Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzieś tak... jeśli mogę zaoszczędzić na "inteligentnym" sterowaniu np. do 10% kosztów ogrzewania rocznie plus mieć komfortowy system, gdzie nie muszę biegać do każdego pokoju co wyjazd aby zmieniać nastawy to widzę w tym sens.

 

Jesli wykazesz, ze te 10% w domu praiwe pasywnym zaoszczedzic przez dolozenie pogodowki do ogrzewania kablami to sie zastanowie, inaczej to sztuka dla sztuki i kolejna rzecz zawracajaca glowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tam się nie znam, ale czy czujnik Devireg Touch nie spełnia czasem zadania, o którym tutaj tak zawzięcie dyskutujecie? Posiada wbudowany czujnik temperatury powietrza i jest w komplecie z czujnikiem podłogowym. U mnie wszędzie kable poszły na siatkach, ale były do nich mocowane spinkami. Kupowałam wszystko w Eltomie i nie było jakiejś drastycznej różnicy między devilinkiem a deviregiem touch.P9010909.JPG Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy korzystać z taniej taryfy to na niewiele nam to się przyda. Skąd niby będzie wiadomo, że następnego dnia będziemy mieli zyski? Podłogówka musi być grzana z wyprzedzeniem (mułowatość)

 

ogrzewanie ładuje niezbędne minimum, pojawiający się jakiś dodatkowy zysk powoduje drobne podniesienie sie temp. w danym pomieszczeniu więc o pewien czas zostanie opóźnione kolejne ładowanie w następnym cyklu...

wszystko zależy czy sterownik pokojowy ma odpowiednią dokładność pomiarów aby reagować na drobne wahania ...

moje mają dokładność odczytu 0,1* i widać nawet jak gotuje się wodę na kawę , włączy telewizor czy wręcz przebywa w pomieszczeniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się męża co się stanie,jak przyświeci mocniej słońce w godzinach dziennej taniej taryfy albo w nocy przyjdzie mocne podwyższenie temperatury to co zrobi czujnik podłogi ustawiony na jakąś tam temperaturę i jak zachowa się sama podłoga ;)

 

akumulacja budynku stabilizuje skoki temperatury ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te parę czy naście godzin trzeba przewidzieć po to aby ogrzewanie nie włączyło się pewnego chłodnego wieczora gorącego lata .

nic nie trzeba przewidywać ...

mam włączone sterowniki cały rok na okrągło i reakcja danego pomieszczenia następuje dopiero kiedy średnie temperatury dobowe spadną poniżej jakiegoś pułapu, ale to tez nie następuje w ciągu jednej doby ...

 

w praktyce wygląda to tak...

przychodzi jakiś deszczowy okres w lecie temperatury spadają poniżej granicy równowagi zysków i strat...

w danym pomieszczeniu zaczyna stopniowo bardzo powoli spadać temperatura ...

po pewnym czasie osiągnie minimalną i nastąpi reakcja sterownika...

po załadowaniu minimalnej ilości energii niezbędnej do utrzymania zadanej temperatury , (ok. godzina pracy ) temp. w pomieszczeniu przekracza próg załączenia ...

temperatura podłogi nawet nie zdąży drgnąć lub zmieni się o raptem 0,1-0,2* a w pomieszczeniu już jest cieplej o nastawy histerezy ...

 

i to by było tyle na temat mułowatości podłogówki na kablach ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nasza obecność Panom to nie przeszkadza?

 

jaka jest optymalna grubość wylewki przy wariancei akumulacyjnym? muszę coś narzucić wykonawcy, który wchodzi za 2 tyg.

 

wstępnie umówiłam się na 12cm (tak mi wychodzi z poziomu drzwi wejsciowych) ale obawiam się, że to bedzie troszkę za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...