Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie jest takie proste.... osobiscie daleki jestem od postaw typu "fanboy".

Po prostu znam zasade dzialania gospodarki opartej na uslugach. Zasada jest prosta: sprzedac produkt bedacy funkcjonalnie krokiem naprzod, ale odpowiednio skomplikowanym, aby zwiazac klienta obsluga serwisowa.... rozejrzyj sie, ta zasada obowiazuje w praktycznie kazdym segmencie rynku technologicznego.

 

Ale w PC nie ma nic skomplikowanego. Jest sprężarka, parownik i skraplacz, wymiennik i parę elektronicznych pierdółek. Najważniejsze, że każda z tych części jest wymienialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wymienialem agregaty klimatyzacyjne 6-letnie, po paru naprawach serwis (LG) zakonczyl obsluge modelu i trzeba bylo kupic nowe urzadzenie... okolica czysciutka (brak zapylenia), obciazenie urzadzenia niewielkie.... W sumie przez 9 lat mam w tym miejscu 3 agregat.

 

Myslisz, ze PCi p-w bedzie sie znaczaco inaczej zachowywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wymienialem agregaty klimatyzacyjne 6-letnie, po paru naprawach serwis (LG) zakonczyl obsluge modelu i trzeba bylo kupic nowe urzadzenie... okolica czysciutka (brak zapylenia), obciazenie urzadzenia niewielkie.... W sumie przez 9 lat mam w tym miejscu 3 agregat.

 

Myslisz, ze PCi p-w bedzie sie znaczaco inaczej zachowywac?

 

Strasznym pechowcem jesteś. Ja mam w firmie klimę od 12 lat i żadnych problemów. LG to aż takie gówno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pech, ale cykl serwisowy bardzo krotki. To jest niepokojace, bo podejrzewam, ze inne firmy maja podobny model biznesowy.

 

To znaczy, że sterowniki powinny wam padać jak much, a nie padają:)

Zastanów się co ma rekuperator. Ma dwa wentylatory, wymiennik i sterownik. W PC jest w dodatku sprężarka. Dlaczego nie wybrałeś wentylacji grawitacyjnej skoro to wszystko jest takie zawodne. Podejrzewam, że za reku dałeś więcej niż kosztuje ta nieszczęsna PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że sterowniki powinny wam padać jak much, a nie padają:)

Zastanów się co ma rekuperator. Ma dwa wentylatory, wymiennik i sterownik. W PC jest w dodatku sprężarka. Dlaczego nie wybrałeś wentylacji grawitacyjnej skoro to wszystko jest takie zawodne. Podejrzewam, że za reku dałeś więcej niż kosztuje ta nieszczęsna PC.

 

Troche doprecyzuje, padaja jednostki wewnetrzne, ta zewnetrzna dziala... czyli sterowanie, elektronika.... rozszczelnienie ukladu... zreszta nawet rutynowa, coroczna wizyta serwisu, nabicie, wymiana filtra, ile kosztuje? z dojazdem?

 

Licza sie tylko urzadzenia bezobslugowe, bez czesci mechanicznych ruchomych.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wkur***** mnie stawki za czesci zamienne, rbh i kilometrowki rozmaitych serwisow, a wierz mi, ze w zakresie obowiazkow mam opieke nad wieloma urzadzeniami IT i instalacjami budynku wartosci kilkuset tysiecy.... pisze to z praktyki, aby schlodzic optymizm uzytkownikow NOWYCH urzadzen.

 

Jedna awaria czesto bierze w leb oszczednosci z paru lat.... a gdzie zwykla amortyzacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wkur***** mnie stawki za czesci zamienne, rbh i kilometrowki rozmaitych serwisow, a wierz mi, ze w zakresie obowiazkow mam opieke nad wieloma urzadzeniami IT i instalacjami budynku wartosci kilkuset tysiecy.... pisze to z praktyki, aby schlodzic optymizm uzytkownikow NOWYCH urzadzen.

 

Ok, jak chcesz, ja bym chociaż pomyślał na twoim miejscu o jaśkowych gadżetach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet rozważałem ściągnięcie chińczyka ... bezpośrednio .... ale też nieopłacalne

 

Jakżeż nieopłacalne. Z racji tego, że ta straszna trucizna CO2 prowadzi nas do zagłady, trzeba się opodatkować. Czekamy z wielką niecierpliwością aż wreszcie Waldemar P. przepchnie nową ustawę o OZE, która to w obecnym kształcie gwarantuje odkup energii z fotowoltaiki po stawce 1100 PLN / MWh (nie, nie pomyliły mi się zera) i bodajże 650 PLN z wiatraka. I wtedy, jak pan, pani, społeczeństwo dopłaci, to się będzie opłacało. Także nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.06-19.08 zuzycie pradu na cwu + zmywanie + drobne bytowe 413 kWh w taniej taryfie tj. 128,33 zl brutto z oplatami abonamentowymi.

Rodzina 2+2 wylacznie prysznic z perlizatorem.

 

Sprzet Galmet 140 l za 600 zl....... sens inwestowania w bardziej zaawansowany system?

 

no to u mnie za podobny okres ...

11,06- 19,08 zużycie prądu na cwu 176kwh + bojler 15 L pod zlewem 35kwh

razem 211kwh

w tym samym czasie zostało pobrane 2900 L wody podgrzanej do 60* ... ( średnio ok. 42 L na dobę )

rodzina 2+2 prysznic + czasami wanna dla małej do "topienia lalek"...:D

 

sprzęt Galmet 80 L + jakieś "superlux" 15 L pod zlewem + wymiennik do kanalizy (350 zł materiały )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...