Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://allegro.pl/ogniwa-sloneczne-10kw-fotoogniwa-inwerter-on-grid-i2539629564.html

tak na szybko, ale mysle ze 5kW znamionowe by wystarczyło. Za parę lat pomyślę, teraz czas nacieszyć się mieszaniem w domu, mam juz projekt ogrodu, teraz czas na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, rączki na kołderkę. Prąd odsprzedawać mogą na razie tylko firmy, indywidualni w przyszłości.

do tego tak broniliście się przed inwestycją w PC a teraz myślicie o drogiej fotowoltaice?

Ciekawe jaką to ma sprawność roczną i jakiej mocy trzeba by było zainstalować, by po odsprzedaży wyjść na 0...

Indywidualni nie będą mogli na tym zarabiać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Za parę lat pomyślę, teraz czas nacieszyć się mieszaniem w domu, mam juz projekt ogrodu, teraz czas na realizację.

 

Panowie spokojnie, rączki na kołderkę. Prąd odsprzedawać mogą na razie tylko firmy, indywidualni w przyszłości.

do tego tak broniliście się przed inwestycją w PC a teraz myślicie o drogiej fotowoltaice?

Ciekawe jaką to ma sprawność roczną i jakiej mocy trzeba by było zainstalować, by po odsprzedaży wyjść na 0...

Indywidualni nie będą mogli na tym zarabiać!

Nie nie traktuję tego do obniżki CO/CWU, bo u mnie pozostałe zużycie jest większe:-)

Co za problem, zakładasz działalność i masz firmę, a w tym kraju sporo osób ma działalność, bo życie ich zmusza do bycia na swoim. Jedyna słuszne to mieć niskoenergetyczny dom (chodzi o dom, nie systemy grzewcze), a potem z nudów możesz sobie dywagować co tu dalej pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

nie chcę zakładać nowego wątku, sądzę że odpowiedź tutaj uzyskam na pare pytań ..

Mam dom z poddaszem użytkowym, ma być energooszczędny ;) Obecnie jestem na etapie pasadzek, a bardziej ogrzewania.

Mają grzać kable grzejne, mój lokalny sprzedawca poleca kable Electra, proszę o opinię ewentualnie na temat tych kabli

Sprawa izolacji styro, na dole mam do dyspozycji 33-34cm na całą posadzkę (styro+wylewka/wylewki), na górze mam tych cm 13-14 i pytanie tutaj jakie konfiguracje styropianu i wylewek zastosować na dole i jaką na górze żeby osiągnąć najlepszy efekt?

Styropian, czy wystarczy że będzie on eps100, a firma nie ma znaczenia? Jest spora różnica w cenie miedzy tym najtańszym 150zl/m3, a tym marki knauf, termoorganika 168zl, czy polecicie coś odpowiedniego ze stryo, żeby nie usiadł 1cm po 2 latach?

Wylewki - mam miejscowego wykonawce, lecz robi on cementowe, ma to jakieś znaczenie w przypadku akumulacji?, pare stron wcześniej czytałem o innych wylewkach, co polecacie?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile kW mocy jest za te 20tyś i jaką średnioroczną wydajność to ma?

No i co taki zestaw za 20tyś zawiera?

 

Kompletny zestaw 2,34 kW - 4725 euro

http://www.ebay.de/itm/SOLPRIME-Photovoltaik-Komplettanlage-12-Module-4x3-2-34kWp-dachparallel-/370556530528?pt=Solaranlagen&hash=item5646e3ef60#ht_7373wt_933

lub

Kompletny zestaw 2,92 kW - 5858 euro

http://www.ebay.de/itm/SOLPRIME-Photovoltaik-Komplettanlage-15-Module-3x5-2-925kWp-dachparallel-/320787153031?pt=Solaranlagen&hash=item4ab0678087#ht_6765wt_933

 

Trzeba sobie przywieżć i zamontować, jak samemu to tylko koszt transportu, jezeli zamontuje firma to nie wiem jaki koszt.

 

Mozna tez inaczej

25 paneli 230 W za 4858 euro - 5,75 kW ale trzeba dokupić resztę (przetwornica, osprzęt, mocowanie itd) koszt ? trzeba poszukać na ebay.

http://www.ebay.de/itm/1-Palette-JA-Solarmodule-25-Stuck-230-W-JAP6-230-Modul-Photovoltaik-Module-/310421845626?pt=Solaranlagen&hash=item484695767a#ht_4117wt_1101

 

Co do uzysku rocznego i sprawności to jeszcze nie szukałem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że zadeklarują się oficjalnie osoby na forum, można też założyć osobny wątek - tylko wymagało by to dokładnego opisania co i jak ile kosztować będzie , jak będzie już wiadomo jak będzie wyglądać umowa etc... można też wspólnie zatrudnić prawnika i dobrze umowę negocjować dla grupy ....

 

ja wstępnie deklaruje gotowość i chęc przystąpienia ... jest już nas 2 , Marcin sądze że też się przyłączy ... może jasiek ? ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mieszkałeś w takim domu ?

 

dlaczego co poniektórzy próbują być wyrocznią a nigdy nie mieli / nie widzieli czegoś na oczy ...

Nie mieszkałem w takim domu i nie chodzi o komfort mieszkania.

Chodzi o to,że człowiek blokuje sobie na całe życie możliwość zmiany źródła zasilania,no chyba,że będzie kuł podlogę.

Przy podwyżce prądu 100-300% każdy raczej będzie szukał tańszej alternatywy niż prąd.

Piszę o sobie,nie po to robiłem akumulacyjną płytę fundamentową,żeby zatopić w niej kable,żeby za kilka lat nie korzystać z jej usług :)

Drugie pytanie,po co ? Kable i wodna podłogówka są w podobnej cenie i nie widzę powodu i zalet kabli wogóle.

Podwyżki nastąpią,podaj cenę prądu 6-7 lat temu to zobaczysz o ile % cena prądu poszła do góry w tym okresie czasu.

Wiatraki,oszpecenie dachu,działki mnie nie interesują :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...