Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj ok,tanio i przyjemnie ale jutro ?

Piszesz jedynie o c.o a gdzie cwu ? U mnie cwu będzie wieksze niż c.o,konwektorem,kablami a się cwu ogrzać ?

 

Co do CWU to wszystko jak zwykle zależy od zużycia, ja na razie mieszkam tylko ze swoją, więc po co mi pompa, długo mi się zwracać będzie a może i nigdy, może jak bym mieszkał w 6 lub więcej osób.

 

Poza tym koszt podgrzewacza pojemnościowego to 500 PLN raczej nie ma co się zepsuć więc serwisowanie odpada:) Co innego pompa :)

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile do tej pory zużywałeś energii na cwu na dwie osoby ? Jak za kilka lat przyjdzie trzecia i czwarta to co,dokupisz osobną pompę do cwu ?

I już Cię wyjdzie drożej ;)

Dom buduje się na lata a nie na rok czy dwa,bo teraz jest taniej :)

 

Dobra rada za kilka lat na cwu :

 

Niestety niedawno się wprowadziłem coś około 5kWh mi wychodzi ale dużo wody idzie na sprzątanie po budowie, co do pompy jak będę potrzebował to dokupię ale coś sądzę że dodatkowe 2 osoby nie wpędzę mnie w ruinę finansową bardziej sie obawiam cen benzyny :)

 

Może dedykowana pompa do CWU przedłuży żywotność tej do CO więc może na jedno wyjdzie.

 

Wiesz pompy nie są wieczne! i kiedyś nawet twoja ci padnie

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,mylisz się,no chyba,że od urodzenia będziesz hartował młode pokolenie do kąpieli w kabinie z prysznicem,lub będziesz gościem w domu z tytułu delegacji :)

Ja od 17 lat mam 2+1 i z bojlerem bym zbankrutował a sama pompa do cwu mija się z celem bo jest nieopłacalna :)

 

Tak Arturo będę strasznym ojcem i zmuszę moje dzieci do używania kabiny a w niej woda tylko 45 -50 C Taki będe straszny:)

 

A na poważnie nie każdy lubi siedzieć w wannie i marszczyć skórę, ja całe życie miałem wanne ale wole prysznic. A ty Arturo wraz ze swoją rodziną marnujecie cenny surowiec. Umyć się można w 5 minut ! Mniejsze zużycie prądu, więcej czystej wody i czystsza ziemia!

 

Zostaw trochę wody swoim wnukom

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama pompa do cwu mija się z celem bo jest nieopłacalna :)

hola, hola

nikt nie każe kupować pompy za 15-20 kzł, nawet za 3,5 to jest rozrzutność.

2-3 kilowatowy klimatyzator kosztuje kosztuje ok 1 + drobne na pompkę z wymiennikiem, jak wężownica jest nie halo.

Latem z palcem w ... na dzień dobry masz COPa >3, a w sezonie jedziesz niejako przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o pompie do cwu za 15 tys.zł :)

Zasobnik do cwu jakiś musisz mieć,najlepiej ok.300l do pompy,to koszt,puls sama pompa to uczyni Ci ok,5-6tys.zł.

Dodając do tego kable robi się ok.15tys.zł i to masz COP1 do c.o i COP2,5 do cwu a ja za 16tys.zł mam COP2,5 do całości :)

zależy kto jaką ma wannę :p

mój przykład bardziej się tyczy tych waszmościów co baniak już mają, a palić im się nie chcę i na prąd żydzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat zużywam ok.11000-13000tys litrów miesięcznie wody z tego szacuje ok.połowę na cwu :)

Tj.180-220l/dobę

 

to wcale nie jesteś wyjątkowy waszmość, nawet bym powiedział dość przeciętny

i po za 300l wanną, 140l bojler z pewnością sprostał by twoim potrzebom

wychodzi tylko 180-220 l na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię,że jestem wyjątkowy,mówię,że nie będę ograniczał wypływu wody,tym bardzie,że nie mam prysznica :)

masz w planach, a może już zrealizowałeś

montaż ciepłomierzy na CO i CWU do tej swojej nowo nabytej pompy?

czysto edukacyjne, jestem ciekaw konfrontacji założeń z realiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kWh na 30 dni = 533 Wh/dobę x COP 3,4 = 1,8KWh / 4200 / 35K = 12,2 L cieplej wody dobę.

z tego przynajmniej 1 kWh/ dobę to straty postojowe :)

0,8 kWh / 4200 / 35K = 5,4 L ciepłej wody na dobę :p

Gratuluje

 

Co ja na to poradzę? Temperatury są wysokie, ryje człowiek w ziemi do wieczora, prysznic obowiązkowy :) Rozumiem, że to małe zużycie wody wg Ciebie? Nie lubię wrzątku pod prysznicem, zwłaszcza w takie upały, może to tłumaczy niskie zużycie wody. Zresztą, sprawdziłem na wyświetlaczu prysznica temp. wody gorącej 50 C (podawanej z pompy) i tej już w słuchawce 32-35. Te 12,2L wody na dobę trochę mnie dziwi, zwłaszcza, że około 10 L ciepłej wody bierze zmywarka. Choć z drugiej strony w temacie "jaśkowych wynalazków" jasiek założył liczniki na ciepłą wodę i zimną i mu wyszło, że chyba około 22L na dobę zużywa cwu na 4 osoby. Wszystko zależy od tego czy wanna czy prysznic, jaka temp. na zewnątrz itp. itd. Ja tutaj, zgodnie z tematem wątku, podaję moje zużycie. Postaram się zrobić kilka fotek głównej winowajczyni zamieszania wraz z licznikiem i wkleić.

Uaktualniam dane z licznika energii na pompie: wczoraj wieczorem 20kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzewanie posadzki zaczołem-licznik się kręci

 

u mnie przegląd roczny to 300zł pompy i to wystarczy do 5 letniej gwarancji

ja taką stawkę rozumię , natomiast przy małym zapotrzebowaniu to duża kwota

jacek 150 opisuje o przeglądzie rocznym 450 zł plus 200 euro na dodatkową gwarancję do 5 roku użytkowania-robi się głupkowato przy małych domkach

u niego nibe grunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...