Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A powiedz to specjalistom z Devi czy Elektry.Powyżej masz wzór do wyliczania mocy kabli,którym operują,dla mnie sensowny.

ci specjaliści niech spróbują potem ustawić te swoje wyliczone moce ...

 

już wielokrotnie podawałem jak przyjąć wyliczenia ...

 

dlaczego jak montujecie pompę to przyjmujecie minimum...

a jak kable to już maksimum ...???

 

masz bodajże PC ze 4,5kw więc taka sama moc w kablach w zupełności wystarczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i rozumiesz Arturo że nie rozumiesz ...to ci jeszcze na dokładkę powiem że mam jeszcze w planie pompę ciepła p-p w salonie :) (no dobra klimę ale będę ją używał do grzania w okresach przejściowych) oraz....uwaga.... mam przygotowane w każdym pomieszczeniu gniazdko pod konwektorek 400W ;) ...do tego wszystkiego potężna masa akumulacyjna-dom z silki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywersyfikacja ? Co pod tym pojęciem rozumiesz ? Że niby kable położone dodatkowo co mają zdywersyfikować ?

Dlatego proponuję na dokładkę maty i bufor,wtedy dywersyfikacja pełną gębą ;)

 

 

Widze ze ktos ma podobne myslenie do mojego mowie o QBIC, zrobilem dokladnietak samo.

Arturo72 koszt instalaci kabli 7 obwodów wraz z sterownikami digi time 900 kosztował mnie 4200 PLN koszt rurek na 100m2 = 800 PLN

Dywersyfikacja jest w druga strone niz Ty zakladasz normalnie grzejesz kablami a jak cos Ci sie nie spodoba dywesyfikujesz zrodło na wode

 

ps. koszt pieca ele. do grzania ~ 3000 a gdzie rozdzielacz RTL-e i inne duperele..... pomysl czasmi w duga strone

PC nie jest wieczna a koszty serwisowania juz nie mowie o kosztach naprawy = KOSMOS.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak aby te min 2cm (w pionie lub poziomie) oddalić od siebie. Ja zakręcałem drucikami z wiązałkowego - dłużej niż trytytka ale można "słupki" robić i dowolnie kształtować przebieg.

jak sobie pomyślę o kręceniu słupków to mnie ręce bolą od samego myślenia ;)

ale powiem ci że pomysł niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywersyfikanci,zapomnieliście o matach,buforach i piecach akumulacyjnych ;)

Dla mnie bzdurą jest a nawet głupotą,że mając już rozłożone rurki wodnej podłogówki zastanawiać się gdzie ułożyć kable.Co one mają zdywersyfikować ? Jaką rolę dodatkową mają pełnić ?

Forum widzę,nieźle miesza w głowach ;)

Lobo,dla Ciebie:

nie zapomnieliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest COP3,gdzie można sobie pozwolić na grzanie w drogiej taryfie ;)

no co ty ...

u mnie przy silnych mrozach trochę skubie z dziennej ...

a mam COP 1

Budowlany_laik ma bodajże piec 12kW przy zapotrzebowaniu na moc 3kW i uważa,że jest to dobre rozwiązanie.

jak by miał tyle w kablach i zwykłe wylewki to by inaczej ćwierkał ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci podkreślone dokładnie wyjaśnić ?

Naprawdę ????

 

 

No chyba,że uzupełniasz wyliczone straty ciepła w I taryfie,to wtedy moc kabli=mocy wyliczonej dla -20st.C i jedziesz z ogrzewaniem 24h.

To nie jest COP3,gdzie można sobie pozwolić na grzanie w drogiej taryfie ;)

Budowlany_laik ma bodajże piec 12kW przy zapotrzebowaniu na moc 3kW i uważa,że jest to dobre rozwiązanie.

U mnie jest lekko wiecej niż u B_L a kable średnio chodzą 2h/dobę teraz widzisz bezsens wyliczeń tego wzoru. Wrzyciu go nie stosowałeś w praktyce a ja tak, to jest różnica. praktyka vs. teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...