Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Dla mnie osobiście jest to jakieś totalne extremum!

A dla mnie super extremum ;)

Połowa wanny to u mnie 100l :)

Do tej pory w M zużywamy ok.12000-13000l wody na miesiąc na 3 osoby.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zimnej zużywa znacznie więcej - kiedyś podawał proporcję w którymś wątku - były równie szokujące jak te podane tutaj dane o energii na podgrzanie wody - jemu po kilku sek brania prysznica wymiennik z kanalizy działa z wysoką sprawnością (napełnić musi się chyba 2 m rury spustowej 200-ki ) - dlatego u niego "opłaca" się brać prysznic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest krótsza i ma mniejszy przekrój - najlepiej jasiek niech napisze

 

wymiennik zrobiony jest z rur od odkurzacza centralnego...

po wylaniu ok. 7 L ciepłej wody działa z pełną wydajnością

 

http://img197.imageshack.us/img197/4810/wymiennik.jpg

 

wkleiłem rysunek z mojego dziennika, zdjęcia nie mam jak zrobić bo musiałbym zdemontować kibel na dole aby zdjąć osłonę maskującą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc po założeniu licznika energii na PC do CWU. PC ma zasobnik 110 litrów. Pracuje ciągle w trybie GREEN (bez grzałki), temp. ustawiona na 50 stopni C. Czas pracy ma ograniczony do 5 godzin pracy na dobę, zasysa ciepłe powietrze z poddasza, zimne wyrzuca na spiżarkę. W domu 2-4 osób, prysznic + ciepła woda podłączona do zmywarki (zmywanie średnio co 2 dni).

Spostrzeżenia:

- ciepłej wody nie sposób wyczerpać (po 4 osobach kolejno pod prysznicem temp. na zbiorniku "spada" do 43-45 stopni

- zużycie energii przez miesiąc: 15,8kWh

Zadowoleni jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... 4 prysznice dziennie na rodzinę to już 48l ciepłej... już norma przekroczona, a gdzie np. raz na jakiś czas ręce, twarz umyć, ogolić się... zimną czy nie robić tego czy np. "szybki prysznic" raz na X dni?

cały czas rozmawiamy o średniej z ponad 60 dni ...

ja często jestem na wyjazdach, żona z dziećmi też jest w ciągu dnia poza domem

jak przyjdzie sobota , wszyscy w domu, jakieś sprzątania / prania to i 500 L zimnej się wylewa a ciepłej cały zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz jej że jeśliby przez 15 lat była średnio 9 miesięcy w ciąży w roku to byście weszli prawie w pasywniaka parametrami

 

widać że człowiek siedzi w pracy

 

zużycie wody nie ma nic wspólnego z parametrami pasywnymi ;)

to że kobieta w ciąży teoretycznie potrzebuje w wannie mniej wody - zgoda , ale powinieneś wiedzieć że kobiety w ciąży się nie kąpią tylko biorą prysznic

no chyba że chodzi Ci też oto że jest im ciągle gorąco (więc mniej grzać trzeba) i same pewnie więcej ciepła wytwarzają ... jeszcze mniej trzeba grzać ...

szkoda że Renata była w ciąży na wiosnę i w lecie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie wody nie ma nic wspólnego z parametrami pasywnymi ;)

to że kobieta w ciąży teoretycznie potrzebuje w wannie mniej wody - zgoda , ale powinieneś wiedzieć że kobiety w ciąży się nie kąpią tylko biorą prysznic

Z wyjątkiem żony Arturo72 u niego jest kategoryczny nakaz kąpieli w pełnej wannie o temp 66,6*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...