Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Spoko, o pompie tez tak kiedyś mówiłeś. Ty teraz jesteś prawie jak Liwko, choćbyś mieszkał w Barcelonie PCi to podstawa

Mylisz się :)

O pompie tak mówiłem i będę mówił ale za kosmiczną cenę typu 50-60tys.zł i nigdy w życiu takiej bym nie założył.

Chyba jest różnica między taką ceną a 16tys.zł(12tys.zł sama pompa):)

 

Pompa u mnie jest tylko i wyłącznie z powodu cwu i wanny.

Niestety nie wyjeżdżam wogóle na delegacje,jak większość kablarzy i nie zamierzam oszczędzać na myciu czy myć się w hotelu no i dlatego na cwu u mnie będzie spore zużycie ;)

Bojler 140l grzany tylko w II taryfie na 100% by u mnie się nie sprawdził,to tylko jedna wanna a gdzie dwie następne ??? ;)

 

Ale nawet gdyby cwu było mniejsze to kabli bym też nie założył tylko podłogówkę wodną i piecyk elektryczny :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ekonomicznego sensu takie rozwiązanie nie ma - instalacja droższa a i konwersja energii elektr. w piecyku na ciepłą wodę i dopiero nią ogrzewanie pomieszczeń tym bardziej. Dlaczego więc nie zrobiłbyś tego?

Nie ma ? Jesteś pewny na 100% ?

Rzuciłem zapytanie do firmy oferującej kable grzejne Elektry,wycena to 7200zł,podłogówkę mam za 6000zł+piecyk 2,5tys.zl

O jakiej konwersji mówisz ? Ta "konwersja" zostaje w domu.

Nie zrobiłbym kabli ze względu na to,że cena prądu rośnie a np.pomp ciepła maleje a przy kablach odcinam się całkowicie od tańszego źródła ciepła,nie tylko c.o ale i cwu bo kable+powietrzna pompa do cwu to dopiero koszty.

Przykładowo,podwyżka prądu za kilka lat o 100% i co ?

Ja buduję dom na dłużej niż kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialiśmy to już Artur ...

jak to co ... wiatrak sobie kupimy bo będą tańsze wtedy ... ceny polecą w dół jak w przypadku pomp ....

 

ja mam wannę i prysznic

wole zainwestować w jaskowe wynalazki

 

czytales ile on zużywa wody ogółem a ile ciepłej .... to dopiero są śmieszne zużycia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przerabialiśmy to już Artur ...

jak to co ... wiatrak sobie kupimy bo będą tańsze wtedy ... ceny polecą w dół jak w przypadku pomp ....

 

ja mam wannę i prysznic

wole zainwestować w jaskowe wynalazki

 

czytales ile on zużywa wody ogółem a ile ciepłej .... to dopiero są śmieszne zużycia....

Nie każdy ma jaśka pod ręką a i nie jest powiedziane,że u Ciebie będzie tak samo ;)

Ja po organoleptycznie sprawdzoną temperaturą(dłonią w upały) pod czarną dachówką jestem sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania,jeśli chodzi o dachówki.

Widoku swojego wiatraka przed oknem swojego domu,nie strawiłbym,normalnie bym się przeprowadził :)

Panele fotowoltaniczne,ok,są brzydkie jak solary i podobnie też bym nie instalował.

Ale to wszystko śpiew przyszłości a podwyżki lada chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ogniwa to kwestia roku dwóch

wiadomo problemem jest monopol panstwa na mądrość

Dopłaty będą,podobnie jak z pompami.

 

Ale wiem z dobrego źródła,że jak będą dopłaty do pomp i wogóle energooszczędności(ogólnopolski program) to producenci pomp od razu dźwigają ceny ,podobnie będzie z ogniwami czyli inwestor tradycyjnie wyjdzie na zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem zapytanie do firmy oferującej kable grzejne Elektry,wycena to 7200zł,podłogówkę mam za 6000zł+piecyk 2,5tys.zl

Jak na cos się napalisz (PCi) to raptem znajdujesz rewelacyjne oferty, a jak czegoś nie chcesz (kable) to kosmiczne. Ja za droższe kable devi dałem 5000-5100zł na wiekszy dom (cena bez sterowników). jak bym nie przewymiarował to bym dał 4000zł. Ta oferta obejmowała sterowniki? Jak tak to jakie i ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak na cos się napalisz (PCi) to raptem znajdujesz rewelacyjne oferty, a jak czegoś nie chcesz (kable) to kosmiczne. Ja za droższe kable devi dałem 5000-5100zł na wiekszy dom (cena bez sterowników). jak bym nie przewymiarował to bym dał 4000zł. Ta oferta obejmowała sterowniki? Jak tak to jakie i ile?

W tej kwocie jest także montaż,inna opcja mnie nie interesowała.

Ofertę miałem na same kable,sterowniki dodałem sobie z allegro za 150zł,8szt.

 

Porównywałem sobie nie pompę z kablami a Kospela z wodną podłogówką z kablami,wyszło prawie to samo to po jaką cholerę zamykać sobie drogę np.do pompy ciepła lub podobnej maszynerii w przyszłości ?

Na złosć innym czy dla ideii nieokreślonej ?

Pompa powietrze-powietrze też dla mnie jest pomyłką,nie po to mam akumulacyjną płytę,żeby grzać powietrzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura pod dachówką jest niższa niż blachodachówką - ale spokojnie osiąga 40-50 stopni, do tego pamiętaj że potrzebny jest zaizolowany dach (wełna między krokwiami), WM i tak pracuje resztę sobie sam dopowiedz ... masz na tyle wiedzy i doświadczenia ... - nie trzeba mieć jaśka pod ręką .... choć nie powiem ... przydaje się ;) układ prosty jak drut i najlepsze jest to że nie ma się w nim co popsuć - w pompa kosztuje .... pytanie czy się zdązy zamortyzować przez naprawą lub wymianą na nową

 

dla mnie jest to najtansze inwestycyjnie i najlepsze rozwiazanie z jakim kiedykowleik się spotkałem , w ciemno każedmu mogę polecić przedewszystkim do wtłaczania cieplego powietrza do domu w okresach np przejsciowych (nawet jeśli ktoś nie ma WM) a po rozbudowie do innych celów takich jak CWU czy wodna podłogówka (układy głównie niskotemperaturowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko u nas prawo i formalności są jeszcze niemalże zaporowe

jakiś czas temu chcieli w umowie gwarancji pewnego poziomu wyprodukowanej energii - przy wietrze ciężko to zapewnoć , przy ogniwach nieco łatwiej ...

 

poza tym aby korzystać z takiej energii którą się wytworzyło trzeba ją sprzedać a później odkupić

energetyka taki prąd od indywidualnych odbiorców odkupuje za grosze

 

a np wytworzony prąd z farm wiatrowych płaci więcej niż za prąd z elektrowni węglowych , gminy dążą do tego by mieć jak najwięcej wiatraków bo od tych otrzymują ponad 20 tyś rocznie podatku, przy 20 wiatrakach to pół miliona - dla gmin to duży przychód

a energetyka ma problem - ma obowiązek kupować taki prąd a za to wszystko my płacimy - czym większy udział prądu EKO (do tego obligują nas przepisy UE) tym droższy 1 kW dla odbiorcy detalicznego , Ci duzi i tak negocjują ceny indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz jest tak że tylko nadwyżki możesz sprzedawać dla energetyki, nie musisz juz pierw im sprzedawać a potem kupować. Tak działa pewna firma z mojego regionu która na swoim placu postawiła 2MW wiatrak na własne potrzeby.

Niedawno przejeżdżałem przez niemcy, i sporo domków ma całe połacie dachu w ogniwach. Ktoś sie orientował jakie to koszty, jaka moc z m2 i jaka wydajność?

Jasiek znając Ciebie już obczajasz wersję DIY:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwijmy rzecz po imieniu przy ogniwach jakie mogą być łapówki od takich szaraków jak my

przy wiatrakach w gminie komuś coś wpadnie

znam gminy że z powodu wiatraków dochodziło do referenów , procesów sądowych z wójtami w roli głównej.

energetyka też swięta nie jest tym bardziej że to czysta polityka

na zasadzie niech się heniek sprawdzi w biznesie i jego dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...