajna technologia, ale za te cenę dymają was bez wazeliny

jak ktoś kumaty, to niech robi sam, jak nie kumaty niech montuje kopciucha z buforem

 

A ile kosztuje kopciuch z kotłownią (na sezonowy zapas), kominem, buforem, w tym do cwu i podłogówką? Arturo chciał markową z 5-letnią gwarancją, to za taką zapłacił. Być może taka za 5 KPLN z allegro też by chodziła, tak jak chodzą klimatyzatory z hipermarketu - kwestia zarządzania ryzykiem. Mnie bazarowy telewizor clatronic chodził 18 lat, wyrzuciłem ostatnio wciąż sprawny. Ja np. ostatnio odkrywam frajdę samodzielnej naprawy samochodu, także kto wie, może stanę gdzieś pomiędzy i kumaty / nie kumaty i sam sobie będę naprawiał taką pompę jak padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje kopciuch z kotłownią (na sezonowy zapas), kominem, buforem, w tym do cwu i podłogówką? Arturo chciał markową z 5-letnią gwarancją, to za taką zapłacił. Być może taka za 5 KPLN z allegro też by chodziła, tak jak chodzą klimatyzatory z hipermarketu - kwestia zarządzania ryzykiem. Mnie bazarowy telewizor clatronic chodził 18 lat, wyrzuciłem ostatnio wciąż sprawny. Ja np. ostatnio odkrywam frajdę samodzielnej naprawy samochodu, także kto wie, może stanę gdzieś pomiędzy i kumaty / nie kumaty i sam sobie będę naprawiał taką pompę jak padnie.

czyli jesteś za, a nawet przeciw :)

 

też mam marketowę klimę z funkcją grzania, już 7 rok

i uważam te 730zł za jedne z najlepiej wydanych w moim życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A dlaczego dla celów co i cwu bierzesz cene 0,4zł/kWh skoro całość idzie tylko w II taryfie, która np u mnie kosztuje przy G12r 0,29zł/kWh. po drugie twój domek bedzie miał takie zużycie na co? sporo.

 

podłogówke robiłeś sam?

Dla celów c.o i cwu cena prądu jest faktycznie 0,33zł/kWh czyli nizsza ale przez to dla celów bytowych cena 1kWh jest wyższa niż gdybym posiadał tylko jedną taryfę,czasami też wchodzenie na "drogą" taryfę,ot takie udogodnienie ;)

Chcąc miarodajnie patrzyć na sprawę musimy tą wyższą kWh także doliczyć do ogólnego rachunku,ponieważ właśnie dzięki taniej taryfie ją mamy.

Z forum wiem,ze średnia cena kWh w systemie dwutaryfowym jest 0,4-0,46zł i tak należy rozpatrywać system dwutaryfowy.

 

Podłogówkę robi mi firma,która instaluje mi pompę ciepła.Wykonują kompleksowo cały system grzewczy :)

 

Zapotrzebowanie ok.40kWh/m2/rok,styknie,przy COP2,5 16kWh/m2/rok,też styknie ;) Wybrałem po prostu inny sposów na niższe rachunki niż schodzenie maksymalnie w dół z zapotrzebowaniem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...