Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wolę w tym czasie przepalić raz na dwa, trzy dni w kominku. Pamiętajcie że klima wysusza powietrze, a z tym zimą bywają kłopoty.

Nie chcę negować tego rozwiązania, ale trzeba przemyśleć sprawę do konkretnego przypadku.

Liwko, przy szkielecie nic nie da raz na dwa trzy dni, raczej codziennie, szkieletówka nie ma akumulacji, a klima zimą nie wysusza powietrza, bo to chłodzenie wysusza a nie grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłącz klimę przez watomierz, odczytaj pobór prądu, temperaturę powietrza na wlocie i już ogrzanego, podstaw różnicę do arkusza w mojej stopce, jest tam "Kalkulator COP dla klimatyzatora", musisz znać wydajność wentylatora.

Oczywiście klima wysusza ale latem w funkcji chłodzenia lub w trybie "osuszania" (skrapla wilgoć z powietrza w pomieszczeniu).

 

możesz podać jaką różnice temperatur twoja wyciąga przy grzaniu taka jak teraz 13C za oknem i jakiej mocy masz ten klimatyzator

 

pogoniłem dziś swój i zobacz co mi wyszło https://plus.google.com/u/0/photos/111613708716472394282/albums/5781074566473425665/5788142837692090338?tab=qq

różnica temperatur 25-26C klima najmniejsza 7000 Btu pokój 22m2

Edytowane przez Vld
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, dom z Ibudu, co do zużycia to jestem zadowolony, ale moje ściany troszkę się różnią od standardowych (szczegóły w dzienniku)

 

widziałem czytałem w dzienniku i gratulacje za ten dach własnoręczny... mistrzostwo świata :)

ja myślę żeby w stelażu dołożyć jeszcze te 5 cm wełny to nie jakieś koszta duże ani praca a zawsze coś...

zobaczymy co to będzie ...dziś wytyczają fachowcy geodety a w poniedziałek Ibud zaczyna fundament :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać jaką różnice temperatur twoja wyciąga przy grzaniu taka jak teraz 13C za oknem i jakiej mocy masz ten klimatyzator

nie uruchamiałem jeszcze w tym sezonie klimy w funkcji grzania (nie ma takiej potrzeby), o mocy czytałeś w innym temacie - mam na stałe zamontowane 2 klimatyzatory po 2,1kW

Arturo, ja tam mam swoją 11,2kW więc nie taka skromna, i nie do dogrzewania tylko do ogrzewania.

Przemyśl jeszcze raz to o czym piszesz - bo jeśli w swoi systemie dostarczasz (zużywasz) więcej ciepła kominkiem (drewnem) niż pc to Twoim głównym nośnikiem jest drewno do kominka a nie pc, i nie ma tu znaczenia moc pc (mocy kominka nie podałeś)

ja myślę żeby w stelażu dołożyć jeszcze te 5 cm wełny to nie jakieś koszta duże ani praca a zawsze coś...

zobaczymy co to będzie

sam se dołóż w swoim systemie 5cm izolacji i opisz efekty - "zobaczymy co będzie" - o kolejnych 5cm izolacji już liczyliśmy - wystarczy poszukać.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze raz to o czym piszesz - bo jeśli w swoi systemie dostarczasz (zużywasz) więcej ciepła kominkiem (drewnem) niż pc to Twoim głównym nośnikiem jest drewno do kominka a nie pc, i nie ma tu znaczenia moc pc (mocy kominka nie podałeś)

.

Kominek - całe 3m3 w zeszłym sezonie, to faktycznie baaardzo dużo drzewa ...., moc kominka to 9kW - przewymiarowany, poza tym w zimie, jak jest -20st. to czasami nie palę w kominku, a w szkieletówce ciepło z wczorajszego dnia już dawno uciekło, więc jak nie palę w kominku, to chodzi pompa, poza tym, tak jak pisałem kominek chodzi temu, bo żona musi mieć 25st w dziennej części domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz chciał w przyszłości wyłączać górę to wtedy wszystko na dole trochę mocniejsze. Na górze tradycyjnie troszkę mocniej w łazience( tam ciepełko to podstawa). Tak naprawdę to ma niewielkie znaczenie tylko przy zakupie. potem i tak sterownik przejmie czas grzania. Większa moc krócej będzie grzać. Zaprojektuj sobie takie moce aby pełen czas II taryfy szło przy -20 stopniach.Gdy przyjdą supermrozy to jak parę dni pochodzi trochę w I taryfie to nie zubożejesz.

Poza tym Zielona Góra to jeden z najcieplejszych obszarów RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek dalej uważasz że 70W/m2 jest ok czy może "ciut mniej" ? i gdzie jest do jasnej ciasnej ;) zdjęcie twojego kolektora powietrznego?? zaglądam do twojego innowacyjnego wątku a tam tylko ....... :)

jeżeli twoja chałupa ma lepsze izolacja niż moja to daj mniej ...

 

tam było tylko zdjęcie wymiennika na strychu...

ale "wyszło "...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20cm grafitowego styro na ścianie,podłoga 25cm perlitu i strop planuję 40-50cm ekofibru.ozc 5900kWh/m2/rok. coś myślę żeby górę trochę zbić z tych kW i jeśli tak mówisz to chyba minimalnie dam słabsze kable.

 

poza tym oficjalnie ci dziękuję za maksymalne uproszczenie doboru mocy kabli.nawet nie wiesz ilu ludziom ułatwiło to zaplanowanie systemu grzewczego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał wszedzie takie same kable tylko lazienki i przedsionek co 10cm odstep a reszta 20-25cm i bedzie jak ta lala, a jakie sterowniki dajesz? Może chcesz ode mnie odkupić devi 550? Bo jak znajdę kupca do kupuje devi touch chociaż do dwóch pomieszczeń bo mi sie mega podobają, a ja gadżeciarz jestem;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...