Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mówimy o tym co teraz tylko o przyszłości bo ogrzewanie w domu planuje się nie na czas budowy;)

Jeśli nie jest się typem Polaka pesymisty i weźmie się pod uwagę kilka faktów:

- cena gazu na świecie spada więc i najdroższy Gazpromowy będzie tańszy,

- w niedługiej przyszłości będziemy mieć własny gaz w cenie nawet ca $150,

- wytwórcy energii elektrycznej przechodzą na bloki gazowe,

to jakiego kierunku cen energii elektrycznej należy spodziewać się w najbliższych latach?

I nie ma co się tak kurczowo trzymać swoich faktur tylko zmienić dostawcę, przyłączyć się do jakiejś grupy zakupowej itp.

 

Nie wystarczy nie byc typem Polaka pesymisty ale trzeba byc realistą.

Sieci elektroenergetyczne są przestarzałe i wymagają konserwacji, modernizacji lub wymiany, koszty ogromne

Bloki energetyczne w elektrowniach wyeksploatowane, częsc z nich trzeba bedzie zamknąc i w przyszłych latach grozi deficyt mocy.

Tanszy gaz nie pomoze jezeli brak jest bloków gazowych w elektrowniach, elektrownia atomowa tez nie załatwi sprawy i nie wiadomo kiedy powstanie.

Zmiana dostawcy niewiele pomoze, w cenie kWh jest również opłata dystrybucyjna która sie nie zmieni wraz ze zmianą sprzedawcy gdyz dystrybutor moze byc tylko jeden na danym terenie (ze wględow czysto technicznych) Bardzo wielu odbiorców załuje ze sie zdecydowali na zmianę sprzedawcy (nie dostawcy) gdyz nic im to nie dało i po okresie roku chcą wrócić. Wolny rynek w tej dziedzinie to demagogia. Znam to z autopsji gdyz pracuję w Tauronie

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te herezje??? Mam wybór to kupuję u najtańszego. Wyguglaj jak zmienić dostawcę energii, poszukaj grup zakupowych, np. rzeczona http://creativeenergy.pl/tworzymy-grupe-zakupowa-energii-elektrycznej/

Ok jakiego dostawcę wybrałeś - ma tańszy prąd od mojego? Ten nie podaje cen za kWh - nie mogę się doszukać, możesz pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak argumentów tworzy dziwne historie ;)

Czy zyski bytowe będą różne w przypadku grzania kablami niż wodną podłogówką ?

Mom zdaniem będą na tym samym poziomie,ale kablarze mają "dilerową" teorię ;)

 

Zyski bytowe uwzglednionie w szacowaniu oplacalosci systemu CO/CWU moga miec rozny wplyw na poniesione wydatki. CI, ktorzy ich nie uwzgledniaja z reguly przeplaca a juz na pewno przewymiaruja.

 

Kablarze beda zawsze mieli problem, bo caly swiat im wmawia, ze maja najgorzej a tak niestety nie jest.

 

Mam przyklad z mojego domu: mam kociol junkersa, na 1 biegu daje 35 stopni w podlogowke, co jest za duzo nawet przy -20 na zewnatrz. Pomimo, iz mam najslabszy mozliwy piec wykorzystuje jego moze 20-30 % mocy. Niestey kotla gazowego 3-5 KW nie ma, czyli kociol wiekszy niz trzeba musialem kupic. Tylko dzieki forum mam ten najmniejszy, fachowcy radzili 24 KW :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski bytowe uwzglednionie w szacowaniu oplacalosci systemu CO/CWU moga miec rozny wplyw na poniesione wydatki. CI, ktorzy ich nie uwzgledniaja z reguly przeplaca a juz na pewno przewymiaruja.

 

Kablarze beda zawsze mieli problem, bo caly swiat im wmawia, ze maja najgorzej a tak niestety nie jest.

 

Mam przyklad z mojego domu: mam kociol junkersa, na 1 biegu daje 35 stopni w podlogowke, co jest za duzo nawet przy -20 na zewnatrz. Pomimo, iz mam najslabszy mozliwy piec wykorzystuje jego moze 20-30 % mocy. Niestey kotla gazowego 3-5 KW nie ma, czyli kociol wiekszy niz trzeba musialem kupic. Tylko dzieki forum mam ten najmniejszy, fachowcy radzili 24 KW :p

 

Pozdrawiam

 

a ja jeszcze dodam że obecny piec naprawiałem 3 razy w ciągu 5 lat.wartośc napraw przewyższa cenę pieca.i dlatego grzanie wody niby tańszym gazem jest w rezultacie droższe niż prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze dodam że obecny piec naprawiałem 3 razy w ciągu 5 lat.wartośc napraw przewyższa cenę pieca.i dlatego grzanie wody niby tańszym gazem jest w rezultacie droższe niż prądem.

Taka jest cena nowości, kto by dzisiaj pomyślał o piecu ze świeczką??? Taki kocioł pozwoli mi teraz zejść z W-2.1 do W-1.1 - od 8 lat eksploatacji bez serwisu, moc 6kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo doceniam w kablach ich małą awaryjnosć-chyba

robiłbym oczywiście wodną plus kospel

na szczęście miesiąc dwa j będę wiedział co te moje wynalazki dają

kwestia sterowania wodnego-bez przesady jeden sezon i wszystko ustawione-chyba duże znaczenie ma ustawienie budynku , rozmieszczenie pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl ;)

 

i kto to mówi ...:D

 

po raz kolejny piszę...

przyjedź do mnie to się przekonasz...

mój dom jest wystarczająco dobrze obłożony różnymi czujnikami aby co nieco z nich się dowiedzieć ...

 

czy wy pomiarze ( teoretycy :yes: )macie jakieś kompleksy i w ten sposób tłumaczycie sobie zasadność wywalenia kupy kasy na sprzęt do grzania ...?

 

tak w ogóle to u mnie od kilku dni zaczęło się włączać ogrzewanie ( w kilku pomieszczeniach Arturo... ) więc można by powiedzieć że kolejny sezon się zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym zakłamujesz wątek i wprowadzasz w błąd użytkowników,podobnie jak Lobo,kóry kąpie się w hotelu zamiast w domu,zresztą Ty podobnie...

Zużycie cwu normalnej rodziny to ok.300kWh/miesiąc z prysznicem czyli ok.4000kWh rocznie.

Qubic czym grzejesz cwu i jakie masz zużycie ?

hehehe, ty normalnie nienormalny jesteś, hehehhe. Tobie cos napisać to potem jak baba na straganie. widzę ze wiesz lepiej ile dni, w roku jestem poza domem, ile razy mam gości (mieszkam nad morzem) i jak żyje moja rodzina. Oświeć mnie w takim bądź razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak chcesz, żeby traktować Ciebie poważnie to postaraj się używać jakichkolwiek argumentów;)

Nie spotkałem jeszcze osoby,która by poważnie uważała,że ceny energii w przyszłości będą niższe ;)

Jesteś pierwszym i jedynym,chociaż nie,kilka stron wcześniej ktoś uważał,że za kilka lat będzie miał nie tylko niższą a wręcz darmową energię bawiąc się w biznesmena i sprzedając nadmiar energii elektrowniom.

Ale jak pisałem wcześniej,pomarzyć zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...