Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam ofertę na devi:

Na dostawę i montaż instalacji ogrzewania akumulacyjnego

 

....

 

Co myślicie?

I jeszcze jedno czy zwykły homo sapiens powiedzmy znający się na elektryce jest w stanie sam położyć i uruchomić ogrzewanie? :-)

 

Strasznie dużo tych kabli jak na taki mały domek ja ma 7,5 kW na 108 m2, nie ma sensu przygotowywać się na zimę stulecia, to najwyżej 2 tygodnie w roku zawsze możesz n a ten czas wspomóc się konwektorem za 60 PLN,

 

Ja też kupowałem Dewi za 7,5 kW zapłaciłem rok temu 3500 PLN

 

Co do położenia to jest to naprawdę dziecinnie proste naprawdę każdy może to zrobić na youTube są filmy od DEWI.

 

A jeszcze jedno nie kupuj listw instalacyjnych dewifast bo to strata pieniędzy zwykłe paski plastikowe są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok,dziękuję za podpowiedzi.

 

teraz czas na wybór kabli.biorę pod uwagę firmy:

 

Nexans-norweski

Ensto-szwedzki

Devi-duński ale chyba już teraz w Polsce produkcja

Elektra-polska

Warmup-angielski

 

wszystkie jednostronnie zasilane i ekranowane.

 

oprócz tego sterowniki:

i tutaj jest duża zagadka?jaki najlepiej wybrać?

ktoś może użytkuje coś takiego?

 

http://allegro.pl/dotykowy-regulator-temperatury-3ie-warmup-program-i2637074699.html

 

 

I o jakiej firmie myślisz? Mam narazie wycenę z devi, wrzuciłam ją na forum. Zobaczę jeszcze elektrę i luxbud. Coś mi się wydaje, że mąż w końcu będzie zmuszony sam położyć te kable, bo cena jest masakryczna. A TY jaki masz plan, sam układasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 152m2 podłogówki 12kW w kablach 9x devi 550 zapłaciłem 8900 2 lata temu. Nie daj się "ostrzyc" ogrzewanie elektryczne kojarzy się z majętnymi inwestorami, bo przecież to najdroższe ogrzewanie:-) Skoro tak to trzeba takiego inwestora złupic ile się da i ta wycena jest tego przykładem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na devi:

Na dostawę i montaż instalacji ogrzewania akumulacyjnego

 

Zapotrzebowanie mocy: 11350W

Moc wyliczona/zainstalowana: 11420W

 

Co myślicie?

 

Jak na powierzchnię ogrzewaną domu zapotrzebowanie mocy jest co najmniej dwukrotnie lub nawet trzykrotnie za duże. Chyba ze dom jest słabo ocieplony to wtedy ogrzewanie elektryczne nieuzasadnione ekonomicznie. Mam wrazenie ze zapotrzebowanie mocy wziete zostało z sufitu aby uzasadnic tak duzą moc zainstalowaną.

Jezeli byly wykonywane obliczenia ozc to podaj projektowe obciązenie cieplne budynku, powinno byc w podsumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto mówił,że kable są tańsze od wodnej podłogówki i pieca elektrycznego ??

 

Jak ty wyrokujesz co jest tańsze, a co droższe po pierwszej lepszej wycenie to szoda strzepić język. Piszesz jakbys nie wiedział jakie sa realia. Jak sęp wyczekujesz na posty tego pokroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyczekuje,ja to wiem,że takie są wyceny,sam miałem ofertę na kable Elektry w droższej cenie niż wodna podłogówka :)

 

No i o czym to świadczy? Do czego dążysz? Ja miałem wyceny na 15-20 tys netto a zmieściłem się w 9000zł. Wiarygodne sa tylko faktyczne koszty jakie ponieśli forumowicze, bo ich porównanie z wycenami nie rzadko pokazuje >100% różnicy w cenie końcowej na korzyść inwestora. W przypadku kabli jest to standard, przez co wykonawcy sami na siebie ukręcają bata, bo za banalnie prostą usługę kasują kolosalne pieniadze, czym skłaniają inwestora do "ruszenia głową", a jak juz nia ruszy to okazuje się że sam zrobi to w 3-4 dni po pracy, a elektyk mu to połączy w puszcze za 100zł jeśli sam się boi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuuurde, tak mi się właśnie wydawał, że to w strasznie drogo. Niby bez instalacji 20% taniej, czyli jakieś 13 000. Tanim tego nazwać nie można. A ktoś ma może kable luxbud?

 

Ja współpracuje od prawie 15 lat z firmą flexelec - robią mi dobór instalacji przygotowują kable i jadę na montaż :)

A tak przy okazji za parę tysięcy więcej miałabyś pompę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążę do prawdy i pokazania,że kable grzejne nie są takie tanie jak wszyscy(Lobo,Jasiek) o nich mówią,są niestety w takiej samej cenie jak wodna podlogówka+piec elektryczny o czym nie raz pisałem.

Czar tanich kabli prysł ;)

Dlatego też zastanawia mnie sens pakowania się w kable i zamykania drogi na inne ogrzewanie w przyszłosci.

Przykład z forum, J-J jeden z pionieów kabli, domek ok. 130m2 cena kabli i sterowników 4000zł, drogo? O to chodzi że kable to 3000-5000tyś reszta to sterowniki, możesz mieć tanie za 100zł sztuka albo jak lubisz bajery 10x devi touch za 400zł, ale wtedy porównój to do wypasionych wodnych systemów sterowanych niecentralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzna pompa ciepła+wodna podłogówka ok.120m2+instalacja kosztowała mnie 22,5tys.zł,jeśli porównać to tego:

 

To chyba nie ma się nad czym zastanawiać ?

Sterowanie każdego pokoju osobno przy ogrzewaniu akumulacyjnym uważam za bezsensowne.

 

Jeśli nie pompa ciepła to wodna podłogówka+piec elektryczny w komplecie za 9tys.zł a nigdy w życiu kable za podwójną cenę :)

152m2 kabli 9x devilink 8900+ bojler 700zł 9600zł

co do niecentralnosci nie wypowiadaj się bo nie masz i nie wiesz jak to działa. jesli masz auto z klima dwu lub wiecej strefową to wiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z forum, J-J jeden z pionieów kabli, domek ok. 130m2 cena kabli i sterowników 4000zł, drogo? O to chodzi że kable to 3000-5000tyś reszta to sterowniki, możesz mieć tanie za 100zł sztuka albo jak lubisz bajery 10x devi touch za 400zł, ale wtedy porównój to do wypasionych wodnych systemów sterowanych niecentralnie.

 

e tam, e tam...

jak ja grzałem swoimi to j-j jeszcze nawet nie myślał o swoich ...;)

 

reszta jak napisałeś ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o jakiej firmie myślisz? Mam narazie wycenę z devi, wrzuciłam ją na forum. Zobaczę jeszcze elektrę i luxbud. Coś mi się wydaje, że mąż w końcu będzie zmuszony sam położyć te kable, bo cena jest masakryczna. A TY jaki masz plan, sam układasz?

 

zacznij od tego co ci napisał asolt-ozc,jeśli nie masz to przyjmij 70W/m2 jak radził jasiek i tak z grubsza możesz wyliczyć jaki kabel do jakiego pomieszczenia.jeśli masz 9 pomieszczeń to raczej cena kabli nie powinna przekroczyć 5000zł,mój typ osobiście to norweski nexans ale chyba jest najdroższy.na allegro widziałem też kable razem ze sterownikiem ale jak napisał LoboM nikt nic o nich nie wie

http://allegro.pl/ogrzewanie-podlogowe-z-kablem-1770w-12-6m2-zestaw-i2635320996.html

do tego dojdą sterowniki, tu sama możesz określić w jakiej kwocie chcesz się zmieścić ale można pomyśleć o primadom e716B,auraton 3000(chociaż ten był dosyć krytykowany ),devireg 550,devitouch,lub prostsze(tańsze) .cena za wszystkie koło 1500-4000zł zależy jakie weźmiesz.

jeśli chodzi o rozłożenie to polecam ci zrobić samodzielnie ,jest to dosyć proste lub jeśli nie potrafisz to z pomocą elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dążę do prawdy i pokazania,że kable grzejne nie są takie tanie jak wszyscy(Lobo,Jasiek) o nich mówią,są niestety w takiej samej cenie jak wodna podlogówka+piec elektryczny o czym nie raz pisałem.

Czar tanich kabli prysł ;)

Dlatego też zastanawia mnie sens pakowania się w kable i zamykania drogi na inne ogrzewanie w przyszłosci.

jak chcesz prawdy to pakuj swoją doopę do auta i przyjedź do mnie , widzę że tobie taki dom to trzeba namacalnie pokazać bo inaczej do końca życia będziesz pier... głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...