Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najprawdopodobniej w tej kwocie się nie zmieścisz (nie puści Ci ciepłej wody w kable), trzeba płytę skuć, ale możesz zapytać o wycenę - na pewno odpowie.

 

ja ze swoim domem nie mam problemów i na pewno nic nie będę skuwał ...

ale ojciec jest na etapie ogrzewania...;)

niby ma być śmieciuch z buforem..., ale przy takiej cenie jak dla Arturo to chętnie przytulimy ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie ogrzewanie ...;)

Ok, uzasadnij dlaczego warto mieć przy ogrzewaniu elektrycznym sterowanie każdym pomieszczeniem osobno, jeśli tak to dlaczego musi być drogi, skomplikowany system a nie zwykłe termostaty w każdym pokoju po 39zł (jak w/w)

ale przy takiej cenie jak dla Arturo to chętnie przytulimy ...:)

- to go zapytaj - może też zrobi Ci promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, uzasadnij dlaczego warto mieć przy ogrzewaniu elektrycznym sterowanie każdym pomieszczeniem osobno, jeśli tak to dlaczego musi być drogi, skomplikowany system a nie zwykłe termostaty w każdym pokoju po 39zł (jak w/w)

 

- to go zapytaj - może też zrobi Ci promocję.

 

w tamtym roku już dyskutowaliśmy na ten temat ...;)

 

ja mam termostaty po ok. 150 zł sztuka ...

takim jak podałeś ciężko będzie wykorzystać dwie taryfy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę jedynie,że kable nie są tańsze od wodnej podłogówki+pieca elektrycznego a jeśli tak to jaki jest sens kabli i jakie zalety przeważają na ich korzyść.

Dla mnie żadne.

to tylko dla ciebie ...;)

( no i może paru innych którzy w takim domu nigdy nie byli ... )

 

równie dobrze można wsadzić do DGP od kominka nagrzewnicę kanałową , doczepić jakiś sterownik i będzie jeszcze taniej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zapominaj,że ja w tej cenie mam pompę,która przy -20st.C ma "tylko" ok.4,5kW mocy cieplnej.

Do "zwykłego" domku o przewidywanym dużym zużyciu energii,gdzie planowany jest śmieciuch za tą cenę raczej nie dostaniesz powietrznej pompy ciepła ;)

ja o tym wiem ...

i dla tego będzie śmieciuch z buforem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o jakiej firmie myślisz? Mam narazie wycenę z devi, wrzuciłam ją na forum. Zobaczę jeszcze elektrę i luxbud. Coś mi się wydaje, że mąż w końcu będzie zmuszony sam położyć te kable, bo cena jest masakryczna. A TY jaki masz plan, sam układasz?

 

kable Devi w bardzo dobrej cenie kupiłem w ogólnopolskiej sieciówce MOSS - POLECAM - ja za swoje dałem ok 9000 tys + 10 sterowników za 140 zł

układanie we własnym zakresie - podłączenie elektryk

 

inne akcesoria zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem o co się tak zacietrzewiacie.każdy robi tak jak mu jest najwygodniej.sam kładę rurki na parterze ponieważ ich koszt jest naprawdę nieduży.póki co będą jedynie dystansami dla położenia kabli grzewczych,może kiedyś się przydadzą jak już pompy będą w normalnych cenach. za kablami przemawia do mnie pełna bezobsługowość i zero śmiesznych zaworków,płynów,pompek i innych niedopracowanych dupereli. i niestety Arturo się myli ,kable są najtańsze i żadna dorabiana filozofia tego nie zmieni.

K A B L E RULEZZ !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok :eek:

To ja się pytam, dlaczego nie ocieplenie? Dlaczego nie kable? Dlaczego nie system bezobsługowy? Ojciec to już zapewne nie małolat, sądząc po twoim nicku.

 

po pierwsze dom ma ok. 200m2

po drugie (cytując ojca ) nie będzie jakiegoś g ... montował, ma być piec i się w nim palić

po trzecie tam jest za dużo "doradców "...

 

jeżeli chodzi o system bezobsługowy to bufor daje taką namiastkę bo można do niego podczepić co dusza zapragnie ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówienie,że kable są tańsze nie jest do końca prawdą a wprowadzaniem zamętu wśród użytkowników.

Cenę robią sterowniki,czego nie da się uniknąć przy obecnych ich mocach roboczych.

 

a kto komu każe montować moce kilkukrotnie większe niż potrzeba ...?

 

u siebie mam siedem sterowników po 150 zł szt. jakoś nie uważam żeby były gwoździem do trumny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...