Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba się nie rozumiemy. Im później trzeba zacząć dogrzewać, tym niższe są temperatury zewnętrzne i tym niższy jest COP takiej klimy. Rozumiesz?

Powietrza nie wysusza kominek, kominek tylko je podgrzewa.

W pełni rozumiem że cop spada.

Sprawdź wilgotność przed rozpaleniem w kominku i po tym jak zgaśnie, to zobaczysz czy nie wysusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni rozumiem że cop spada.

Sprawdź wilgotność przed rozpaleniem w kominku i po tym jak zgaśnie, to zobaczysz czy nie wysusza.

 

Jeżeli nie masz szczelnego wkładu to ci wysuszy, bo zwyczajnie będzie pobierał część wilgotnego powietrza z pomieszczeń. Co innego jak kominek masz szczelny a powietrze pobiera tylko z zewnątrz. Wtedy niby jak ma to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw to, że jestem zadowolony z jej posiadania. Najpierw założyłem w jednej części domu mniejszą, a potem w drugiej części - większą. Proporcjonalnie do obsługiwanej powierzchni. Przejście z funkcji chłodzenia na funkcję grzania trwa kilka minut. Bardzo szybko nagrzewa się pomieszczenie. Teraz gdybym miał zakładać to kupiłbym inwerterowe. Wtedy była zbyt duża różnica w cenach. Puszczam ją czasem również przy mrozach ale to tak na szybkiego jak chcę szybko zwiększyć temperaturę. Niestety nie wiem jaki ma wtedy COP, ale grzeje nawet przy -15. Zresztą nawet nie mam pojęcia jak miałby taki pomiar wyglądać.

Działa, chodzi, no nie wiem co więcej napisać. Może tylko to że latem trzeba co jakiś czas odkażać tą część co jest w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet nie mam pojęcia jak miałby taki pomiar wyglądać

Podłącz klimę przez watomierz, odczytaj pobór prądu, temperaturę powietrza na wlocie i już ogrzanego, podstaw różnicę do arkusza w mojej stopce, jest tam "Kalkulator COP dla klimatyzatora", musisz znać wydajność wentylatora.

Oczywiście klima wysusza ale latem w funkcji chłodzenia lub w trybie "osuszania" (skrapla wilgoć z powietrza w pomieszczeniu).

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przez te lata musiałeś*serwisować te klimy czy zwyczajnie tylko czyszczenie ? 2 klimy na jaką powierzchnie ? czy dom parterowy czy piętrowy

 

Szczerze to nie. Czyszczenie załatwiam we własnym zakresie. Kupiłem profesjonalny środek do czyszczenia(może być stosowany w salach chirurgicznych) i rozpylam osobiście.Środek drogi jak nieszczęście ale skuteczny. Obsługują 70m2 na poziomie. Z tym że dom pozaklasowy(energetycznie, po prostu staroć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie. Czyszczenie załatwiam we własnym zakresie. Kupiłem profesjonalny środek do czyszczenia(może być stosowany w salach chirurgicznych) i rozpylam osobiście.Środek drogi jak nieszczęście ale skuteczny. Obsługują 70m2 na poziomie. Z tym że dom pozaklasowy(energetycznie, po prostu staroć).

 

Jak zaczynasz grzać czujesz różnicę po rachunkach za prąd?

 

ile procentowo więcej ci wychodzi?

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunki mam rozliczane co pół roku więc jest to uśrednione. Latem chodzi klima i dzięki temu mam rozsądną wilgotność w domu. Jesienią i na wiosnę podgrzewam sobie, więc rachunki mam podobne. Kilkadziesiąt złotych miesięcznie wychodzi więcej zimą. Mam raczej stałą temperaturę cały rok. U nas wszyscy lubią ciepełko więc mniej więej cały czasjsą 23st. Latem zatyka mnie jak wchodzę do łazienki (okno 1,6x1,2) bo tak gorąco i duszno( duża wilgotność). Wolę jak mam pomiędzy 40 a 50% wilgotności. Wiem że to subiektywne odczucie ale tak dla mnie jest optymalnie. Grzeję gazem, ale też chętnie używam grzania z klimy. Teraz budując dom wystąpiłem o przydział 18kW, bo mam zamiar grzać kablami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...