Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

7-8 cm jest OK - tak ma np Marcin - on też pomagał mi z kablami - ale wszyscy na FM później to analizowali ... i się wypowiadali ....

 

 

a oczywiście obecność Pań na wątku jest na +

 

czyli zostaje 25styro i 7cm wylewki;

 

czy ktoś może wrzucić wygląd tych devilink oraz devitouch oraz po 3 zdania zalet kazdego z nich?

 

p.s. a pani Renia może dołączy do nas? będzie nas piątka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tych kablach? brzmi przekonywująco i cena całkiem fajna!

 

http://www.into.pl/ogrzewanie/kabel.html

 

Witam ja mam te kable + sterowniki pokojowe digitime 900

wylewki wraz z płytkami mam własnie o grubości 12cm dopiero w tym roku ociepliłem budynek

wiec dokladnie niepowiem jak sie to zachowa moc srednia na 1m2 mam około 125 W.

w zeszłą b. mrozna zime w zupełnie nieocieplonym budynku utrzymywałem temp +5 *C

za cały sezon zuzyłem 2500kWh.

 

na zdjeciu widac rozklad temperatur, widac ktora sciana jest nosna (zewnetrzna) a ktora dzialowa na podlodze mam 2 x 5 cm styro na zakladke.(skoro temp pod bydynkiem nie spada ponizej 7-8*C to po jaka cholere walić tam 20cm izolacji - stan przy lodowce gdzie masz około -15*C czujesz chłód przy 3 cm warstwie izolacji ???)

IR_6.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że kupiłaś devitouch? jesli tak to czekam na opinię.

 

Marcin jak tylko zostaną podłączone i odpalone zdam relacje. Na razie dosychają wylewki - zostały jeszcze 2 tygodnie do pierwszego odpalenia:D

I tak się boję czy to wszystko zadziała jak powinno. Tyle tych różnych elektronicznych cudów mamy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne: czy kabelki do betonu mogę zamocować uchwytami do mocowania kabla elektrycznego w ścianie (US 2), pewnie wiecie jak to wygląda. Czy to jest plastic-fantastic i się stopi? A jak nie to to jakieś inne cudo? Za siatkę montażową wychodzą jakieś kosmiczne pieniądze, tak z grubsza patrzyłam na necie. R&K skąd brałeś siatkę na pięterko?:-) Taniej mi wyjdzie jak koleś od wylewek przyjedzie 2 razy a ja jakoś przymocuje te kabelki za pomocą męża, jego wiertarki i jakiegoś czegoś do mocowania:-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 cm wylewki, 20 styro.

 

myślę, że tutaj bezwładność tej masy betonu może być zbyt duża i trudna do wysterowania a u pana Arturro to już w ogóle - wystarczy hebel on-off włączany w pazdzierniku a wyłączany w marcu

 

gdzie leży złoty środek?

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne: czy kabelki do betonu mogę zamocować uchwytami do mocowania kabla elektrycznego w ścianie (US 2), pewnie wiecie jak to wygląda. Czy to jest plastic-fantastic i się stopi? A jak nie to to jakieś inne cudo? Za siatkę montażową wychodzą jakieś kosmiczne pieniądze, tak z grubsza patrzyłam na necie. R&K skąd brałeś siatkę na pięterko?:-) Taniej mi wyjdzie jak koleś od wylewek przyjedzie 2 razy a ja jakoś przymocuje te kabelki za pomocą męża, jego wiertarki i jakiegoś czegoś do mocowania:-).

 

Przecież można zastosować siatkę zbrojeniową taką jak:

 

http://allegro.pl/siatka-mata-15x15-posadzkowa-zbrojeniowa-drut-2-8-i2606318270.html

nie jest wcale taka droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K skąd brałeś siatkę na pięterko?:-) Taniej mi wyjdzie jak koleś od wylewek przyjedzie 2 razy a ja jakoś przymocuje te kabelki za pomocą męża, jego wiertarki i jakiegoś czegoś do mocowania:-).

 

szef ekipy od wykończeniówki ją załatwiał - nawet nie wiem , nie pamiętam ile kosztowała - to była raczej jakaś tania sztuka , dość cienka - tylko po to by nieco wzmocnić wylewkę , a przy okazji okazało się że szybko i prosto można do niej przymocować kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...