Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

ps. tez sie z nikim nie kluce bo to niema sensu tylko zabolalo mnie jak ktos pisze ze "kablarze smieja sie przez łzy" bo tak naprawde wiecej wydaje sie kasy miesiecznie na paliwo jedzienie i oplaty a MY WY piszemy tu >> OOOO ten zaplacil za sezon grzewczy 1300 PLN o KU$%$%^A a ja zaplacilem 2100PLN TRAGEDNA o co o KU$%$^A PIERD%^%E 800PLN !!!!!!!! Ludzie dajmy na luz ....

 

tak na pocieszenie.

 

jeszcze do poprzedniego miesiąca mieszkałem w bloku (mieszkanie 65 m2) gdzie za ogrzewanie płaciłem 320 zł co miesiać (przez 12 miesięcy) i do tego 27 zł za podgrzanie każdego litra wody (przy 7 metrach ciepłej wody w miesiacy to jest 189 zł).

 

czyli w sumie 6100 zł rocznie.... (przypominam 65 m2....)

 

I dlatego właśnie mieszkanko sprzedałem i buduję domek szkieletowy.

Z ogrzewaniem na prąd liczę, że będę płacił i tak co najmniej o połowę mniej (110 m2 użytkowych- na początek tylko parter 70m) a to co zostanie pójdzie na raty kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wygrzewanie posadzki zaczołem-licznik się kręci

 

u mnie przegląd roczny to 300zł pompy i to wystarczy do 5 letniej gwarancji

ja taką stawkę rozumię , natomiast przy małym zapotrzebowaniu to duża kwota

jacek 150 opisuje o przeglądzie rocznym 450 zł plus 200 euro na dodatkową gwarancję do 5 roku użytkowania-robi się głupkowato przy małych domkach

u niego nibe grunt

 

Po jaką cholerę te przeglądy roczne? Lodówkę też serwisujesz?

Gdyby firma wspomniała mi o jakichś płatnych przeglądach, spalona by była na samym starcie! Po 300zł przez 5 lat, to u mnie jest jeden rok zużycia gratis!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja na to poradzę? Temperatury są wysokie, ryje człowiek w ziemi do wieczora, prysznic obowiązkowy :) Rozumiem, że to małe zużycie wody wg Ciebie? Nie lubię wrzątku pod prysznicem, zwłaszcza w takie upały, może to tłumaczy niskie zużycie wody. Zresztą, sprawdziłem na wyświetlaczu prysznica temp. wody gorącej 50 C (podawanej z pompy) i tej już w słuchawce 32-35. Te 12,2L wody na dobę trochę mnie dziwi, zwłaszcza, że około 10 L ciepłej wody bierze zmywarka. Choć z drugiej strony w temacie "jaśkowych wynalazków" jasiek założył liczniki na ciepłą wodę i zimną i mu wyszło, że chyba około 22L na dobę zużywa cwu na 4 osoby. Wszystko zależy od tego czy wanna czy prysznic, jaka temp. na zewnątrz itp. itd. Ja tutaj, zgodnie z tematem wątku, podaję moje zużycie. Postaram się zrobić kilka fotek głównej winowajczyni zamieszania wraz z licznikiem i wkleić.

Uaktualniam dane z licznika energii na pompie: wczoraj wieczorem 20kWh.

 

masz chyba uszkodzony lub źle podłączony licznik energii ...

 

 

odnośnie mojego zużycia ...

u nas średnio wychodzi ponad 40 L wody o temp. 60* ale mam system odzysku ciepła z kanalizacji a woda zimna która to zasila ma ponad 20* na starcie...

 

ile osób u Was korzysta z CWU i jakie masz zużycie zimnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się nad wyborem ogrzewania do mojego domku nie miałam wątpliwości, że będzie bezobsługowe i w miarę ekologiczne, wyszedł mi prąd, nie kłopotliwy, nie dymiący, minusem jest, że drogi. Jakie było moje zaskoczenie możecie sobie wyobrazić, kiedy zamówiłam certyfikat energetyczny - pan trudniący się robieniem tego certyfikatu stwierdził, że energia elektryczna jest najmniej ekologicznym źródłem ciepła w Polsce, już bardziej ekologiczny jest gaz i oczywiście nie jest pewien czy ten certyfikat mi w ogóle wyjdzie, jak to jest z tą elektrycznością - ekologiczna, czy nie, co o tym myślicie?

 

Mam jeszcze jedno pytanie do znawców: Podczas podpisywania umowy z Tauronem wyliczyli mi, że moje zapotrzebowaniena energię to 13kW,( mało), teraz muszę zmienić i dokupić kW i mam problem ile? Mam piec 12kW do ogrzewania podłogowego i bojler na cwu, elektryk kazał dokupić jeszcze 14 kW tak, żeby mieć w sumie 27kW, nie ukrywam, że trochę mnie to przeraża zwłaszcza, że 1kW to koszt ok. 150 zł, czy rzeczywiście aż tyle kW będę potrzebowała dla 2 osób praktycznie przebywających przez większość dnia poza domem? A może jednak potrzeba?, czy ktoś znowu próbuje zrobić ze mnie owcę, którą trzeba ostrzyc

Edytowane przez Beti44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti44 piec+bojler to 14kW, to po co Ci 27kW? U mnie pracuje 11kW kabli+2kW bojler +wentylacja24h/dobe, pralka zmywarka itd i mam 13kW moc przyłacza! Fakt ze u mnie kable załączają się różnie, raz wszystkie czasami nie. No ale na Boga 27kW!!!! Piec i bojler już kupiony? Jakie zapotrzebowanie na ciepło domu? może wystraczy mniejszy piec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti44 piec+bojler to 14kW, to po co Ci 27kW? U mnie pracuje 11kW kabli+2kW bojler +wentylacja24h/dobe, pralka zmywarka itd i mam 13kW moc przyłacza! Fakt ze u mnie kable załączają się różnie, raz wszystkie czasami nie. No ale na Boga 27kW!!!! Piec i bojler już kupiony? Jakie zapotrzebowanie na ciepło domu? może wystraczy mniejszy piec?

 

Tak piec i bojler kupiony, mam wodne ogrzewanie podłogowei dlatego taka moc. Też mi się wydaje 27kW mocno przesadzone ale ja się na tym nie znam dlatego pytam mądrzejszych od siebie. Dopiero robię OZC :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się nad wyborem ogrzewania do mojego domku nie miałam wątpliwości, że będzie bezobsługowe i w miarę ekologiczne, wyszedł mi prąd, nie kłopotliwy, nie dymiący, minusem jest, że drogi. Jakie było moje zaskoczenie możecie sobie wyobrazić, kiedy zamówiłam certyfikat energetyczny - pan trudniący się robieniem tego certyfikatu stwierdził, że energia elektryczna jest najmniej ekologicznym źródłem ciepła w Polsce, już bardziej ekologiczny jest gaz i oczywiście nie jest pewien czy ten certyfikat mi w ogóle wyjdzie, jak to jest z tą elektrycznością - ekologiczna, czy nie, co o tym myślicie?

 

co tu dużo mówić - certyfikaty energetyczne to fikcja - nie wiem komu one co mówią ... bo mi zupełnie NIC!!! miałem ten sam problem

energia elektryczna w CE jest liczona jako 2,5:1 (jesli dobrze pamiętam) na niekorzyść w stosunku np do biopaliw

ja gdybym miał sam prąd nie zmieściłbym się w normie - ale że mam biokominek udało się .... wynik wyszedł na pograniczu normy - czyli można powiedzieć że do d....y .... i co z tego ze w OZC mam niecałe 19 kwh :D ....

a najlepsze jest to że aby zmieścić się w normie trzeba było napisać że biokominek będzie stanowił 25% dostarczanej energii ... a co ... wolno mi palić nim 24h .... tylko czy to realne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do tego parę tysięcy rocznie na utrzymanie "obejścia" i będziesz mógł powiedzieć, że naprawdę mieszkasz we własnym domku:)

Wielokrotnie na muratorze było udowadniane, że utrzymanie reszty kosztuje dużo więcej jak samo ogrzewanie.

 

Święte słowa piotrmak. Trawniki, kwiatki, nawozy, ziemia, podkłady, farby do płotów, impregnaty do drewna, kamienia itp. podlewanie, paliwo do kosiarki, paliwo do piły, odśnieżanie zimą... Można wyliczać bez końca:) Ale to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje 27kW mocno przesadzone :(

W swoim domu mam 5kW - nie odczuwam braku mocy, zabezpieczenia nie uruchamiają się, może na początku przy włączonej pralce, piekarniku, mikroweli i 2 tv.

razem 121000 rocznie za mieszkanie w bloku 65 m2.... (1000/m-c)

Przy niskoenergetycznym małym domku zmieścisz się w połowie tych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim domu mam 5kW - nie odczuwam braku mocy, zabezpieczenia nie uruchamiają się, może na początku przy włączonej pralce, piekarniku, mikroweli i 2 tv.

 

Ale Ty nie masz ogrzewania elektrycznego i bojlera, więc taka informacja w niczym jej nie pomoże. Pyatnie jak działa piec elektryczny zawsze 12kW czy ma opcje modulacji? Jesli zawsze 12kW to ja bym dał 15-17kW przyłacze, dokupić więcej zawsze można w druga stronę juz gorzej bo nie oddadzą kasy jaką wzieli na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie masz ogrzewania elektrycznego i bojlera, więc taka informacja w niczym jej nie pomoże. Pyatnie jak działa piec elektryczny zawsze 12kW czy ma opcje modulacji? Jesli zawsze 12kW to ja bym dał 15-17kW przyłacze,.

Nie tak do końca, zauważ że jeśli do pieca dodałeś tylko moje 5kW (na całą resztę, u mnie gotowanie na gazie) to policzyłeś wynik końcowy. Poza tym mniejsze przyłącze może również sprawnie działać przy odpowiednim podłączeniu włączników czasowych - większość dzisiejszych odbiorników ma programatory czasowe. Wielokrotnie wspominałem, że przy podpisywaniu umowy warto zapoznać się z zabezpieczeniami sieci, bo podpisując umowę np na 12kW można czasem mieć zabezpieczenia, które nie uruchomią się nawet przy obciążeniach do 15 i więcej kW, można to sprawdzić na stronach swoich dostawców.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, zauważ że jeśli do pieca dodałeś tylko moje 5kW (na całą resztę, u mnie gotowanie na gazie) to policzyłeś wynik końcowy. Poza tym mniejsze przyłącze może również sprawnie działać przy odpowiednim podłączeniu włączników czasowych - większość dzisiejszych odbiorników ma programatory czasowe. Wielokrotnie wspominałem, że przy podpisywaniu umowy warto zapoznać się z zabezpieczeniami sieci, bo podpisując umowę np na 12kW można czasem mieć zabezpieczenia, które nie uruchomią się nawet przy obciążeniach do 15 i więcej kW, można to sprawdzić na stronach swoich dostawców.

W tej samej umowie warto też doczytać o karach za przekroczenia poboru mocy, aktualnie liczniki notują szczytowy pobór i dostawca ma prawo cię obciążyć kara jeśli nagminnie przekraczasz moc o jaką wniskowałeś. Poza tym samo G12 wymusza ograniczony czas działania CO CWU i nie w każdym domu jest możliwość na dodatkowe ograniczenia wynikające z działania programatorów. ponadto co da ci programator skoro przy piecu masz 12kW niepodzielne w przeciwieństwie do kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kable przeznaczam ok. 8kW. Wystąpiłem o 18kW. Dzięki temu bedę miał zabezpieczenie 32A. Przy 17kW dostałbym 25A.

Wziąłem tyle bo mam ochotę wykorzystywać w pełni dom w określonych godzinach( ustalonych przez G12) bez zastanawiania się czy mogę coś włączyć. Obecnie rodzina jest przyzwyczajona do pytania czy jeszcze coś można włączyć. Albo chodzę ostrzegając że działa piekarnik i nie włączać coś dużego (pobór mocy).

W domu docelowym nie mam na to ochotę( nawet jak będzie tylko 10minut kumulacji pobieranej mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec załącza sobie tyle mocy ile uważa za stosowne. Jak różnica względem temperatury wymaganej a bieżącej jest spora to włączy pełną albo prawie pełną moc, przy małych różnicach cyka sobie po 2,4,6,8 kW ...

 

Z ciekawości, jak to własnie jest rozwiązane, czy można np. ustalić mu max moc jaką może osiągać? Jeśli nie chodzi na maxa to jak zmniejsza tą moc, bo sformułowanie "cyka" jak dla mnie znaczy że robi cykle on/off/on ale zawsze jak jest on to moc maksymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...