Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Arturo, ale czy kable czy pci cena prądu taka sama, a w gruncie rzeczy na pozostałe sprawy bytowe i tak wychodzi taniej kWh bo u mnie w G11 to 58gr/kWh, więc o czym piszesz?

dlatego nadal uważam że do porównania kable/PCI powinieneś brać tylko cenę II taryfy. No chyba że PCI porównujesz np do kopciucha bo wtedy właściciel kopciucha ma G11.

Pytałem czy sam kładłeś podłogówkę, bo parę miesięcy temu spierałeś się ze mną że nie ważne czy kable czy rurki trudność montażu taka sama, a jak widac jest inaczej bo 8/10 kablarzy montuje je samemu mimo a z wodniakami 8/10 zleca firmom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z forum wiem,ze średnia cena kWh w systemie dwutaryfowym jest 0,4-0,46zł i tak należy rozpatrywać system dwutaryfowy.

 

ale to nie do końca tak jest

masz 2 taryfy - w nocnej grzejesz taniej a w dziennej masz drozsze koszty bytowe i urządzenia techniczne

stad wychodzi średnia cena

ale samo ogrzewanie masz w TANIEJ !! - do niej tylko doliczasz koszty stale - przesyłowe, jakiś tam abonament etc

 

 

Edit: kiedy TY sie wprowadzasz? chyba w tym roku nie bardzo .. długo będziemy musieli czekać na weryfikację założeń ;)

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesteś za, a nawet przeciw :)

 

też mam marketowę klimę z funkcją grzania, już 7 rok

i uważam te 730zł za jedne z najlepiej wydanych w moim życiu

 

I wciąż za tę zawrotnę sumę jesteś burżuj, bo przypuszczam, że na taki luksus nie skusiło się więcej niż kilka procent Polaków. Ja po fali upałów tego lata, w szczególności piciu wódki u siebie i porównawczo u kolegi, który klimę posiada, zdecydowanie wnoszę, że też będę miał, nawet jeśli ma się przydać dwa tygodnie w roku. A z samą maszyną to z grubsza jak z lodówką - jak się nie rozsypie przy uruchamianiu, to parę lat pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burżuj to teraz jestem jak mam pompę próżniową, zegary i graty na pompę powietrzną do CWU :)

a z klimą najbardziej newralgiczny moment , to montaż. Jak się tu zrobi wszystko jak należy, to będzie chodziła, jak każda inna.

Jak kupowałem to patrzyłem by była z rurkami i gazem, montowałem sam, bo tu u nas wołają 800zł za tę przyjemność. Próżnia agregatem od lodówki do 30 min i lata do tej pory. Ostatnio sprawdzałem przegrzanie i wyszło książkowo 6K co oznacza, że przez te 7 lat nie ubyło czynnika i sprężarce nic nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale to nie do końca tak jest

masz 2 taryfy - w nocnej grzejesz taniej a w dziennej masz drozsze koszty bytowe i urządzenia techniczne

stad wychodzi średnia cena

ale samo ogrzewanie masz w TANIEJ !! - do niej tylko doliczasz koszty stale - przesyłowe, jakiś tam abonament etc

No właśnie o to mi chodzi i stąd taka cena za kWh prądu zużytego przez nasz dom :)

Branie pod uwagę tylko taniej taryfy jest błędem i sztucznym zaniżaniem rachunków,no chyba,że ktoś "żyje" tylko w nocy a na dzień wszystko wyłącza i śpi.

 

 

 

Edit: kiedy TY sie wprowadzasz? chyba w tym roku nie bardzo .. długo będziemy musieli czekać na weryfikację założeń ;)

Wiosna 2013,ale pompka przez zimę będzie już chodziła,może nie na 100% ale jakiś pogląd już będzie :)

Założenia co do COP-u mam bardziej pesymistyczne,wolę się przyjemnie zdziwić :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by urozmaicić nieco watek i ja wrzucę swoje podliczniki

może innym się przyda ... bo ja gdy robiłem instalację niewiele wiedziałem - zdałem się na elektryka

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=131656&d=1345146765

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=131665&d=1345146799

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, ale czy kable czy pci cena prądu taka sama, a w gruncie rzeczy na pozostałe sprawy bytowe i tak wychodzi taniej kWh bo u mnie w G11 to 58gr/kWh, więc o czym piszesz?

dlatego nadal uważam że do porównania kable/PCI powinieneś brać tylko cenę II taryfy. No chyba że PCI porównujesz np do kopciucha bo wtedy właściciel kopciucha ma G11.

Pytałem czy sam kładłeś podłogówkę, bo parę miesięcy temu spierałeś się ze mną że nie ważne czy kable czy rurki trudność montażu taka sama, a jak widac jest inaczej bo 8/10 kablarzy montuje je samemu mimo a z wodniakami 8/10 zleca firmom.

 

Tak, pamiętam to. Arturo przekonywał że jest to tak samo proste co kable i co najwyżej 500 zł za podłączenie do instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazło sie rozwiązanie na ładny/dobry/nowoczesny sterownik, no moze cena nie idealna ale na pewno alternatywa dla devireg 550

http://devi.danfoss.com/Poland/Professional/DEVIreg-Touch/

http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/termostat-z-ekranem-dotykowym-devi-devireg-touch-p-978.html

 

 

Może ktoś chce kupic moje devireg 550?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://devi.danfoss.com/Poland/Professional/DEVIreg-Touch/Try-It.htm

normalnie bajka, super opcje, w końcu przeskok technologiczny i touch screen, tylko szkoda ze nie pokazuje rzeczywistej temp panującej w pomieszczeniu.

 

edit: a jednak jest wyświetlana temp. rzeczywista:-)

"ekran czuwania. Po kilku sekundach pojawi się ekran trybu czuwania. wyświetlana jest rzeczywista temperatura pomieszczenia lub podłogi"

 

Czekam na poważne oferty dot kupna devireg 550!

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burżuj to teraz jestem jak mam pompę próżniową, zegary i graty na pompę powietrzną do CWU :)

a z klimą najbardziej newralgiczny moment , to montaż. Jak się tu zrobi wszystko jak należy, to będzie chodziła, jak każda inna.

Jak kupowałem to patrzyłem by była z rurkami i gazem, montowałem sam, bo tu u nas wołają 800zł za tę przyjemność. Próżnia agregatem od lodówki do 30 min i lata do tej pory. Ostatnio sprawdzałem przegrzanie i wyszło książkowo 6K co oznacza, że przez te 7 lat nie ubyło czynnika i sprężarce nic nie dolega.

 

Tą klimę używasz do chłodzenia czy również grzejesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to wszystko wina pompiarzy;-P bo jak by budowali cieplejsze domy to by grali kablami, a wtedy i zapotrzebowanie na sterowniki by wzrosło no i cena może spadła.

Za żadne pieniądze nie wziąłbym kabli,nawet w pasywnym ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...