Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystko sie zgadza, tylko tutaj nie ma 2 identycznych domow w tej samej lokalizacji, i jak wielu podaje, domy sa mocno rozne i bardzo roznie uzytkowane.

 

Jestem zdania, iz dzisiaj mozna bez wiekszych problemow postawic dom, dac ogrzewanie kablami, klime do salony i CWU na prad z jakims "jaskowym" dodatkiem.

 

Maly domek bedzie mial wypasiony, automatyczny, akumulacyjny ale i i dzialajacy blyskawicznie (klima) system. Klima praktycznie wiekszosc okresu przejsciowego bedzie dawac rade, a kable tylko na te 2-3 tyg temp. ponizej -15.

 

Majac powyzsze zalozenia, pakowanie 20 tys. w system, ktory tak naprawde miesiac w roku ma znaczenie jest dla mnie nieporozumieniem. Wolalbym juz doplacic do dzialki i miec pare km blizej do miasta/pracy, beda to oszczednosci idace w tysiace PLN rocznie.

 

Pozdrawiam

 

o i to mi się podoba.konkretna wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko się zgadza ale moc cieplna potrzebna do dostarczenia dla danego domu jest taka sama w przypadku kabli czy wodnej podłogówki.

Oba rozwiązania pracują z COP1 i zużycie energii będzie identyczne.

Jeśli twierdzisz inaczej tzn. zostałeś pozytywnie poddany próbie prania mózgu ;)

 

a żebyś się nie zdziwił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza, tylko tutaj nie ma 2 identycznych domow w tej samej lokalizacji, i jak wielu podaje, domy sa mocno rozne i bardzo roznie uzytkowane.

 

Jestem zdania, iz dzisiaj mozna bez wiekszych problemow postawic dom, dac ogrzewanie kablami, klime do salony i CWU na prad z jakims "jaskowym" dodatkiem.

 

Maly domek bedzie mial wypasiony, automatyczny, akumulacyjny ale i i dzialajacy blyskawicznie (klima) system. Klima praktycznie wiekszosc okresu przejsciowego bedzie dawac rade, a kable tylko na te 2-3 tyg temp. ponizej -15.

 

Majac powyzsze zalozenia, pakowanie 20 tys. w system, ktory tak naprawde miesiac w roku ma znaczenie jest dla mnie nieporozumieniem. Wolalbym juz doplacic do dzialki i miec pare km blizej do miasta/pracy, beda to oszczednosci idace w tysiace PLN rocznie.

 

Pozdrawiam

 

Myślę że w sumie i kable mogą sobie jednocześnie z klimą chodzić dla większego komfortu i tak pobór prądu przez kable będzie niski bo podłoga nie będzie się szybko wychładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy go inaczej uzytkowac i juz sensownosc danego systemu bedzie mizerna.

 

Pomieszkasz sam zobaczysz. Paradoksalnie czym mniej za rachunki bedziesz placil tym gorsza stopa zwrotu inwestycji.

 

Bedziesz mial dobrze i wygodnie, spieramy sie sie o jakies pare stowek na rok, lepiej sie na rower przesiasc i w 1 rok oszczedze na kompletny system na kablach :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej już się nie da chyba... http://creativeenergy.pl/spadek-cen-energii-juz-ponizej-190-zl-mwh

Mówimy o trendzie i tym co przyniosą kolejne lata a nie tym co mamy na fakturze z wczoraj... no ale jak ktoś wierzy w teorie spiskowe maciorów lub inne matrixy to radzę już chrust zbierać.

jeśli to się zmieni to podkreślę w swoich fakturach - bo do tej pory to blef, chyba że możesz to udowodnić.

Prąd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cel mam jeden maksymalny komfort przy minimalnych nakładach.jak jasiek coś wymyśli w przyszłości co da mi COP-10 ale będzie działać tylko na podłogówce wodnej(co będzie twoją zasługą bo nam tu wszystkim to wdrukowałeś w umysł) to się podłączę i będę się cieszył.a tymczasem wodę chcę mieć jedynie w kranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 4 opcje:

-masz sporo przewymiarowane kable w stosunku do wyliczonego zapotrzebowania na moc cieplną

-masz źle wyliczone zapotrzebowanie na moc cieplną

-asolt-owa matematyka to brednie

-ściemniasz

 

Zapotrzebowanie na moc cieplną 4kW to oznacza,że przy -20st.C musimy dostaczyć ciepła mocą 4kW przez 1h żeby otrzymać np.22st.C przez co otrzymujemy zużycie 4kWh.

Co będzie jeśli przez 100dni temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -20st.C non stop a Ty masz kable o mocy 4kW ?

 

Ja Jaskowi ozc nie liczyłem, nie jest to moja matematyka, ja jej nie wymyślałem, nie jestem także autorem Audytora, a tylko z niego korzystam zgodnie z normami, wytycznymi autorów Audytora i ze zdrowym rozsądkiem. Co do projektowego obciążenia cieplnego to jest ono wyliczane dla konkretnych warunków oraz przy założeniu niezmiennosci parametrów w czasie,. W rzeczywistości rzadko jest to spełnione. Ewentualne przewymiarowanie obliczeń wynika głownie z zastosowania zbyt przeszacowanych norm wymiany powietrza, taka jest metodyka obliczeń i ja się do niej stosuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro daliście.... najbardziej podobała mi sie odpowiedz kol miloszenko o kablach i klimie...chyba jedna z lepszych opcji.. ale nie każdy może non stop siedzieć w klimie (np ja nie mogę) w pracy mam, w aucie mam ,ale raczej w domu bym nie dał do ogrzewania (chociaż klimę w domu mam zamontowaną-ale tylko chlodzę latem ) ale pod względem ekonomicznym i wkładzie własnym chyba jedno z lepszych rozwiazań

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać tak technicznie jak położyłeś kable na rurki?

 

Witam ja zrobilem inaczej: 100m2 10 cm wylewki izolacja 2x5 styro na to rurki (koszt ~ 800PLN) mixokret +3cm na to ułożyłem kable 7 obwodów 12kW (kable + sterowniki 4200PLN) na to siatka zbrojenie i dosypanie kolejnej warstwy + 7 wylewki. całkowity koszt rurki + kable ~ 5000 PLN + oczywiście własna praca sama wylewka od 11:00 - 17:00 (6 godz.). Rurki przygotowane pod kominek z płaszczem wodnym w razie "W" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobilem inaczej: 100m2 10 cm wylewki izolacja 2x5 styro na to rurki (koszt ~ 800PLN) mixokret +3cm na to ułożyłem kable 7 obwodów 12kW (kable + sterowniki 4200PLN) na to siatka zbrojenie i dosypanie kolejnej warstwy + 7 wylewki. całkowity koszt rurki + kable ~ 5000 PLN + oczywiście własna praca sama wylewka od 11:00 - 17:00 (6 godz.). Rurki przygotowane pod kominek z płaszczem wodnym w razie "W" :)

 

nieźle to wymyśliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma co się tak kurczowo trzymać swoich faktur tylko zmienić dostawcę, przyłączyć się do jakiejś grupy zakupowej itp.

Za bardzo nie kapuję, przecież prąd kupujesz tak samo jak ja - na Trzebnickiej - masz jakąś korzystniejszą ofertę, chętnie skorzystam.

Dodam, że jeśli na giełdzie pojawi się tańszy prąd to nadwyżkę zabierze kto inny - nie odbiorca, ten będzie przy każdej fakturze płacił co raz wyższą cenę, aż w końcu wyjdzie na ulicę - historia notowała już takie przypadki.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...