Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

lobo mi za wodną też wołali po 11-13 tyś złotych

a wyszło ostatecznie 7,5 tyś -czyli nie teoria

to ja mam nadzieję być takim puumppieżem

teraz to już kwestia nie mojego chciejstwa ale wyliczeń asolt

1400kwh zrobię przy copie 2,5 spokojnie a w największe mrozy dopalę 1-1,5 m3 drewna

zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Ale jaki jest sens kupowania pieca i potem pompy tylko podraża koszty

Dlatego siedziałem i szukałem.

Nie dałem się omamić symbolicznymi zużyciami cwu tutaj w wątku i szukałem coś do tańszego cwu,jest pci ale za 7tys.zł.

Normalne zużycie cwu dla normalnej rodziny to 350-450kWh miesięcznie co daje 4200-5400kWh.

Zapraszam na forum w celu weryfikacji u niezależnych inwestorów ;)

Zestaw Kospel+wodna podłogówka+pci do cwu to koszt 15-16tys.zł.

Zrezygnowałem z Kospela i wziąłem jedną pompę do c.o i cwu za całość z podłogówką płacę 22tys.zł

Arturo, pokaż pompiarza co zużywa 1400kWh na CO.

W przyszłym sezonie zobaczysz ;)

1400kwh zrobię przy copie 2,5 spokojnie a w największe mrozy dopalę 1-1,5 m3 drewna

zobaczymy jak to wyjdzie

I to nie jednego ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to ze wszystkich pomp podoba mi sie powietrze - powietrze ze względu na cenę moja 1480 PLN promocja Castorama + 650 założenie z instalacją. Zamierzam ją w tym sezonie trochę pomęczyć w okresach przejściowych, choć z tego co się bawiłem jestem zaskoczony że ciepłe powietrze rozprowadza się po całym domu i dociera do pokoi choć mam korytarz w L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo ja studiowałem z ostatnich kilku lat wykresy temperatury mojej okolicy

nie uzbierze się godzinowo 14 dób ponizej - 15

to że jest miesiąc z mrozem -20 nad ranem to nie znaczy że tak jest 24h

ja mam średniej klasy pompę ktora spokojnie ma cop 2 przy minus 15

fakt problem z taryfami jakich wy nie macie ale weekendowej taryfie nie będzie żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego siedziałem i szukałem.

Nie dałem się omamić symbolicznymi zużyciami cwu tutaj w wątku i szukałem coś do tańszego cwu,jest pci ale za 7tys.zł.

Normalne zużycie cwu dla normalnej rodziny to 350-450kWh miesięcznie co daje 4200-5400kWh.

Zapraszam na forum w celu weryfikacji u niezależnych inwestorów ;)

Zestaw Kospel+wodna podłogówka+pci do cwu to koszt 15-16tys.zł.

Zrezygnowałem z Kospela i wziąłem jedną pompę do c.o i cwu za całość z podłogówką płacę 22tys.zł

 

No i od razu trzeba tak było więc ty masz 22000 ja mam 10500 z podgrzewaczem

 

Koniec i kropka w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i od razu trzeba tak było więc ty masz 22000 ja mam 10500 z podgrzewaczem

 

Koniec i kropka w temacie

Ale mi nie chodzi o system grzewczy a o sens zakładania kabli soro jest w podobnej cenie co wodna podłogówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale Arturo ja cię rozumiem i co do pompy masz rację zużywa mniej ale jak się buduje na kredyt to się szuka tanich rozwiązań bo średnio licząc muszę oddać 2 x tyle

Ale ja Cię nie rozumiem ;)

Kable vs wodna podłogówka+ Kospel są w podobnej cenie dlatego gdzie sens pakowania się w kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cię nie rozumiem ;)

Kable vs wodna podłogówka+ Kospel są w podobnej cenie dlatego gdzie sens pakowania się w kable ?

 

No cena bo o niej gadamy, nie porównuje kociołka bo jest bez sensu to lepiej wziąć pompę i przeznaczyć te 2,5 tyś na kredyt ale to dalej będzie więcej niż moje 10 000 PLN i święty spokój bez serwisowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No cena bo o niej gadamy, nie porównuje kociołka bo jest bez sensu to lepiej wziąć pompę i przeznaczyć te 2,5 tyś na kredyt ale to dalej będzie więcej niż moje 10 000 PLN i święty spokój bez serwisowy

Normalnie ciężko Cię dzisiaj rozumuje ;)

Za kable płaciłeś 10tys.zł za wodną podłogówkę+Kospela gdybyś poszukał zapłaciłbyś 11tys.zl z wylewką i dlaczego chciałbyś rezygnować z Kospela na rzecz pompy skoro mentalnie nastawiłeś się na COP1 ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zapłacił bym 11 tys bo nie brałbym ludzi z końca polski. Dołożyli by mi koszty za paliwo i nocleg i miałbym to samo.

 

Następnie wodna podłogówka z tego co czytałem na forum nie jest tak bezproblemowa jak kable, a ja nie chce mieć problemów, do tego dochodzi możliwość użycia jakiś tanich dziwnych przewodów a nie chce mieć wody pod posadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zapłacił bym 11 tys bo nie brałbym ludzi z końca polski. Dołożyli by mi koszty za paliwo i nocleg i miałbym to samo.

 

Następnie wodna podłogówka z tego co czytałem na forum nie jest tak bezproblemowa jak kable, a ja nie chce mieć problemów, do tego dochodzi możliwość użycia jakiś tanich dziwnych przewodów a nie chce mieć wody pod posadzką.

 

 

z tanioscią manipulujesz

a kable totylko same dobre? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobilem inaczej:

100m2 10 cm wylewki

izolacja 2x5 styro na to rurki (koszt ~ 800PLN) mixokret +3cm

na to ułożyłem kable 7 obwodów 12kW (kable + sterowniki 4200PLN)

na to siatka zbrojenie i dosypanie kolejnej warstwy + 7 wylewki.

 

całkowity koszt rurki + kable ~ 5000 PLN + oczywiście własna praca

sama wylewka od 11:00 - 17:00 (6 godz.).

W razie draki = OGROMNEJ podwyżki energii (wątpliwe) przepinam sie na rurki pod kominek z płaszczem (który kiedyś bedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanioscią manipulujesz

a kable totylko same dobre? hehe

 

Ogólnie staram się nie zamykać na inne możliwości i chętnie bym założył pompę ciepła ale gruntową ale mnie na to nie stać i nie uważam to za ekonomicznie uzasadnione, napisałem wady i zalety pompy i kabli ale zdecydowałem się na kable bo mi bardziej pasowały, zrobiliście odwrotnie to super. Także nie pisz że poza kablami świata nie widzę

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zużycie cwu dla normalnej rodziny to 350-450kWh miesięcznie co daje 4200-5400kWh.

)

 

myślę, że zbyt pesymistycznie do tego podchodzisz

mam 4 osobową rodzinę i dwoje dzieci, przez ustani rok średnie dobowe zużycie ciepłej wody to 8,8 kWh z czego 1,3 kWh to straty postojowe zasobnika

Nie posiadam zmywarki i widzę codziennie jakie spustoszenie w 300l zasobniku robi zmywanie.

Moim zdaniem zakładanie 10 kWh/ dobę to i tak dużo na wyrost, rocznie dało by to 3600 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry

nie chcę zakładać nowego wątku, sądzę że odpowiedź tutaj uzyskam na pare pytań ..

Mam dom z poddaszem użytkowym, ma być energooszczędny ;) Obecnie jestem na etapie pasadzek, a bardziej ogrzewania.

Mają grzać kable grzejne, mój lokalny sprzedawca poleca kable Electra, proszę o opinię ewentualnie na temat tych kabli

Sprawa izolacji styro, na dole mam do dyspozycji 33-34cm na całą posadzkę (styro+wylewka/wylewki), na górze mam tych cm 13-14 i pytanie tutaj jakie konfiguracje styropianu i wylewek zastosować na dole i jaką na górze żeby osiągnąć najlepszy efekt?

Styropian, czy wystarczy że będzie on eps100, a firma nie ma znaczenia? Jest spora różnica w cenie miedzy tym najtańszym 150zl/m3, a tym marki knauf, termoorganika 168zl, czy polecicie coś odpowiedniego ze stryo, żeby nie usiadł 1cm po 2 latach?

Wylewki - mam miejscowego wykonawce, lecz robi on cementowe, ma to jakieś znaczenie w przypadku akumulacji?, pare stron wcześniej czytałem o innych wylewkach, co polecacie?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Ktoś pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...