Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chłopaki, ale Wy to chyba skaczecie do pompiarzy niebawem - ostanie sie Lobek, jaśko, dołączy Konrad, może wmnich da tu jakiś krótki wykład (chyba, że znów na banicji)

 

melduje gotowość bojową na początek sezonu ... będzie nas coraz więcej z sezonu na sezon ....kolejne domy już się budują

 

nie ma takiej opcji...;)

 

potwierdzam - nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naprawdę przeglądałam Wasz wątek towarzyski ale znaleźć coś o prądzie to nie takie łatwe ;-). Chodziło mu o to, że w sypialni przy akumulacyjnym jest najcieplej w nocy kiedy śpimy a wieczorem zbyt zimno. Chciałam więc zapytać użytkownika czy jest ok, bo ja jestem przekonana do tego ogrzewania i najwyżej pojdę do devi:-)

 

 

A co miał na myśli instalator mówiąc "bez sensu", samo to słowo bez uzasadnienia, nie ma żadnego sensu, jest ogólnikowe i stereotypowe i śmiem twierdzić, że skoro ktoś prawi takie osądy bez głębszej analizy jego wiedza jest uboga na temat ogrzewania elektrycznego akumulacyjnego (czy też nie).

Nie widzę żadnych przeciwwskazań, bo niby czemu miałyby być skoro temp podłogi ma u mnie max 24*C. Temat wałkowany xx razy, rozumiem że nie masz czasu na wertowanie 600stron, więc powiem w skrócie. Po dwóch sezonach grzewczych jestem utwierdzony w przekonaniu że jedynym słusznym ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe, jedyne co to można dodać do łazienki "drabinkę" do suszenia ręczników zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przeglądałam Wasz wątek towarzyski ale znaleźć coś o prądzie to nie takie łatwe ;-). Chodziło mu o to, że w sypialni przy akumulacyjnym jest najcieplej w nocy kiedy śpimy a wieczorem zbyt zimno. Chciałam więc zapytać użytkownika czy jest ok, bo ja jestem przekonana do tego ogrzewania i najwyżej pojdę do devi:-)

 

przy ogrzewaniu podlogowym elektrycznym zakładasz "kaganiec" na temperature podłogi oraz temperature ooczenia

przy domu dobrze zaizolowanym dobowe wahania temperatury nie przekraczaja 1 stopnia - +/- 0,5 stopnia

obserwujac dom i jego zachowanie mozesz ustawic tak by ogrzewanie np wlanczalo sie nie o 22 czy 23 tylko o 3-4 a nawet 5 rano i zdazy do 6 nagrzac ile trzeba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przeglądałam Wasz wątek towarzyski ale znaleźć coś o prądzie to nie takie łatwe ;-). Chodziło mu o to, że w sypialni przy akumulacyjnym jest najcieplej w nocy kiedy śpimy a wieczorem zbyt zimno. Chciałam więc zapytać użytkownika czy jest ok, bo ja jestem przekonana do tego ogrzewania i najwyżej pojdę do devi:-)

W sypialni tak jak i w innych pomieszczeniach, temp jest praktycznie taka sama 24h/dobę, wahania nie przekraczają 0,5*C i bardziej wynikają z zysków bytowych, aniżeli sterowania. Nie widzę problemu aby w sypialni ustawić sterownik aby załącz ładować dopiero 4 w nocy, spokojnie w 3h naładuje posadzkę, a jak jej mało to 13-15 doładuje. Jak bedziesz chciała tak będziesz miała, po to są sterowniki do ogrzewania, nawet akumulacyjnym ogrzewaniem da się sterować.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tym sezonie ktoś jeszcze startuje ?? z grzaniem czystym prądem ??

 

w przyszłym dołączy aktywnie alpak, bitter i kszhu.int ... ktoś jeszcze ?

w kolejce M.A.G. i jego brat ... ale oni dopiero startują z budowami

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce poeksperymentowac z grzaniem klimatyzacją oprócz kabli.

Podgrzewałem klimą w ubiegłym sezonie - to dobry pomysł, szybko zmienia się temperatura po nocy, dlatego na noc można ją więcej obniżyć, klima u mnie włączała się na 45min przed "pobudką", zużycie prądu niewielkie - ok 20kWh/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewałem klimą w ubiegłym sezonie - to dobry pomysł, szybko zmienia się temperatura po nocy, dlatego na noc można ją więcej obniżyć, klima u mnie włączała się na 45min przed "pobudką", zużycie prądu niewielkie - ok 20kWh/mies.

 

Czytałem twoje doświadczenia z klima i rowniez pod ich wpływem zdecydowałem się na nia, jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, zużycie jak na teraz rzeczywiście symboliczne, bardzo szybko podgrzewa temperaturę więc myśle ze jest dobrym uzupełnieniem do kabli. Myśle ze klima na okresy przejściowe a zimą kable. Jestem tez zaskoczony ze ciepłe powietrze dociera do wszystkich pomieszczeń w domu.

 

Super Kbab ze chciało ci się robić te wszystkie pomiary z klima, bardzo dużo to wnioslo w temacie grzania klima a cieżko o konkrety. Duży szacun.

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, u mnie na górze są 4 pomieszczenia, wszystkie drzwi otwarte i rzeczywiście temperatura szybko się wyrównuje na całości, dlatego można klimę uruchomić w innym pokoju, nie w sypialni.

 

Ja mam klime w salonie, po prostej do sypialni, ale tak jak mówisz wystarczy pootwierac drzwi. Także myśle ze to najlepsza pompa ciepła w stosunku cena do otrzymanych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez czytalem i sie uśmiałem bo skojarzyło mi się nie wiedzieć czemu z benzyną,,,,

jak na świecie ropa tanieje to tam tanieje a tu u nas cisza....

jak tam drożeje to u nas drożeje od razu heheeh

 

ale przechodząc do meritum czyli ogrzewania prądem....

bardzo chciałbym dołączyć do Waszego znakomitego towarzystwa (przebrnalem w ponad tydzień wszystkie 637 stron to wiem co mówię ;)

za parę dni startuję z domem, to szkielecior więc powinno być szybko, tak 'na chłopski rozum" stwierdziłem, że wystarczy mu grzanie prądem, kominek dla przyjemności i po lekturze wątku kbaba może jakas klima z funkcją grzania...

obce mi są niestety schematy OZC, nie mam czasu na usiłowanie zrozumienia tej strasznej dla mnie materii o ochocie nie wspomnę...

jeśli bylibyście tak mili i mniej więcej powiedzieli choć czy nie zbankrutuję bardzo na tym prądzie, mam jeszcze w końcu ze dwa miesiące na jakiś ruch...

w projekcie jest mniej więcej tak:

dom mały parterowy 72m projekt

http://ibudhaus.pl/ibudhaus/index.php/domy-parterowe/29-seria-bungalow-nowosc-dach-dwuspadowy

standard nazwany tam Passive czyli

 

fundament 200mm styropian plus 150mm styropian do ocieplenia fundamentu z boku

kable devi wylewka ok 10cm

 

Ściany zewnętrzne

Wspł K dla ścian: 0.11 W/m2

 

Przekrój sciany zewnętrznej

Płyta gipsowo – kartonowa 12mm na stelażu (wykonywane po instalacjach jako część robót wykończeniowych, w stelazu 50mm wełna)

Folia paroszczelna

Konstrukcja drewniana – belki 40*200 / wełna min gr 200mm

Płyta osb gr 12mm

Folia wiatroizolacyjna

Styropian ryflowany, frezowany gr 150 mm

Tynk akrylowy

 

Dach krokwiowo – jętkowy z podpartą kalenicą montowany z pojedynczych krokwi, składający się z następujących warstw, licząc od dołu:

Wspł K dla dachu: 0.11 W/m2

Przekrój dachu:

Płyta gipsowo – kartonowa 12mm na stelażu (wykonywana po instalacjach jako część robót wykończeniowych, w stelażu 50mm wełny)

Folia paroszczelna

Konstrukcja drewniana – krokwie 60*180 + konstr. pod izolację / wełna min gr 350mm

Kontrłata 20*50

Folia wiatroizolacyjna

Łata 40*50

Blachodachówka

 

Uwaga dotycząca docieplenia dachu - w strefie jętki (sufit poziomy pod dachem na piętrze) montujemy wełnę gr 350mm w strefie krokwi montujemy 300 mm wełny + 50mm pozostaje do montażu w stelażu płyt g.k na etapie wykończeń.

do tego:

okna drewniane wspołczynnik całego okna ponizej 0,9

wenylacja mechaniczna, maly kominek, myślę o PC do cwu

pewnie jeszcze o czymś zapomniałem...

wydaje sie ze to powinno byc w miarę ciepłe i energooszczędne...

co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodziłem do metrażu dłuuuuuuuuuuuuuuugo heheh

zacząłem od 140m bo co będę się cisnął (a całe życie mieszkam w 60 :)

no ale na szczęście rozum nad sercem wygrał..

lepszy mniejszy ale wypasioniejszy jak to mówią starzy górale

sądzisz ze jeszcze więcej niż 40 cm wełny w tym nieszczęsnym dachu?

akumulację myslalem ze załatwi ta posadzka 10 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...